Skocz do zawartości

Problemy z homologacją gazu po 2022


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Szczególnie jeśli zakwestionuję moją homologacje gazu z Suzanny 😋- a ogólnie to będzie bur... jeśli przepisy nie zostaną sprecyzowane. To jak po 01/01/2022 pojazd z gazem zostanie sprowadzony z zagranicy - TDT będzie robiło jemu dodatkową homologacje i dopiero SKP. A jak już to w/g 63 czy 115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie artykułu:

"Po zmianach to właśnie TDT będzie odpowiedzialne za wydawanie świadectw homologacji dla instalacji przeznaczonych do poszczególnych modeli aut."

Dla producenta czy po montażu?

"Projektowane przepisy mówią, że producent instalacji gazowej lub zakład zajmujący się jego montażem będzie musiał powiadomić TDT, jeśli stwierdzi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub środowiska. W takiej sytuacji producent instalacji lub zakład montażu będzie mieć 90 dni na usunięcie zagrożenia."

Taaaa... już widzę to samopod*****nie. To raczej taka informacja do TDT powinna spłynąć z SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mecher napisał:

A gdzie schowa i co skoro ma wpisane w DR ?

np zgłosi że zdemontował lub jak będą zakładać to bez zgłoszenia (bez wpisywania w DR)... 

Edytowane przez fuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yogi1984 napisał:

o niczym wiedzieć nie będą

Rozmawiałem z nimi w tamtym miesiącu, to inspektor odpowiedział, że dopóki nie będzie zmiany prawa dopóty oni sobie głowy projektami nie zajmują.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, adam1501 napisał:

że dopóki nie będzie zmiany prawa

Tak samo odpowiadałem klientom

 

Godzinę temu, fuks napisał:

stosunek 2,6/23,4 mln raczej nie wskazuje

Ilość 2,6 mln  aut z gazem, rzeczywiście na tysiące nie wskazuje, raczej na dziesiątki (jeden procent to tylko 26 tysięcy), może setki tysięcy. Jeśli rzeczywiście miały by nagle mieć nieważne decyzje/protokoły

Gdyby tak było jak piszą, ciekawe jak TDT miałby się w jednym roku wyrobić z rehomologacją takich instalacji do 2,6 min pojazdów, no może 2 mln jeżdzących.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cezary napisał:

mam tyle wspólnego

Kiedyś czytałem z zainteresowaniem każdy projekt, kiedy z nich niewiele zostawało mój entuzjazm wygasł. Dziś w zasadzie czekam na ogłoszony dziennik i się z nim zapoznaję.

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adam1501 napisał:

Dziś w zasadzie czekam na ogłoszony dziennik i się z nim zapoznaję.

A ja czytam od końca - czyli co i kiedy wchodzi, od kiedy obowiązuje - można pominąć co najmniej połowę zapisów  😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mam mało czasu na wszystko więc nie zagłębiałem się w temat. Czy ktoś z was czytał ten projekt ustawy czy tylko opiera się na informacjach zawartych w artykułach prasowych ? Często dziennikarze mocno przesadzają ze swoimi wnioskami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na głos kogoś konkretnego bo "przegląd za 300zł! " kary dla spóźnialskich" itd to każdy główny portal internetowy jakiś czas temu pokazywał. Pisali a nawet nie wiedzieli o czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem początek i odpuściłem: 

Cytat

Czy samochody z LPG faktycznie nie będą mogli wyjechać na polskie drogi? Tak uważają posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy przestrzegają, że w ten sposób trzy miliony kierowców zostanie zmuszonych do wymiany pojazdów

To benzynę też zakazali? Przecież lpg tak działa że wyłączasz i jedziesz na benzynie więc po jakie licho "wymieniać pojazd". Odpuściłem... po co się denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.