Skocz do zawartości

Pojazd sprowadzony bez tablic rej.


Yeti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , może mi ktoś wskazać w jakim D.U. jest zapis że można wykonać badanie okresowe pojazdu sprowadzonego z zagranicy bez tablic rej. (wynik P).Szukam i nie mogę się tego doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

776 Zakres i sposób ...

§ 2
1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

...

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu; sprawdzenie nie dotyczy badania, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy,

i Ustawa DzU. z 2020; poz. 110

Art. 81. [Rodzaje badań technicznych. Zakres obowiązku. Terminy przeprowadzenia badań]

...

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają tablice zjazdowe przy pierwszym badaniu ?? Możemy je wpisać i uznać, że pojazd jest wyposażony w tablice rejestracyjne ?? I czy są gdzieś przykłady takich tablic zjazdowych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Logen napisał:

Możemy je wpisać i uznać, że pojazd jest wyposażony w tablice rejestracyjne ??

Jakie ma znaczenie czy pojazd ma tablice zjazdowe czy został sprowadzony bez tablic? Jeśli pojazd był już zarejestrowany to nr rejestracyjny posiada i ma się on znaleść w rejestrze i zaświadczeniu. Dopiero w uwagch należu umieścić informację (najlepej z podstawą prawną), iż dany pojazd fizycznie tablic nie posiada i posiadać nie musi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba też zrobić badanie dodatkowe ;) i tutaj już nie wpisze, że nie ma tablic :P i głownie o taki sytuacje mi chodzi ;). Czy można robić badania powypadkowe na tablicach zjazdowych ?? Jeżeli tak to czy znajdę gdzieś wzory takich tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Niemiec jeśli ma zjazdówki to ma też Brifa w którym one widnieją i jak najbardziej numer wpisuje bo tablice są legal i się zgadzają. Dużo trafia sie samochodów które mają podróby z allegro nawet z naklejką legalizacyjną i bardzo ciężko by było odróżnić je od prawdziwych. Dowiadujesz sie jak klient sciąga ale mówi ze tablic nie ma

1 minutę temu, Logen napisał:

 Czy można robić badania powypadkowe na tablicach zjazdowych ??

§ 1a. Badanie techniczne przeprowadza się po pobraniu z centralnej ewidencji pojazdów danych identyfikujących
badany pojazd
, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 ustawy, oraz po ustaleniu rodzaju badania technicznego pojazdu,
z tym że:

2) w przypadku okresowego badania technicznego przeprowadzanego po raz pierwszy przed pierwszą rejestracją
pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pobranie danych następuje po przeprowadzeniu badania i jest
poprzedzone wprowadzeniem danych badanego pojazdu, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 i 13 ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w sytuacji:

Pojazd na TR zjazdowych, przyjechał na okresowe porazpierwsze. Prerejestracja w CEP poszła, wynik N - widoczne ślady uszkodzeń powypadkowych. Powiedzmy, że klieny naprawia pojazd i jeszcze z ważnymi blachami zjazdowymi stawia się na powypadkowe i poprawkę. Czy w tym wypadku możemy wykonać DBT na zagranicznych blachach czy nie?

PS. Czy w ogóle jest opcja, że pojazd powypadkowy np. u niemca dostanie blachy zjazdowe, aby o własnych siłach wyjechał z kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrc69 napisał:

sprawdzenie nie dotyczy badania, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy,

Chodzi mi o ten dodatek. Mam 776 z 10.06.2015 ,tam tego nie ma jest tylko

 

1 godzinę temu, wrc69 napisał:

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podepnę się do tematu, żeby już nie szukać jakiś starych, czy zakładać nowych.
Pojazd bez tablic sprowadzony z zagranicy. W zaświadczeniu wpisujemy numer rejestracyjny pojazdu (bo takowy posiada) i w uwagach dopisujemy, że na badanie przyjechał bez tablic rejestracyjnych. Przynajmniej cały czas tak robię i Wszędzie poza Bydgoszczą uznają, to za prawidłowy sposób. W Bydgoszczy nagle się okazuje, że ma być w polu numer rejestracyjny wpisane bez numeru (na jakiej podstawie) i cały WK z kierownikiem włącznie twierdzą, że ma tak być, bo Pani szkoleniowiec diagnostów i pracowników WK (Magdalena Karabasz, tel. 52 58558610) twierdzi niby, że tak ma być i oni inaczej pojazdu nie zarejestrują. To jak ma być, bo może ja jednak głupi jestem?

Edytowane przez TeDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak jak Ty i o dłuższego czasu żadnych problemów z WK nie miałem, ale kiedyś chyba z Hrubieszowem o to była walka ale zarejestrowali bez poprawki.

Opis rubryki w zaświadczeniu jest jednoznaczny ale z drugiej strony nawet była jakaś opinia prawna aby przy braku tablic nr rejestracyjnego nie wpisywać. To wszystko jest chore, bo za chwilę ten sam urzędnik co życzył sobie słowo BRAK w rubryce zaświadczenia wpisze do CEPiK-u zagraniczny nr rejestracyjny a nie słowo BRAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, TeDe napisał:

To jak ma być, bo może ja jednak głupi jestem?

Jak Ci poprawi to humor, to nie Ty jeden. Osobiście bym się nie kopał, bo nie ma o co. Czasami podchodzimy do tematów, które nie mają żadnego znaczenia jak do tematu życia lub śmierci. Mamy od metra innych zmartwień niż udowadniać swoje racje w tak błahych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adam1501 napisał:

Mamy od metra innych zmartwień niż udowadniać swoje racje w tak błahych sprawach.

Ze tak przytoczę klasyka: 

 Pamiętaj, że urzędnik to w 99% osobnik na ciepłej posadce po znajomości i nie ma pojęcia o tym co robi. Ustąpisz raz, piąty, dziesiąty i dochodzi do sytuacji, gdzie urzędnik zaczyna egzekwować nieistniejące/dawno uchylone przepisy, "bo tak zawsze bylo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TeDe napisał:

jak ma być poprawnie.

Robisz poprawnie. Jeśli pojawiłby się pojazd krajowy bez tablic to też nie wpiszesz numeru?

Inna sprawa, że o taką pierdołę nie warto się kopać z matołami w WK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TeDe napisał:

bardziej mi chodzi o to, jak ma być poprawnie.

Robię jak ty. WK które nie chciały zaświadczeń "po nowemu" przyjmować, po rozmowach stwierdzały, że "jest w tym sens"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążyło kiedyś po forum jakieś stanowisko MI, że jak pojazd jest bez TR,to w miejscu nr rejestracyjnego należy wpisac "---" a w uwagach  "Brak tablic rejestracyjnych"
Robię tak już kilka lat i nie miałem żadnego  telefonu z tego powodu z WK 

Natomiast mój  były zmiennik pisał w miejscu nr rej." BEZTABLIC" i też nikt sie nie czepiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się kiedyś " kopałem " ze zgierzem . wpisuję w zaświadczeniu nr rej jaki jest w DR , w uwagach ,że pojazd dostarczono bez TR . na uwagę " urzędnika" ,że skoro nie ma tablic to mam wpisać BRAK spytałem czy ta rubryka w zaświadczeniu to nr rej czy obecność tablic ? i jaki m cudem pojazd był zarejestrowany za granicą bez numeru rej  ? powiedziałem ,że zaświadczenie jest wypełnione poprawnie , niczego nie poprawię i poproszę odmowę na piśmie do mnie  lub do mojego nadzoru . podziękowałem grzecznie za rozmowę życząc miłego dnia . pojazd został zarejestrowany tego samego dnia bez żadnych poprawek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że mowa o numerze rejestracyjnym i słuszna rubryka zaświadczenia przeznaczona jest na wpisywanie tego właśnie numeru, a nie informacji o tablicach rejestracyjnych pojazdu. Może, kurde, wpisywać "WCIĘŁO", "ZAJUMALI", "ZAGINĘŁY"???

Czy w przypadku braku innych danych, jak marka, typ, model, numer VIN, ramy, podwozia/nadwozia też takie bzdety należy wpisywać pod różnymi naciskami?

Dla jasności dopowiem, że poniższe info w uwagach wyczerpuje wszelkie zalecenia, pomysły, pretensje, dyskusje, patenty za, a nawet przeciw:

"Pojazd sprowadzony z zagranicy, przedstawiony do badania bez tablic rejestracyjnych". Tylko tyle i aż tyle.

To samo dotyczy się masy własnej pojazdu ustalanej na 'porazpierwszym' zgodnie z ustawą. Odpowiednia uwaga w zaświadczenie i nie ma tematu!

Ale jak się ustala dane techniczne za sześćdziesiąt złotych, w tym trudne dane, z sufitu zaczerpnięte dane, każdemu kto sobie zawinszuje taką 'usługę', no to sorry, lecz zawód diagnosty poszanowania wśród społeczeństwa nigdy nie zdobędzie.

Z resztą tyle razy już to było wałkowane, że tak mi przykro że aż wcale, że się odezwałem.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paprock napisał:

Dla jasności dopowiem, że poniższe info w uwagach wyczerpuje wszelkie zalecenia

Podpytam jeszcze o poprawności wpisu :

- czy to info wpisywać w uwagi(10),  czy w uwagi w Dip'ie ? :smile:

P.s Dzień dobry Panie Kapitanie :zzz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.