Skocz do zawartości

Błędny numer VIN w dowodzie rejestracyjnym


Mementomori97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Kupiłam quada i przy kontroli policyjnej wyszło że vin na tabliczce znamionowej nie zgadza się z tym w dowodzie rejestracyjnym. Myślałam, że uda się to zmienić w WK ale niestety nie jest to takie proste. Okazało się, że sprawa ciągnie się od pierwszej rejestracji w kraju. Otrzymałam świadectwo homologacji gdzie widnieje tej sam błąd w cyferkach. Co zrobić w takiej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A numer na ramie zgadza się z tym umieszczonym na tabliczce znamionowej ?? I podpytać w wydziale jaki numer był w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli omyłka jest tylko w naszym dowodzie to zapewne przy pierwszym badaniu albo podczas rejestracji w Polsce nastąpiła omyłka i powinno się to łatwo wyprostować.

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny temat. WK kazał uzyskać wyciąg z homologacji, jednakże gdy producent krzyknął 800 zł za ten świstek to obrałem inną drogę - kolega prawnik polecił złożyć w WK wniosek o wyjaśnienie rozbieżności z urzędem, który dokonał pierwszej rejestracji. Dołączyłem do niego negatywne badanie techniczne. Gdyby kręcili nosem powołaj się na art. 7 kodeksu postępowania administracyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mementomori97 napisał:

Co zrobić w takiej sytuacji? 

Zwrócić sprzedawcy.

 

Sprawa nie jest taka prosta, a czasem wręcz niemożliwa do odkręcenia. Każdy urząd wypracował swoją ścieżkę postępowania w tym zakresie. Finalnie może okazać się tak, że decyzja o rejestracji zostanie uchylona i zostaniesz z niezarejestrowanym pojazdem, do którego nie posiadasz nawet dowodu własności (bo zakładam, że na ramie numer również się nie zgadza, a na umowie/fakturze jest wpisany numer z dowodu rejestracyjnego).

 

Podaj nam numer jaki jest na ramie, a jaki w dokumentach.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mementomori97 napisał:

Kupiłam quada

 

2 godziny temu, Mementomori97 napisał:

Okazało się, że sprawa ciągnie się od pierwszej rejestracji w kraju.

Czyli sprzedający wiedział, że pojazd ma wadę prawną, bo chyba tak to się nazywa. Też uważam, że:

 

12 minut temu, michal_k napisał:

Zwrócić sprzedawcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Logen napisał:

A numer na ramie zgadza się z tym umieszczonym na tabliczce znamionowej ?? I podpytać w wydziale jaki numer był w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli omyłka jest tylko w naszym dowodzie to zapewne przy pierwszym badaniu albo podczas rejestracji w Polsce nastąpiła omyłka i powinno się to łatwo wyprostować.

Na ramię i tabliczce jest ten sam numer VIN. Na świadectwie homologacji, która otrzymałam z WK 

 

2 godziny temu, Logen napisał:

A numer na ramie zgadza się z tym umieszczonym na tabliczce znamionowej ?? I podpytać w wydziale jaki numer był w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli omyłka jest tylko w naszym dowodzie to zapewne przy pierwszym badaniu albo podczas rejestracji w Polsce nastąpiła omyłka i powinno się to łatwo wyprostować.

Na ramię i tabliczce widnieje ten sam numer VIN. Pani z WK powiedziała że quad był sprzedany w Polsce jako nowy u dealera i homologacja jest w języku polskim.  

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Zwrócić sprzedawcy.

 

Sprawa nie jest taka prosta, a czasem wręcz niemożliwa do odkręcenia. Każdy urząd wypracował swoją ścieżkę postępowania w tym zakresie. Finalnie może okazać się tak, że decyzja o rejestracji zostanie uchylona i zostaniesz z niezarejestrowanym pojazdem, do którego nie posiadasz nawet dowodu własności (bo zakładam, że na ramie numer również się nie zgadza, a na umowie/fakturze jest wpisany numer z dowodu rejestracyjnego).

 

Podaj nam numer jaki jest na ramie, a jaki w dokumentach.

No właśnie ciężko coś załatwić bo Panie z WK nie  bardzo chcą pomóc. Odesłały mnie do firmy która sprowadziła tego quada. Niestety firma już nie istnieje i jestem w kropce. Wydaje mi się że jest to ludzki błąd. Jakaś osoba pomyliła prawdopodobnie  górna 2 z X. W dowodzie jest 2 na ramie jest X 

received_1293468217743799.jpeg

1 godzinę temu, radekd2 napisał:

 

Czyli sprzedający wiedział, że pojazd ma wadę prawną, bo chyba tak to się nazywa. Też uważam, że:

 

 

Przez 12 lat nikt tego błędu nie zauważył 😡 a jak wygląda sytuacja z tym że dealer nie wiem kupił go od producenta,(skoro przedawal jako nowy) to chyba musi mieć od niego  jakieś dokumenty na temat tego quada czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mementomori97 napisał:

Na ramię i tabliczce jest ten sam numer VIN.

 

14 godzin temu, Mementomori97 napisał:

Otrzymałam świadectwo homologacji gdzie widnieje tej sam błąd w cyferkach.

Czyli masz pojazd nie od tych dokumentów albo dokumenty nie od tego pojazdu.

 

10 godzin temu, Mementomori97 napisał:

Panie z WK nie  bardzo chcą pomóc

A w jaki sposób mogą Ci pomóc? Trzeba skontaktować się z importerem tego pojazdu i otrzymać prawidłowe dokumenty ze stwierdzeniem, że nastąpił błąd pisarski przy sprzedaży nowego pojazdu. Wówczas jest szansa na zmianę zapisów w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adam1501 napisał:

Czyli masz pojazd nie od tych dokumentów albo dokumenty nie od tego pojazdu.

Wszystko na to wygląda.

Martwi mnie to, że kupujący przy " oględzinach " nie wykazał się nawet minimalnym zainteresowaniem cechami identyfikacyjnymi !

11 godzin temu, Mementomori97 napisał:

Przez 12 lat nikt tego błędu nie zauważył (...)

8/ - ehh... ( OBT zapewne leciało jak w Otwocku ) :silent:

12 godzin temu, michal_k napisał:

Zwrócić sprzedawcy.

Jedyne rozsądne wyjście z tej sytuacji. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, leski66 napisał:

zainteresowaniem cechami identyfikacyjnymi

A to trzeba? Co i rusz jak badam trzyletni pojazd to klient stwierdza, że on nawet nie wiedział, że tam są jakieś cyferki... :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mementomori97 napisał:

No właśnie ciężko coś załatwić bo Panie z WK nie  bardzo chcą pomóc

A na czym miałaby polegać ta "pomoc"? Na zaparzeniu herbaty i zmianie danych w dokumentach bez żadnej podstawy, bo się kupującemu nie chciało zobaczyć, co kupuje?

Taka jest niestety prawda - ludzie kupują w ciemno, a potem niech się wszyscy dookoła martwią co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

A w jaki sposób mogą Ci pomóc? Trzeba skontaktować się z importerem tego pojazdu i otrzymać prawidłowe dokumenty ze stwierdzeniem, że nastąpił błąd pisarski przy sprzedaży nowego pojazdu. Wówczas jest szansa na zmianę zapisów w WK.

Albo przy wydawaniu z salonu pomylono pojazdy. Ktoś inny ma pojazd od twoich papierów, z numerem jaki masz w dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michal_k napisał:

Podaj nam numer jaki jest na ramie

Bo z tej fotki nie można go dobrze odczytać. 8/

7 minut temu, Mecher napisał:

Ktoś inny ma pojazd od twoich papierów, z numerem jaki masz w dokumentach.

Trza " na sam przód " poznać numer z dokumentów. :smile:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd nie jest zawarty w samym numerze seryjnym (8 ostatnich znaków) zatem nie może być tu mowy o wydaniu nie tego pojazdu z salonu. Ja bym wystąpił do producenta z zapytaniem czy pojazd o takim nr VIN jak w DR w ogóle kiedykolwiek powstał. Jeżeli nie wyprodukowano nigdy takiego pojazdu to błąd będzie można potraktować jako omyłkę pisarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, leski66 napisał:

Bo z tej fotki nie można go dobrze odczytać. 8/

Trza " na sam przód " poznać numer z dokumentów. :smile:

Taki jest vin  na ramię i tabliczce znamionowej. W dowodzie zamiast X jest 2 

VIN z ramy został sprawdzony nigdy nie był zarejestrowany. 

received_209844391240932.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2021 o 20:13, Mementomori97 napisał:

Przez 12 lat nikt tego błędu nie zauważył

W związku z tym, iż pojazd przez 12 lat przechodził przeglądy to diagności będą twardo twierdzili, iż numer VIN był zgodny z DR. To będzie oznaczało, iż nie ma co odkręcać w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LimonQ napisał:

A jaki jest numer ramy? Taki sam? Wrzuć zdjęcie z przeglądami technicznymi.

Na ramię jak i tabliczce jest taki vin 

A na przeglądach zamiast 

X Jest 2 

received_209844391240932.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.