Skocz do zawartości

Ważność zaświadczenia z BTP.


praktyk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tak ustawione w programie, żeby żaden klient nie tłumaczył się, że "...mam w zaświadczeniu **** to mam przegląd ważny choćby i bezterminowo..."

 

No tak już kilka razy mówiłem ze tym krajem rządzą informatycy a nie prawo :):):):

Pytam się o okolicznosci i powód w jakich to wpisujecie "zgodnie z DR".

 

Mało tego. Ja uważam, że na pokwitowaniu wogóle nie powinien się poruszać. Pokwitowanie powinno być tylko na dojazd do stacji (jeżeli auto jest w stanie samo jechać i nie jest to nazbyt niebezpieczne). Ale to już inna bajka i zupełnie nie nasza sprawa (tylko policji).

 

A po co on ma jechać tym niesprawnym na SKP ????

Puruszanie "na Pokwitowaniu Policj" powinno być obarczone klauzulą w stylu " dojazd do miejsca naprawy oraz dalszą eksplotację po usunieciu usterk nie dłuzej niż wazność pokwitowania"

 

Czyli kierowca może zjechać z urwanym lustekiem do warsztatu ale na SKP ma już jechać z naprawionym a po odbiór DR już tylko z zaświadczenim pod warunkiem że nie upłynął termin Pokwitowania z policji.

 

A w cywilizowanych krajach jak auto jest niesprawne lub nie ma waznych badań policja zabiera tablice i nikt się nie zatsanawia "na z czy bez żaswiadczenia i przez ile dni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • praktyk

    14

  • Psuj

    10

  • Piotr Barczuk

    9

  • Sebastian ZG

    5

Pytam się o okolicznosci i powód w jakich to wpisujecie "zgodnie z DR".

 

Badanie na hak, zatrzymany dowód za usterki, po prostu wszystko co nie przedłuża przeglądu wpisuję zgodnie z DR (oprócz negatywa oczywiście, bo on też nie przedłuża :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wykonujesz badania okresowego ani badania pierwszego to nie wyznaczasz chyba zadnego terminu ????

Wiec na jaką cholerę to "zgodne z dowodem".

 

Wykonałeś jakieś badnie (sprawdzenie) któro nie ma związku z "terminem nastepnego" bo poprostu podczas tego badania nie zajmujesz się tym terminem - w dalszym ciagu nie rozumiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje z ostatnich postów propnuje przenieść do tego wątku bo odbiegacie og głownego tematu

Faktycznie - chociaż te wątki też są ciekawe i do wyprostowania .Jednak wolałbym aby z masła nie zrobiła się maślanka. Ale to nie zależy ode mnie .

Ok. poddaje się. powiedz nam jak to jest w/g Ciebie "poprawnie". Przecież ustawodawca określił wzór i w/g niego wypełniamy zaśw.

Nie masz się co poddawać , zadajesz odpowiednie bardzo sensowne pytania i to jest ten kierunek.Jedno jest pewne że na takich zaświadczeniach ludzie się poruszają zupełnie legalnie na drogach publicznych – więc gdzieś jest tego przyczyna.

Gdybym podał gotowca – to pewnie nikt by z Was nie doszedł do tego z własnego przekonania .

Wiem, wiem, czepiam się. Ale od tego mamy to forum .

Nie czepiasz się a wręcz chcesz wiedzieć i chętnie będę dyskutował na argumenty .

Pewien temat już przerabialiśmy wspólnie i jak na razie zostaliśmy na lodzie, pewnie będziemy musieli do niego wrócić.

Po raz ostatni zadają pytanie. CZy samochód ciężarowy powyżej 3,5 t musi mieć zaczep czy nie?

To jest twój tekst. Tylu jest zarejestrowanych- tylu czytających – nikt nie udzielił odpowiedzi ?

We wzorze nie ma nic o ważności, dacie wystawienia itd. itp. więc sprecyzuj wyrażenie "poprawnie".

Jak wypełniać ten wzór zaświadczenia to jest odpowiednie rozporządzenie i to bardzo młode.( jeszcze niemowlak)

 

Pozostali koledzy wybaczą ale w sprawach nie związanych z tym tematem nie podejmę dyskusji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypełniać ten wzór zaświadczenia to jest odpowiednie rozporządzenie i to bardzo młode.( jeszcze niemowlak)
Jak jeszcze niemowlak to chyba jest z Zespołem Dauna ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważność zaświadczenia z BTP.

 

Odpowiem krótko:

Zaświadczenie z badania technicznego jest ważne 30 dni bo tyle ma właściciel na zgłoszenie zmian.

 

Zaświadczenie stwierdza wyłącznie spełnianie warunków art. 66 Prawka i nic więcej.

 

Dokumentem dopuszczającym do ruchu pojazd na drodze publicznej jest tylko i wyłącznie: dowód rejestracyjny, Pozwolenie czasowe, pokwitoiwanie za zatrzymany dowód rejestracyjny wystawione przez uprawniony organ lub SKP z terminem do 7 dni w tym przypadku.

 

Na podstawie zaświadczenia z btp pojazd nie może poruszać się po drodze publicznej.

 

Tyle przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam firme transportowa, ktorej kierowcy jezdza z wypisami z BTP, a DR leza u wlasciciela w biurze. Na moje pytanie co na to policja i ITD? Od czasu do czasu prosza o przeslanie faksem kserokopi dowodu. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy udzielić odpowiedzi czy „zaświadczenie” wydane przez diagnostę, jest „pozwoleniem czasowym”.

Z art.71 ust.1 wynika, że chodzi o dokumenty dopuszczające do ruchu na czas nieograniczony(dowód rejestracyjny) lub na czas określony(pozwolenie czasowe)”Na podstawie art.132 można wnioskować, że w oparciu o art.66 ust.1skp udzielają takiego pozwolenia.

”Ustawa nie wspomina o pozwoleniu czasowym badawczym, które wydawane jest w celu umożliwienia przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy(art. 74 yst.2 pkt 3 i § 6 ust.4 rozporządzenia).Objęte jest ono terminem „pozwolenie czasowe”; jest rodzajem tego pozwolenia, wydawanego dla pojazdu, który wymaga badania lub naprawy.”

Przychylam się do poglądów z gremium specjalistów, że pewien rodzaj „zaświadczeń” jest na pewno „pozwoleniem czasowym”. Wynika to z prostej logiki iż z wydanego zaświadczenia wynika, że pojazd taki spełnia wszelkie warunki prawem wymagane i jego przemieszczanie się po drogach publicznych nie stanowi żadnego zagrożenia np.

1. Brak DR- wynik badania pozytywny-zaświadczenie .

2. Brak miejsca na wpis – wynik badania pozytywny-zaświadczenie.

3. Wynik badania negatywny – pojazd nie zagraża bezpieczeństwu i ochronie środowiska-zaświadczenie.

„7. Nie każda wada techniczna pojazdu zagraża bezpieczeństwu ruchu .”

I na tej podstawie :

„W przypadkach określonych w art. 132 ustawy uprawniony diagnosta określa w zaświadczeniu z badania technicznego warunki używania pojazdu wynikające z negatywnego wyniku badania technicznego, a w szczególności określa ograniczenia w zakresie przewozu pasażerów , Ładunków, ciągnięcia przyczepy, jazdy w okresie niedostatecznej widoczności (§ 12 ust.4 rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach)"

Ponadto jest pewna grupa „zaświadczeń „ związana ze skierowaniem na badania, która powinna być także objęta terminem pozwolenia czasowego.

„Zaświadczenie” jest dokumentem zawierającym wszystkie dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym lub pozwoleniu czasowym. Tylko na tej podstawie odpowiednie urzędy mogą dokonywać zmian w DR lub wystawiać dokumenty rejestrowe. Pojazd został dopuszczony do używania przez uprawnionego diagnostę, dysponującego odpowiednim sprzętem i kwalifikacjami. Został upoważniony przez Starostę do podejmowania tego typu decyzji .

Z art.132 wynika że policjant nie ma możliwości zatrzymania takiego dokumentu .

„4. Przyczyny zatrzymania dowodu rejestracyjnego wymienione w ust. 1 pkt 1-7, stanowią katalog zamknięty; inne poza nimi nie uzasadniają zatrzymania dowodu rejestracyjnego.” Problem polega na określeniu terminu ustawowego na użycie pojazdu jaki może wyznaczyć diagnosta. Nie należy wiec mylić terminu ważności zaświadczenia z terminem zezwalającym na używanie pojazdu wynikającego z tego zaświadczenia.

Chcę zaznaczyć, że tekst ujęty w cudzysłowie i na niebiesko pochodzi z komentarza do przepisów.

Na podstawie zaświadczenia z btp pojazd nie może poruszać się po drodze publicznej

„2. Pojazdy określone w ust.1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art.66 „ (zaświadczenie z BTP informuje o spełnieniu tych warunków) Z tego wynika że może się poruszać i ty też to potwierdzasz, zaprzeczając sobie w poniższym tekście. Proszę o doprecyzowanie swojego stanowiska. Nakłaniam do zwięzłego formułowania poglądów– jeżeli możemy w czymś pomóc w takich sprawach. Absolutnie nie mam zamiaru się prześcigać że wiem lepiej. Zależy mi na wypracowaniu wspólnego stanowiska.

Dokumentem dopuszczającym do ruchu pojazd na drodze publicznej jest tylko i wyłącznie: dowód rejestracyjny, Pozwolenie czasowe, pokwitoiwanie za zatrzymany dowód rejestracyjny wystawione przez uprawniony organ lub SKP z terminem do 7 dni w tym przypadku.

Coś w tym jest na rzeczy ale to jeszcze nie wszystko.

Myślę, że się nikt nie obrazi jak będę stawiał zaprzeczenia i nakłaniał do odpowiadania konkretami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się nikt nie obrazi

Nieeee... no co Ty... na imprezce Cie udusimy... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

A tak serioserio, to cały ten bałagan wynika z braku ścisłych zapisów w przepisak i niemożności przez diagnoste dania warunku (jak kiedyś :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewien rodzaj „zaświadczeń” jest na pewno „pozwoleniem czasowym”
Nie należy wiec mylić terminu ważności zaświadczenia z terminem zezwalającym na używanie pojazdu wynikającego z tego zaświadczenia

Więc powoli zbliżamy się do odpowiedzi: Ważność zaświadczenia BTP.

Stawiając znak równości pomiędzy PC a zaświadczeniem - Ja stawiam pytanie na jaki długi okres może być ważne PC i od czego zależy długość ważności PC :?: (najczęściej spotykam się że miesiąc, ale czy są jeszcze jakieś inne terminy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki długi okres może być ważne PC

miesiąc i może być raz przedłużone o dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem krótko:

Zaświadczenie z badania technicznego jest ważne 30 dni bo tyle ma właściciel na zgłoszenie zmian.

 

Idąc tym tokiem rozumowania to jeśli właściciel zgłosi się z DR i Zaświadczeniem do WK z wnioskiem o wymianę po upływie 30 dni od daty badania to nowego DR NIE DOSTANIE ?!

 

IMHO nieporozumienie.

Zmiany zaszył w DR ( no właśnie, czy zaszył ??) tę konstrukcję wątpliwą logicznie należałoby raczej oprzeć na utracie ważności DR z powodu nie wprowadzenia zmian, niż na utracie ważnosci zaświadczenia.

Zaświadczenie stwierdza wyłącznie spełnianie warunków art. 66 Prawka i nic więcej.

 

A co jeszcze miało by stwierdzać ???? No może poza terminem następnego badania, który to jesli wynik pozytywny raczej ma :)

Na podstawie zaświadczenia z btp pojazd nie może poruszać się po drodze publicznej.

 

No to chyba oczywiste bo ???? Do tego żeby móc poruszać się po drodze jest potrzebny jeden z trzech w/w przez Ciebie dokumentów, a zaświadczenie jest jedynie uzupełnieniem w pewnych szczególnych przypadkach. I raczej zakazu poruszania się po drodze należy upatrywać w "terminie ważności" dokumentu zasadniczego(DR, PC lub Pokwitowania).

W przypadku DR takiego terminu nie ma.

„2. Pojazdy określone w ust.1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art.66 „ (zaświadczenie z BTP informuje o spełnieniu tych warunków)

 

Dla mnie ta konstrukcja jest wątpliwa, nie zgadzam się z równaniem Zaświadczenia z PC. Idąc tym torem to nie ma konieczności rejestrowania samochodu sprowadzonego z zagranicy - wystarczy zaświadczenie z pierwszego badania.

 

IMHO na siłę mieszasz DR,PC i Pokwitowanie Policji z zaświadczeniem.

Trzy pierwszy bezpośrednio lub pośrednio mówią o tym, że samochód jest zarejestrowany - czyli znajduje się w EWIDENCJI prowadzonej przez stosowny organ administracji.

TEZA

Z lekka uogólniając do poruszania się po drodze pojazd musi równocześnie spełniać dwa warunki:

1. Być zarejestrowany.

2. Spełniać wymagania art. 66 prawa o...

Aby udokumentować spełnienie pierwszego warunku potrzeba jednego z trzech dokumentów: DR,PC,PP oczywiście powinny być one ważne.

Niekiedy w pewnych określonych przypadkach problematyczne staje się potwierdzenie spełniania pkt. 2. posiadając tylko jeden z w/w dokumentów. W takim wypadku ustawodawca przewidział iż na potwierdzenie "spełniania art.66..." można zastosować dokument zwany "Zaświadczenie o ....."

 

O ile PC,PP posiadają coś takiego jak "termin przydatności do .... :) " o tyle DR takowego ograniczenia terminem nie posiada. Wynika z tego, iż posiadając dowolny DR oraz "Zaświadczenie o ..." z którego wynika iż AKTUALNIE samochód spełnia warunki art.66 - spełniamy dwa założenia TEZY równoczesne.

 

Zatem:

"...do poruszania się po drodze pojazd musi równocześnie spełniać dwa warunki:

1. Być zarejestrowany. POSIADAĆ DR

2. Spełniać wymagania art. 66 prawa o... - wystarcza ZAŚWIADCZENIE iż AKTUALNIE badanie jest ważne.

 

CND -

 

Nie, nie ciągu dalszego nie będzie :)

 

to skrót od "czego należało dowieść"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaświadczenie jest jedynie uzupełnieniem w pewnych szczególnych przypadkach

zaświadczenie jest najważniejsze (bez tego urzędnik palcem nie kiwnie)

Zmiany zaszył w DR ( no właśnie, czy zaszył ??)

Jak się skończyła możliwość wpisywania „ brak miejsca na wpis” to w DR zmian żadnych nie da się wprowadzić , trzeba wymienić DR .( to podnosili koledzy i jest to zupełnie logiczne ). Pokaż mi przepis, który mówi w jakim terminie należy zmienić DR. Jak go zmieni po dwóch latach też się nic nie stanie , pytanie tylko czy może legalnie jeździć na twoim zaświadczeniu i jak długo.

"...do poruszania się po drodze pojazd musi równocześnie spełniać dwa warunki:

1. Być zarejestrowany. POSIADAĆ DR

2. Spełniać wymagania art. 66 prawa o... - wystarcza ZAŚWIADCZENIE iż AKTUALNIE badanie jest ważne.

No i co teraz może jeździć na zaświadczeniu od badania do badania, na twoich warunkach tak czy nie? Ja oparłem się na przepisach, że może jeździć bez DR[ pytanie jak długo?]- podaje przykład- był nad morzem ukradli DR-podjechał na skp- ma pozytywne zaświadczenie – facet mieszka w Sanoku – może jechać tym pojazdem czy na lawecie?

I raczej zakazu poruszania się po drodze należy upatrywać w "terminie ważności" dokumentu zasadniczego(DR, PC lub Pokwitowania).

Przecież ma nieważny DR lub skradziony ale ma ważne zaświadczenie z BTP. Jeszcze raz przeczytaj uważnie moje posty.

Dla mnie ta konstrukcja jest wątpliwa, nie zgadzam się z równaniem Zaświadczenia z PC. Idąc tym torem to nie ma konieczności rejestrowania samochodu sprowadzonego z zagranicy - wystarczy zaświadczenie z pierwszego badania.

Podaj konkretne przepisy jak się nie zgadzasz a może byś się zgodził, że zaświadczenie to takie pokwitowanie – które jest pozwoleniem czasowym np.- na 30 dni, na rok, lub do końca życia. A może jest inaczej.

Ten tor jest ślepy, do poruszania się na naszych drogach pojazd musi zostać zarejestrowany . Powiem więcej, że jak źle wystawisz „zaświadczenie z pierwszego przeglądu” to mimo wyniku pozytywnego – pojazd powinien odjechać na lawecie i poczekać na DR żeby mógł jeździć .

Czy po pierwszym twoim badaniu –pojazdy odjeżdżają od Ciebie na lawecie, a jak to jest koledzy u Was ?

CND - Nie, nie ciągu dalszego nie będzie to skrót od "czego należało dowieść"

CND – musiał nastąpić, niestety słoneczko kochane, dowiodłeś jedynie tego że skomplikowałeś wyjaśnienie o pierwsze badanie... Nie należy wiec mylić terminu ważności zaświadczenia z terminem zezwalającym na używanie pojazdu wynikającego z tego zaświadczenia.

Ta odpowiedź jest zawarta w przepisach jeżeli badanie jest ważne to przecież dopuściłeś pojazd do używania tak czy nie ? Urzędnik może tylko wystawić odpowiednie dokumenty, lecz o niczym nie decyduje.

 

[ Dodano: 15-05-2006, 11:41 ]

Bardzo przepraszam ale zapomniałem dodać .

ROZDZIAŁ 5

PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSTWO RUCHU NA DROGACH

Oddział 1

Przepisy porządkowe Art. 38. Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

l) dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem;

2) dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu;

3) dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia;

4) zaświadczenie, o którym mowa w art. 95 a ust. l pkt 2;

5) inne dokumenty, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnej ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z art.132 wynika że policjant nie ma możliwości zatrzymania takiego dokumentu .

Jednak jeśli zaświadczenie BTP jest równoważne z PC to jednak mógłby.

Bo czemu raz BTP = PC a innym razem nie? (skoro może jeżdzić jakby to było PC to i policjant może te zaświadczenie zabrać).

Jednak czy użytkownik może jeździć na samym BTP?(Nie)I kiedy może nastąpić taka sytuacja?

Oczywiście pkt. 2) mówi, że pojazdy są dopuszczone do ruchu jeśli spełniają wymagania 66 jednak punkcik wyżej 1) mówi nam że dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu jest DR albo PC czyli można by wyciągnąć wnioski że dokumentem potwierdzającym dopuszczenie do ruchu jest PC (a my wystawiamy BTP) :?:

Dlatego z BTP musi być PC

 

[ Dodano: 15-05-2006, 12:36 ]

podaje przykład- był nad morzem ukradli DR-podjechał na skp- ma pozytywne zaświadczenie – facet mieszka w Sanoku – może jechać tym pojazdem czy na lawecie?

Jeśli zgłosił fakt zgubienia/kradzieży to na pewno dostał jakiś dokument z policji (który można potraktować jako pokwitowanie?)do tego dołączamy BTP (że spełnia warunki 66 -czyli robimy okresowe) i może jechać.

Okresowe badanie techniczne polega na sprawdzeniu:

1. Zgodności faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w DR, lub odpowiadającym mu dokumencie dotyczących danych identyfikacyjnych i technicznych pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja nie idzie we właściwym kierunku

Chwilę po napisaniu mojego poprzedniego postu doszedłem do zgoła trywialnego wniosku, ale żeby udowodnić trzeba przyjąć proste założenia:

1. DR jest dokumentem "bezterminowym" inaczej mówiąc termin następnego badania nie jest terminem ważności DR.

2. Zaświadczenie z badania jest również dokumentem "bezterminowym".

 

Niestety zapis w DR mówi wyraźnie:

Pouczenie:

Właściciel pojazdu jest zobowiązany zgłosić w ciągu 30 dni organowi, który wydał dowód rejestracyjny, wszelkie zmiany danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 

Teraz idźmy dalej:

 

Kontrola drogowa, w DR komplet pieczątek a termin badania minął pół roku wcześniej.

Policjant zabiera dowód za:

 

„Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie: (…)

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;”

 

Ale kierowca z drugiej kieszeni wyciąga „Zaświadczenie o przeprowadzonym…”, z którego wynika, iż badanie zostało przeprowadzone zgodnie z prawem i następny termin jest za pół roku.

 

IMHO w tym momencie zabrać DR z w/w powodu nie można – no bo zaświadczenie jak byk zaświadcza iż pojazd został poddany badaniu w wyznaczonym terminie.

 

Inna sprawa, iż:

 

„Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

(…)

7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.”

 

Przypuszczenie to jest nawet więcej niż pewne: termin następnego badania nie zgadza się z DR, co sam kierowca zaświadczył okazując „Zaświadczenie o …”, a jako że:

 

„Właściciel pojazdu jest zobowiązany zgłosić w ciągu 30 dni organowi, który wydał dowód rejestracyjny, wszelkie zmiany danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu „

 

Linia obrony, iż „mam jeszcze czas żeby zgłosić te zmiany” leży na całej długości.

 

Tak ja to widzę na tą chwilę.

Podsumowując przychylam się do tych wszystkich, którzy twierdzą, iż z Zaświadczeniem tylko 30 dni. Ale nie podzielam tezy jakoby Zaświadczenie było formą PC, ani tez że zaświadczenie ma jakiś termin ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując przychylam się do tych wszystkich, którzy twierdzą, iż z Zaświadczeniem tylko 30 dni. Ale nie podzielam tezy jakoby Zaświadczenie było formą PC, ani tez że zaświadczenie ma jakiś termin ważności

 

I to są chyba najlepsze wnioski 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zadam pytanie jak na młodego przystało... :oops:

wiem, że to nie nasza sprawa, tylko właściciela... itp.

 

Przyjeżdza klient, któremu się zdarzyło o jeden dzień przegapić termin badania, u mnie negatyw za np. brak płynu w spryskiwaczu /a pogoda piękna/, więc oczywiście zaświadczenie N bez wpisywania terminu nast. badania. Dowodu nie zatrzymałem... ;)

 

po wyjechaniu ze stacji na najbliższym skrzyżowaniu klienta dopada drogowa kontrola...

i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co wtedy?

klient ma pecha, traci DR za brak ważnych badań. Robi u Ciebie (w ciągu 14 dni) poprawkę i odbiera DR w WK. Albo prościej: jedzie do cpn-u, zalewa płyn, do Ciebie na poprawkę i na komisariat po DR i znowu do Ciebie po wpis.

 

 

u mnie negatyw za np. brak płynu w spryskiwaczu

A tak serioserio to chyba za to nie dasz negatywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeeeeeeeeee ja za to by nie dał N, ale za spaloną żarówkę wewnątrz pojazdu to serioserio. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki co nas obchodzi czy klient jeżdzi na naszym zaświadczeniu 30 dni czy cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie nic nie obchodzi, ale jak mnie zapyta to chciałbym udzielić mu prawdziwej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując przychylam się do tych wszystkich, którzy twierdzą, iż z Zaświadczeniem tylko 30 dni. Ale nie podzielam tezy jakoby Zaświadczenie było formą PC, ani tez że zaświadczenie ma jakiś termin ważności.
I to są chyba najlepsze wnioski

Szanowni koledzy nie wiem dlaczego tak uważacie, nic by się chyba nie stało, gdybyście podali z jakiego to wynika przepisu. Zaświadczenie jest zaświadczeniem i jego termin ważności nie ma nic wspólnego z PC –wydawanym przez urząd.

Przepisy porządkowe Art. 38

Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

2) dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu;

zaświadczenie jest takim dokumentem, pytanie na jak długo .

Mnie osobiscie nic nie obchodzi, ale jak mnie zapyta to chciałbym udzielić mu prawdziwej informacji.

Zgadzam się z Tobą.To jest odpowiedź na poziomie i osoby odpowiedzialnej.

Lepiej to wiedzieć i ja też chciałem wiedzieć, więc ten temat drążyłem od dawna, więc do konretów-przepisów. Zastanawiałem się, dlaczego przyjechał po roku na moim zaświdczeniu bez wymiany DR i ja niestety musiałem mu wykonać następne badanie okresowe. Oświadczył mi że był wielokrotnie zatrzymywany przez policję bez żądnych konsekwencji. Teraz już wiem dlaczego tak jest i dltego zamierzam się podzielić pozyskanymi wiadomościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic by się chyba nie stało, gdybyście podali z jakiego to wynika przepisu

 

No myślę, że wystarczy tej dyskusji. Dobrze wszyscy wiemy, że nie jest to uregulowane żadnym przepisem.

I wydaje mi się, że tok myślenia i wytłumaczenie jakie padło kilka postów wcześniek przez kolegę Piotr Barczuk, jest wystarczające i sensowne.

 

Niestety jak klient się uprze to nie mamy żadnych możliwości żeby go zmusić do wymiany DR i tak to już zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wszyscy wiemy, że nie jest to uregulowane żadnym przepisem.

Zbyt przedwczesne sformułowanie ale dalej nie ma co przeciągać, chciałbym jednak przeczytać inne wypowiedzi bo przecież nie tylko czterech jest na tym forum.

Temat jest poważny a ja Was nie wpuszczam w maliny.

Mnie osobiscie nic nie obchodzi, ale jak mnie zapyta to chciałbym udzielić mu prawdziwej informacji.

To jest bardzo rozsądna wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.