Skocz do zawartości

Prawidłowy podrodzaj.


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki podrodzaj określacie dla pojazdów zabudowanych w sposób przedstawiony na zdjęciu?

06/02/001

06/02/-

06/07

W dokumentach jest skrzynia, ale oglądam czwarty raz z każdej strony i nie mogę dopatrzeć😄

kontener.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jacdiag napisał:

Ale sprowadzony

Tak, z DE.

4 godziny temu, Paprock napisał:

F U R G O N

Ale co dalej? Izoterma nie za bardzo mi tu pasuje jakoś. Albo inaczej. Kiedy będzie to furgon/podest ? W adnotacjach jest "ladebord - wand herst"

 

17 godzin temu, IVVO napisał:

450-750 ładowności

F.2- 3500, G- 2490 (-75) ;)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalny.

Bez konkretnych papierów na konkretne przeznaczenie dalej bym nie brnął. Na izotermę to jakiś współczynnik przenikania [k] i tak dalej. Sama organoleptyka to za mało, więc obstawiałbym uniwersalny.

Podest nie. Z tyłu ma zwykłą platformę ułatwiającą załadunek i rozładunek i to tyle. Podest, to raczej zbliżone coś do płaskiej powierzchni, albo jakiś podnoszony kosz dla brygad remontowo-naprawczych, pod warunkiem, że taki twór niebyłby rejestrowany jako specjalny. Winda to nie podest.

Mobilny pojazd do obsługi sieci - Biuro Konstrukcyjne Maszyn INBIURO

Skopiowane bez zgody ze strony: https://www.inbiuro.pl/projekty/midlum-podest-mobilny-do-obslugi-sieci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Paprock napisał:

taki twór niebyłby rejestrowany jako specjalny.

Byłby. Jako podnośnik do prac konserwacyjno-montażowych.

 

21 godzin temu, Paprock napisał:

Podest, to raczej zbliżone coś do płaskiej powierzchni,

A "winda" to niby co, jak nie płaska powierzchnia do unoszenia/opuszczania ładunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił nie przeinaczać wypowiedzi!

Ta "winda" to zwykła "winda" bez wpływu na przeznaczenie tego pojazdu. A fotka z "podestem" jest czysto poglądowa dla zobrazowania, co można by uznać za "podest", gdyby samochodzik z obrazka "nie byłby rejestrowany jako specjalny".

Ładnie proszę zastosować się do mojej prośby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Spis podrodzajów pojazdów znajduje się w Rozporządzeniu o Dopuszczeniu do ruchu. Mam wersję jednolitą z dnia 5 listopad 2019 pozycja 2130. W tej ustawie w podrodzajach Naczep Ciężarowych nie ma Platformy czy też Platformy z Kurtynami Bocznymi... Gdzie znajdę aktualny i obowiązujący spis tych podrodzajów i przeznaczeń ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Logen napisał:

nie ma Platformy czy też Platformy z Kurtynami Bocznymi...

Nie kombinuj tylko stosuj klasyfikację. 

99 - Inna*

* - "... zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, zakwalifikowano do danego podrodzaju pojazdu lub przeznaczenia nieokreślonego w zasadniczym podziale. ..."

Nie twórz swoich wizji podziału pojazdów, nie ma w zasadniczym podziale, to jest po prostu inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 12:21, Paprock napisał:

Winda to nie podest.

Podest załadowczy ?

W dniu 19.10.2021 o 08:38, wrc69 napisał:

W przeznaczeniu: IZOTERMICZNY

A po czym kolega z zewnątrz rozpoznał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku, czyli w przypadku określania, klasyfikowania pojazdu do konkretnego podrodzaju, ten sprzęt pomocniczy do za i/lub rozładunku nie ma wpływu. No kto określa podrodzaj po 'windzie'?!

Tyle razy było gadane: nie wyrywajcie fragmentów, nie wycinajcie skrawków, nie kopiujcie kawałków, a piszcie, odpowiadajcie do tematu!

O! A to platforma: 😉

Platforma.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ją w swoich załącznikach, to korzystam. 😉

A tak mi się jeszcze przypomniało to tematycznego samochodu, że ta 'winda' na ogonie tak samo wpływa na podrodzaj jak żurawik HDS w skrzyni ciężarowej, czyli nijak.

@Logen, szacun, ale nie mieszaj rozporządzenia z ustawą, to po pierwsze primo. A po drugie primo, czy naczepa z kurtynami bocznymi przypadkiem lapie się do podrodzaju zwykłej skrzyni (krytej opończą)?

Słuchaj się Adama, a wyjdziesz na tym dobrze! 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paprock napisał:

Mam ją w swoich załącznikach, to korzystam.

No OK, tylko czy dodany ( tak jak trza ), bo inaczej następne miejsce zabiera swoim " ciężarem ". :silent:

:smile:

Chociaż 25,1 KB to drobnostka. :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 08:59, duchu napisał:

A po czym kolega z zewnątrz rozpoznał ?

"I have a dream..." 🤣

Tak mi ze zdjęcia na pierwszy rzut oka wygląda, ale niekoniecznie musi tak zostać po bliższych oględzinach w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 07:22, adam1501 napisał:

Nie twórz swoich wizji podziału pojazdów, nie ma w zasadniczym podziale, to jest po prostu inna.

To nie tak, że sam chcę tworzyć jakieś cuda. Po prostu przyjeżdżają naczepy, które od nowości były rejestrowane w Polsce na podstawie homologacji i mają takie podrodzaje wpisane w CEPIKu...  Chciałem poszukać jakieś podstawy prawnej do takich podrodzajów :P 

Dla przykładu:

 

kurtyny boczne.jpg

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Logen napisał:

Chciałem poszukać jakieś podstawy prawnej do takich podrodzajów

Podstawą prawną jest święta krowa ITS i nie ma dyskusji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kontakty ze Starostwami w zakresie Katalogu odpowiada z doskoku diagnosta z ich Okręgówki. W wymaganiach rekrutacyjnych: Wykształcenie średnie, posiadanie uprawnień Diagnosty Samochodowego. Byłem, pytałem, nie zdecydowałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Podrodzaje... podrodzaje... a mi się trafiło takie BMW jako coupe w cepiku opisane. Ktoś pomoże po homo jak powinno być prawidłowo? Z góry dziękuję za pomoc! :piwo

 

BMW podrodzaj.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.