Skocz do zawartości

Pojazd sprowadzony bez tablic rej.


Yeti

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, leski66 napisał:

czy to info wpisywać w uwagi(10),  czy w uwagi w Dip'ie ?

w uwagach zaświadczenia wpisuje

45 minut temu, fuks napisał:

chyba czasem "nie warto kopać się z koniem"

Z koniem można się pokopać, gorzej z lamą, a właściwie alpaką, bo "siarczyście opluje"

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, leski66 napisał:

czy to info wpisywać w uwagi(10),  czy w uwagi w Dip'ie ?

Bezwzględnie w (10), ale można je mieć także w d(.)pie jak to niektórzy mają. :silent:

P.S. A powitanie powinno wyglądać Panie Generale vel Admirale a nie jakiś tam oficer niższego szczebla. Poniał. :giggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

Podpytam jeszcze o poprawności wpisu :

- czy to info wpisywać w uwagi(10),  czy w uwagi w Dip'ie ? :smile:

A co mówią objaśnienia do DiP-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

Poniał

YES. :smile:

Godzinę temu, Mecher napisał:

w uwagach zaświadczenia wpisuje

YES. :smile:

7 minut temu, Paprock napisał:

A co mówią objaśnienia

O " okienku uwagi " z objaśnień Załącznik Nr4 milczy [ Panie Generale ] :silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, leski66 napisał:

O " okienku uwagi " z objaśnień Załącznik Nr4 milczy [ Panie Generale ] :silent:

No to do „dychy” zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie. Przynajmniej mam jakąś jasność... Szkoda, że tego pisma z MI nie da się odnaleźć, bo bym już z czystej przekory je podesłał do WK w Bydgoszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie. Nie do końca chyba tylko rozumiem zapis na trzeciej stronie:
W przypadku braku tablicy rejestracyjnej uprawniony diagnosta w rubryce "numer rejestracyjny" zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym wpisuje "- - -", natomiast w uwagach tego zaświadczenia dokonuje adnotacji "brak tablic rejestracyjnych".
 Czyli w miejsce "- - -" mam wpisać kreski czy numer rejestracyjny, bo ciężko do końca zrozumieć co MI miało na myśli?
Ja wpisuję Nr Rej.

Edytowane przez TeDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2 w zaświadczeniu "---", w 10/Uwagi/  brak tablic rejestracyjnych - chociaż dopuszczone jest wpisać np"BRAK/DE " a w Twoim wypadku np ---/DE. Jeżeli wpisuję BRAK nie potwierdzam tego w uwagach/10/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w rubryczkę zaświadczenia w którą normalnie wpisuje się numer rejestracyjny w/g tej interpretacji wstawiasz trzy kreski, czyli tak "---" , oczywiście tylko kreski bez cudzysłowu. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisywanie kresek też jest bez sensu, bo nr rej. pojazd posiada, tylko tablic brak (a może jednak skoro jest wyrejestrowany, to i numeru rej. jednak już nie posiada, bo tak by wynikało z tej interpretacji wstawiania kresek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok naszych przepisów. Jeden napisze trzy kreski, drugi namaluje BRAK TABLIC, trzeci BEZ NUMERU a kolejny przepisze numer z zagranicznego DR i generalnie każdy zrobi dobrze :lol: . Nie ma co się przejmować, szkoda nerwów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 16:45, TeDe napisał:

cały czas tak robię i Wszędzie poza Bydgoszczą uznają

No to dorzucę do pieca- tak się składa że ostatnio odmówiłem wykonania DBT- powypadkowego dla pojazdu bez tablic, i akurat z tego referatu w Bydgoszczy zadzwonił gryzipiórek i powiada z wyższością urzędnika cesarskiego -dlaczego ja odmówiłem skoro "wszędzie w kraju wykonują dodatkowe badania (bez tablic🤣)tylko u nas się czepiamy!"   Generalnie ja już dawno sobie odpuściłem komentowanie kompetencji urzędników i mam co do tego taką postawę jak Paprock czyli -

 

7 godzin temu, Paprock napisał:

Z resztą tyle razy już to było wałkowane, że tak mi przykro że aż wcale, że się odezwałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dalkowiak napisał:

zadzwonił gryzipiórek i powiada z wyższością urzędnika cesarskiego -dlaczego ja odmówiłem

No właśnie, dlaczego odmówiłeś? Należało poinformować klienta, że obligatoryjnie wynik badania będzie negatywny (brak tablic) ale jeżeli chce to badanie wykonasz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dalkowiak napisał:

wszędzie w kraju wykonują dodatkowe badania (bez tablic🤣)tylko u nas się czepiamy!

Bo to jest wygodne dla urzędnika. On ma świadomość, że w razie W, to Ciebie pociągną do odpowiedzialności. Cały czas takie komedie się odbywają na linii SKP-właściciel-WK. Niezgodność nacisków osi? Panie jakie to ma znaczenie, na tej stacji to chyba nie mają nic ciekawego do roboty. Niezgodność masy przyczepy w ciągniku (są na TZ) - łoo panie tu wszystko jest dobrze, powiedz temu na SKP niech się doszkoli, bo my nic tu nie będziemy poprawiać. Furgon z VATem - urzędnik nie widzi tu żadnego błędu, tu wszystko jest dobrze - panie nie jeździj na tamtą SKP bo tam zawsze są problemy :faint: . A na kontroli słyszę jakie jest ważne dokładnie wypełnianie swoich obowiązków i dokumentów, bo wiecie uprawnienia.... :ph34r::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dalkowiak napisał:

że ostatnio odmówiłem wykonania DBT- powypadkowego dla pojazdu bez tablic,

A trzeba było wykonać z wynikiem N i z głowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adam1501 napisał:

kolejny przepisze numer z zagranicznego DR

Tylko zmienia się "całokształt" badania - w takim wypadku można zrobić dodatkowe - uznaje się nr z ZDR mimo braku TR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cezary napisał:

No właśnie, dlaczego odmówiłeś? 

 Konkretnie to nie odmówiłem, klient dzwonił z wywiadem, ja nie mam problemu się przedstawić przy takiej rozmowie, a że koleś okazał się niedojrzałym flimonem, to poskarżył się w WK, oczywiście po rozmowie już nie przyjechał do mnie na BT. Całe szczęście wiem gdzie było robione (poczta pantoflowa w mojej okol. działa lepiej niż cepik)😁 Możliwe że trafi następnym razem przy badaniu na odpowiednie traktowanie😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, TeDe napisał:

Wpisywanie kresek też jest bez sensu, bo nr rej. pojazd posiada, tylko tablic brak (a może jednak skoro jest wyrejestrowany, to i numeru rej. jednak już nie posiada,

Gdyby po wyrejestrowaniu nr rejestracyjny w jakikolwiek sposób był unieważniany to nigdy by nie trafił do CEPiK-u w pozycję: Zagraniczny numer rejestracyjny. Zatem tą interpretację o wpisywaniu "---" uważam za bzdurną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dalkowiak napisał:

Całe szczęście wiem gdzie było robione

Też wiem gdzie robią powypadkowe bez tablic i inne cuda, ale nie czuję się bohaterem, bo ucieka mi sporo badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.