Skocz do zawartości

Zmiana pojemności silnika


cabrio1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak prawidłowo zmienić pojemność silnika. Chodzi o bmw ,był silnik 1.8 A teraz jest zamontowany też bmw ale 2.5 łącznie z hamulcami od 2.5 . Jak legalnie można zmienić pojemność gdyż diagnosta wystawił zaświadczenie Ale nie o zmianach konstrukcyjnych tylko jakieś takie bez nagłówka że to zk i urząd to odrzucił. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznij od wklejenia tego jakiegoś takiego zaświadczenia bez nagłówka że to zk ...

 

Bo  może u diagnosty laboratoryjnego byłeś i wyniki OB dostałeś (ironia zamierzona)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc tą B'emką na SKP o jakie badanie techniczne " wnioskowałeś " ?

A może podczas okresowego bania technicznego " to wylazło " ?

Bo nie bardzo wiadomo o co kaman.

8 godzin temu, Mecher napisał:

To może zacznij od wklejenia tego (..)

O !  trochę to rozjaśniłoby sytuację. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne na PSKP. Widziałem kiedyś "kwity" wystawione przez jednego z diagnostyków na tego typu zmiany. Na moje pytanie dlaczego robi coś takiego, stwierdził, że przecież nie może wykonać ZK a urząd przyjmuje to w takiej formie :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś w tym temacie ?

 

A temat powinien iść do kosza, skoro autor był na forum, a nie był zainteresowany odpowiedzią.

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie miałem kiedy napisać. A więc zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu, rodzaj badania - dodatkowe . W uwagach dopisane że w pojeździe wymieniono silnik o większej  pojemności i mocy.  Na gov widnieje jako dodatkowe badanie techniczne.  Badanie w celu identyfikacji lub ustalenia danych,na wniosek posiadacza pojazdu lub starostwa

Nie ja byłem u diagnosty tylko kolega pojechał. Wcześniej dzwoniłem i mówiłem że auto ma zmieniony silnik.na większy i chciałbym to zalegalizować. Powiedzieli ok proszę przyjechać zrobimy

Edytowane przez cabrio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cabrio1 napisał:

Badanie w celu identyfikacji lub ustalenia danych,na wniosek posiadacza pojazdu lub starostwa

To nie dziwne, że WK tak postąpił. to dwa rózne badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów. Jeszcze w poniedziałek rozmawiałem z tym diagnosta to mi jakieś kity wciskał ze takie wystawiali i przechodzilo. Czyli do tej zmiany w urzedzie musi być zaświadczenie  zmiany konstrukcyjne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cabrio1 napisał:

Czyli do tej zmiany w urzedzie musi być zaświadczenie  zmiany konstrukcyjne 

Nie ma takiego zaświadczenia

Jest zaświadczenie z badania dodatkowego które niczym się nie różni od tego które dostałeś. Oraz załącznik do tego badania, który pokazuje rozporządzenie ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach.

Czyli załącznik nr 5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cabrio1 napisał:

W uwagach dopisane że w pojeździe wymieniono silnik o większej  pojemności i mocy.

Nie ma takiej potrzeby.

10 godzin temu, cabrio1 napisał:

Powiedzieli ok proszę przyjechać zrobimy

A że nic te "kwity" nie sprawią, to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Logen napisał:

Czy byłeś na podstawowej czy okręgowej stacji kontroli pojazdów

:

W dniu 12.10.2021 o 07:54, adam1501 napisał:

Zapewne na PSKP

:zzz:

W dniu 12.10.2021 o 07:54, adam1501 napisał:

Widziałem kiedyś "kwity" wystawione przez jednego z diagnostyków na tego typu zmiany. Na moje pytanie dlaczego robi coś takiego, stwierdził, że przecież nie może wykonać ZK a urząd przyjmuje to w takiej formie

Może to.... nawet ten sam diagnostyk. :silent:

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By wydać taki załącznik musi być wykonany inny rodzaj badania dodatkowego.

Szkłem tyłka nie wytrzesz. Chociaż jak ten koleś taki zdolny, to kto wie ...

10 godzin temu, cabrio1 napisał:

kity wciskał ze takie wystawiali i przechodzilo

No widzisz przechodziło, przechodziło i się zapchało.

A swoja drogą, ty jako uprawniony podmiot nigdy nie załatwiałeś zmian konstrukcyjnych, że przyjąłeś takie bzdety, czy może WK przejrzał w końcu na oczy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cabrio1 napisał:

Na okręgowej. To co w końcu musi być żeby to przeszło w urzędzie. To moje zaświadczenie plus załącznik nr 5 ?

Pokaż to jełopowi!

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

3) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem;

 

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego pojazdu, oraz zakres czynności określonych w pkt 1–2 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, a także ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu, podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu w sposób określony w dziale II załącznika nr 2 do rozporządzenia, oraz sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe, zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia; nie wymaga się wykonania czynności określonych w pkt 1 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, jeżeli zmiany konstrukcyjne lub wymiana elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym nie mają wpływu na działanie układu kierowniczego, skuteczność tłumienia zawieszenia oraz ustawienie kół jezdnych;

Sporządzenie opisu zmain zgodnie z załącznikiem... wrrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.