Skocz do zawartości

PODWYŻKI CEN BADAŃ - akcja protestacyjna ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,
Drodzy Diagności

Włączając naszą firmę (i nasze forum :-)) w batalię o urealnienie dochodów SKP (podniesienie ceny badania technicznego) uprzejmie informuję, iż Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów podjęła szereg działań zmierzający do waloryzacji opłat. Potrzebne jest Wasze poparcie i pomoc każdego z Was! To bardzo ważne, abyśmy trzymali się RAZEM ...

Formularze poparcia i dalsze informacje o proteście dostępne są na stronach PISKP: www.piskp.pl
Protest w Warszawie planowany jest na 18 listopada. Bądźmy tam RAZEM!

[EDIT]

SPECJALNY – Newsletter Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów - 11/2021
e-mail z dnia 5/11/2021 r.
 

Cytat


 WALORYZACJA OPŁAT ZA BTP
 – 18.11.2021 –

PLANOWANY PROTEST !

Szanowni Państwo,
opłaty za badania techniczne pojazdów nie zmieniły się już od 17 lat. Każdy przedsiębiorca prowadzący stację kontroli pojazdów doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W tym okresie o 340% wzrosło minimalne wynagrodzenie, zmieniła się stawka VAT z 22 na 23%, a inflacja wzrosła o przeszło 40%.  Bardzo zwiększyły się także koszty prowadzenia działalności.
Co z tego, skoro opłata za badanie techniczne w tym okresie w ogóle się nie zmieniła. Jej wysokość jest zamrożona. Dla przedsiębiorcy 98 zł brutto za badanie techniczne samochodu osobowego ma obecnie zupełnie inną wartość niż w 2004 roku. Teraz mamy diametralnie inne realia gospodarcze!
To powoduje, że wiele stacji kontroli pojazdów balansuje na progu rentowności. Jeśli ten stan będzie się dłużej utrzymywał, przedsiębiorcy zaczną bankrutować.
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów od dawna podejmuje działania na rzecz waloryzacji i urealnienia wysokości opłat za badania techniczne. Nie jest to łatwe, ponieważ podwyższenie stawek nie jest decyzją merytoryczną, tylko polityczną.
Znaleźliśmy się w takim miejscu, że pojawiła się realna szansa na zmiany, na oczekiwaną od tak dawna waloryzację. Musimy tylko razem, całe środowisko badań technicznych, się o to postarać. Musimy zamanifestować, że już dłużej na waloryzację czekać nie możemy! Może być po prostu za późno.
Planujemy zorganizować manifestację 18 listopada 2021 roku w Warszawie. Otrzymaliśmy decyzję z UM Warszawa o rejestracji zgromadzenia.
Zbiórka o godz. 11.00 na parkingu przy Hali Torwar przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie.  Start protestu o godz. 12.00. Przemarsz ulicami: Łazienkowska, Myśliwiecka, Park Agrykola, Agrykola, Al. Ujazdowskie przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Będziemy chcieli złożyć petycję wraz z deklaracjami poparcia, których mamy już (stan na 29.10.2021) prawie 1800!! Mamy nadzieję, że będzie ich więcej. Liczymy na Wasze wsparcie i Waszą obecność!! Dla uczestników protestu przewidujemy parking.
POTWIERDŹ SWÓJ UDZIAŁ W PROTEŚCIE KLIKAJĄC W FORMULARZ NA KOŃCU NEWSA:

https://piskp.pl/waloryzacja-oplat-za-btp-18-11-2021-planowany-protest/
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę lat może i coś dorzucą ale szybko bym się nie spodziewał diagności dadzą sobie radę myślę że dla nich to nawet lepiej jak są takie ceny badań technicznych ale właściciele to klapa i spodziewam się niedługo pierwszych zamknięć SKP.

  • Lubię 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pitermlody napisał:

nawet lepiej jak są takie ceny badań technicznych

Popieram,

Póki nie znajdą złotego środka na patologię w przeglądach, jestem przeciwny podwyżce cen. I proszę nie mówić, że podwyżka cen nagle spowoduje, że mi się będzie lepiej pracować. Będzie jeszcze większy nacisk szefa i klienta (mówiąc w sposób łagodny, bo tu się nóż w kieszeni otwiera :) )...

Mogę domniemywać, że każdy tutaj na forum w miarę przyzwoicie robi badania i ma w swojej głowie listę skp na których zrobi się wszystko. Proszę pomyśleć co będzie z Wami/Nami jak rzucą np 200zł za okresowe... Najpierw zmiana przepisów eliminująca patologie, później w nagrodę wyższy cennik, ale oczywiście właściciel skp tego nie zrozumie, jak i klientela w której rzetelnie mówiąc 60% samochodów powinno wyskoczyć z N, a 10% z nakazem złomowania - a tu cyk za ścianą P i co mi zrobisz. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur... akurat 18 mam proktologa... 😕. Może to jakiś znak gdzie te podwyżki mam🤔.

Swoją drogą ciekaw jestem swego byłego pryncypała, kiedyś chodził na miesiecznice a tu taki teraz protest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe ostatnie ponad 10 lat czytam i słucham tego i takiego oraz podobnego bla, bla, bla.

Tylko wiecznie jakieś usprawiedliwianie własnej niemocy, jęki i narzekanie "co będzie z nami".

Panowie, od czegoś trzeba zacząć robić porządki w naszej branży. Zacznijmy od Cennika, a potem bierzmy się za resztę!

Czy to zbyt trudny dla Was plan?

Będziecie kolejne 10 lat nadal tylko narzekać, a to na szefa, który chodzi na miesięcznice, a to na sąsiednie SKP?

Ale pozdrawiam

dziadek Piotra

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, błachot napisał:

Będziecie kolejne 10 lat nadal tylko narzekać

Pracodawcy narzekają na niezmieniony cennik od 17 lat, więc mamy jeszcze siedem lat w zapasie 😏

17 minut temu, błachot napisał:

a to na szefa

Nie spotkałem jeszcze takiego, który by w krótszym lub dłuższym okresie czasu, nie próbował naciskać na wyniki badań 

 

17 minut temu, błachot napisał:

Zacznijmy od Cennika

lepiej i logiczniej

 

1 godzinę temu, Andrzej89 napisał:

Najpierw zmiana przepisów eliminująca patologie, później w nagrodę wyższy cennik, ale oczywiście właściciel skp tego nie zrozumie,

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, błachot napisał:

Panowie, od czegoś trzeba zacząć robić porządki w naszej branży. Zacznijmy od Cennika, a potem bierzmy się za resztę!

Czy to zbyt trudny dla Was plan?

Będziecie kolejne 10 lat nadal tylko narzekać, a to na szefa, który chodzi na miesięcznice, a to na sąsiednie SKP?

Daj mi tu jednego... powtarzam jednego diagnostę któremu cennik przeszkadza i który z tego powodu narzeka..

Czemu na front większej kabzy dla szefa ma iść walczyć "mięso armatnie"w postaci diagnosty???

Kur... niech ten plan osoby najbardziej zainteresowane realizują, jaka w tym rola szarego pracownika??? Komuś chyba priorytety się mylą..

Wszyscy którzy chcą podwyżek na sam pierw,zamiast na marsz powinni przejść się po kraju lub rozejrzeć po swojej okolicy i wszystkich którzy wprowadzają"chorą patologię"w postaci gratisów i nacisków personalnych  w własnym zakresie uperdo... wtedy sam będę na czele marszu  pierwszy szedł bo te "pieniądze nam się poprostu należały_...

 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Norbercie !

Twoja akcja pomocy potrzebującym w chorobie jest wspaniała i to poparłem, natomiast za nawoływanie do zmiany cennika za badania nie przyłożę ręki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy co by się stało, gdyby uwolniono ceny BT, jakby się wtedy kształtowały ich ceny? Czy poszłyby zgodnie z postulatami w górę czy Janusze prześcigaliby się w promocjach i niższych cenach.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Czolgista napisał:

gdyby uwolniono ceny BT

Jakieś 2 lata temu jeden właściciel oskp deklarował, że on by sobie poradził nawet jakby okresowe kosztowało 50zł, wiec mogłoby być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby uwolnili ceny to czekała by nas rynkowa katastrofa. Jeśli  chodzi o podwyżki to tak jak koledzy wyżej mówią. Będziemy się bić żeby szef miał z OBT 100zł więcej a do wypłaty nie dorzuci nic albo 200zł "bo nie ma" . Każdy przedsiębiorca u którego pracowałem i jakiego znam to płaczek , ciągle mu źle, nie ma, chyba będzie zamykał firmę . Moja chwila i cyk nowy Mercedes albo buduje następny dom. Jak przyszedł kryzys to rozdawało się miliony tarcz a teraz każdy będzie za to płacił wysoką cenę, a największą ten który jest na etacie , bo połowę swojej wypłaty zostawi w sklepie na zakupach. Jak słyszę płacz mojego ile to on będzie musiał za prąd zapłacić to mnie strzela nie powiem co. Najpierw za free wziął parę baniek a teraz struga biedaka.

  • Polub 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję protestować w sprawie ruszenia z drukiem UC48, bo jak zalegli na dokumentach w wakacje jak Smaug na swoim złocie, tak dalej nic się nie dzieje.

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12339453

Popieram:

12 godzin temu, Andrzej89 napisał:

Póki nie znajdą złotego środka na patologię w przeglądach, jestem przeciwny podwyżce cen.

Denerwuje mnie (oględnie mówiąc) jak ktoś na forach pisze: "Stówkę przytulają za 10 minut roboty...). Dopóki są "Reksie", dopóty są takie baranki co porządnego OBT na oczy nie widzieli.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrzej89 napisał:

.....Proszę pomyśleć co będzie z Wami/Nami jak rzucą np 200zł za okresowe... Najpierw zmiana przepisów eliminująca patologie, później w nagrodę wyższy cennik, ale oczywiście właściciel skp tego nie zrozumie, jak i klientela w której rzetelnie mówiąc 60% samochodów powinno wyskoczyć z N, a 10% z nakazem złomowania - a tu cyk za ścianą P i co mi zrobisz. 

a jak to będzie wyglądać z punktu zwykłego człowieka?
Z mojego punktu (także jako rolnika bo trochę tych gratów mam) to będzie cięcie kosztów i hmm - nie wyjeżdża ciągnik/przyczepa poza wioskę (bo pola blisko) to po co OBT, tym bardziej że zbieram się aby odbiór zbóż ogarnąć kilkoma TIRami. Zwykłe cięcie kosztów. Popatrzcie jakie jest prawdopodobieństwo kontroli drogowej, ile razy kontrolował was jakiś OKRD, raz na 3-4 lata? I to przeważnie bo jakaś żarówka się przepaliła lub prędkość/rozmowa przez telefon itp.

Zresztą po co więcej płacić jak tam gdzie ja jadę sprawdzą wszystko a tam gdzie jedzie sąsiad wystarczy że pojazd wtoczy i wytoczy się z SKP. Piję do tego że jak pocztowcom ukrócą to co robią i OBT będzie badaniem technicznym to wtedy można faktycznie pomyśleć o podwyżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wypowiedzi, to chyba jedyna branża, która nie chce dla siebie podwyżek. Zaraz będzie 18 lat bez podwyżek - a Wy nie widzicie problemu.

Biadolicie tylko, że to, że tamto, bo ktoś sobie poradzi, ktoś nie poradzi czcze gadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum w większości diagnostów, i sedno sprawy jest takie że właściciele stacji zarobią więcej a diagnosta nie dostanie nic, albo ewentualnie jakieś pomyje, zaznaczając że nacisk na P będzie większy. Dać solidne podwyżki, stawki dla diagnostów również powinny być uregulowane i znacząco wzrosnąć. Właściciela SKP wciągnąć do odpowiedzialności za działanie stacji i mogę nawet z kamerą na koszulce robić badanie.

Edytowane przez Rafi90
  • Polub 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jako diagnosta nie mam szans być na proteście - braki kadrowe - ale właściciel powinien tam być - a czy będzie to inna sprawa - od 17-lat słyszę o podwyżkach ceny - jak będzie to dobrze ale - może to być następny "temat zastępczy" jakich wiele w tym kraju. Śledzę ten rynek i opłacalność SKP przy obecnych stawkach to około 200 przeglądów w miesiącu - niezbyt wygórowany wynik nawet dla podstawowej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Większość Waszych argumentów tradycyjnie bazuje na własnych, a więc subiektywnych doświadczeniach. Proszę nie przenosić tych negatywnych i jednak osobistych doświadczeń na całą naszą branżę (która nota bene nie jest święta).

Popatrzcie na nasze ulice a potem przypomnijcie sobie, jak wyglądały pojazdy 10 lat temu. Każdy z Was jest rozsądny i nie powie, że nie zmieniło się na lepsze. A to jest przecież nasza zasługa - nasza, Nasza, NASZA!

Więc nie jest aż tak źle, aby wszystkich (także siebie?) obarczać winą za patologie, których skalę często wyolbrzymiamy. Były przypadki, że policjanci zamordowali Ludzi. A podwyżkę dostali. My nikogo nie zamordowaliśmy, a o podwyżkach bez zmiany Cennika BT możemy jedynie pomarzyć.

Ponadto, wszystkie nasze patologie mogły być już dawno rozwiązane przez naszych (?) ministerialnych urzędników, którzy od lat bojkotują wszelkie pozytywne zmiany w naszej branży. Ten Protest jest właśnie skierowany przeciwko ich bierności i celowemu niszczeniu wizerunku naszej branży.

Wielu z Was tu pisało wyżej o koniecznych zmianach w zakresie jakości BT - i słusznie! Ale komu o tym mówicie? Samym sobie? To my jednak coś możemy zrobić samym gadaniem - no przestańcie już . . . . . . .

To trzeba właśnie powiedzieć/przypomnieć ministerialnym urzędnikom, i to z całą mocą! I albo ich jakoś siłą zmusimy do czytania tego forum, albo im to powiemy w sposób, który do nich dotrze, prawda. Więc tylko w ramach Protestu. Innej drogi nie ma.

 

Pozdrawiam Szanowne Koleżeństwo

 

dP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, błachot napisał:

Większość Waszych argumentów tradycyjnie bazuje na własnych, a więc subiektywnych doświadczeniach. Proszę nie przenosić tych negatywnych i jednak osobistych doświadczeń na całą naszą branżę (która nota bene nie jest święta).

Wbrew propagandzie  PISKP kłamstwo powtórzone 1000 razy nie stanie się prawda. I tutaj i na Pana blogu wypowiadają się ludzie z całej Polski, w większość mają oni podobne obserwacje. A Pan z uporem maniaka, że "to nasz wspólny interes". Nie!

Naszym interesem jako diagnostów jest spokojne wykonywanie swoich obowiązków, najlepiej bez kontaktu z klientem i niezaleznie od widzimisię prywaciarza.

PISKP puściło w świat info, że to diagności domagają się kasy od szarego Kowalskiego. To buduje krzywdzący stereotyp jakby to tylko diagności tulili do kieszeni opłaty za BT, więc w linii prostej przekłada się to na co raz trudniejsze warunki pracy, większą "pretensjonalność" klientów.

  • Super 2
  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.
Cyt.: "propaganda PISKP"
- bez przesady.
Ponadto źle identyfikujecie źródło problemu. To nie PISKP stanowi problem. Problemem jest stanowisko urzędników naszego (?) resortu transportu i rządzący z PiS-u, którzy od 6 lat blokują wszystkie słuszne postulaty (z niezależnością naszego zawodu włącznie, a co mają przecież zapisane czarno na białym w Preambule do Dyrektywy 45/2014/). Więc PISKP tu w niczym nie zawinił. O to powinien zadbać może ZPP lub OSDS, prawda?

2.
Cyt.: "... wypowiadają się ludzie z całej Polski, w większość mają oni podobne obserwacje"
- to prawda, ale jaka to jest większość i co to w tym przypadku oznacza.

Zakładam, że jest nas ok.10.000 w całej Polsce. Jednak na ten temat głos zabiera jedynie tylko garstka. I ta garstka zdominowała ten medialny przekaz.
Na jakiej podstawie przyjęliście, że pozostali myślą tak samo, jak ta garstka wypowiadających się? Bo nieobecni nie mają racji?

Ale też ja nie ukrywam i nigdy nie ukrywałem, że sam mam uwagi do jakości BT. Ale staram się do tego zagadnienia podchodzić racjonalnie.

Prosiłem, aby przypomnieć sobie, jak wyglądał park samochodowy Polaków przed 10 laty. I prosiłem, aby to wspomnienie skonfrontować z obecną rzeczywistością.
Gdyby było aż tak źle, jak pisze ta garstka Koleżeństwa, to skąd ta radykalna poprawa tego parku samochodowego na naszych ulicach?
Czy w ten sposób sugerujecie, że za tą poprawą parku samochodowego stoi tylko i wyłącznie ta garstka Kolegów piszących o tych problemach?

3.
Cyt.: "Naszym interesem jako diagnostów jest spokojne wykonywanie swoich obowiązków"
- prawda, Prawda, PRAWDA.
Tyle, że to kolejny przykład tzw. "chciejstwa" bez wskazania, jak ten stan/cel osiągnąć. Czyli typowe dla ostatnich 10 lat bla, bla, bla.
Jak Kolega "Czołgista" chce ten cel osiągnąć bez podwyżki naszych pensji i przy ciągłej presji "oszczędzania" (w celu zmniejszenia kosztów) pod groźbą zamknięcia SKP?
Bo ja też chcę jeszcze trochę spokojnie popracować, mając w bliskiej perspektywie podwyżkę, mając prawnie, Prawnie, PRAWNIE zagwarantowaną niezależność (co zapisano w Dyrektywie nr 45/2014).
Tyle, że ja wiem, jak ten cel osiągnąć, a ta garstka Kolegów tylko szuka dziury w całym . . . . . - ?  


Miło pogadać merytorycznie,

pozdrawiam

dP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, błachot napisał:

Zakładam, że jest nas ok.10.000 w całej Polsce. Jednak na ten temat głos zabiera jedynie tylko garstka. I ta garstka zdominowała ten medialny przekaz.

Błąd! To, że stacji jest ~5000 nie oznacza, że diagnostów jest x2 tyle. Diagnostów jest znacznie więcej, ale są aktywni zawodowo i zwyczajnie zostawili to za sobą, nie interesują się tym, mają to gdziea. 90% tych, którzy w zawodzie pracują nawet nie chce się wysilić na to, żeby poszerzyć swoją wiedzę. O udzielaniu się w publicznej dyskusji nawet szkoda gadać, w końcu z ich punktu widzenia wszystko jest ok.

 

12 minut temu, błachot napisał:

Tyle, że to kolejny przykład tzw. "chciejstwa" bez wskazania, jak ten stan/cel osiągnąć

To było walkowane milion razy, sam już nie liczę ile razy mówiłem o tym rozwiązaniu. Etat w państwowej instytucji (WK/ITD/TDT/KRD etc.) I delegatura do skp w promieniu 25 km od miejsca zamieszkania i to też na maks 1 rok. 

 

22 minuty temu, błachot napisał:

Prosiłem, aby przypomnieć sobie, jak wyglądał park samochodowy Polaków przed 10 laty. I prosiłem, aby to wspomnienie skonfrontować z obecną rzeczywistością.

Codziennie widze kilkadziesiąt pojazdów, które powinny mieć zatrzymany DR (ciemne przednie szyby, nielegalne przeróbki, LEDY zamiast tradycyjnych żarówek, łyse opony,  kopcące diesle itd.) i kilka- kilkanaście, które już dawno powinny skończyć na złomie. Pod tym względem nie zmieniło się absolutnie nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Czolgista napisał:

To było walkowane milion razy, sam już nie liczę ile razy mówiłem o tym rozwiązaniu. Etat w państwowej instytucji (WK/ITD/TDT/KRD etc.) I delegatura do skp w promieniu 25 km od miejsca zamieszkania i to też na maks 1 rok. 

Więc jeszcze raz, czyli po raz kolejny i następny: jak to Kolega "Czołgista" chce osiągnąć?!?!? No jak? Pisząc o tym tu na forum Norcom?

Bardzo Was proszę, bądźmy poważni.

Te i prawie identyczne propozycje padały tu, na tym właśnie Forum od początku jego funkcjonowania! Niewielu już z Was pamięta, kiedy to nawet było, prawda?

Proszę się nie obrażać, ale to jest zwykłe chciejstwo bez możliwości realizacji. Bo oprócz dobrych pomysłów trzeba też wiedzieć, jak je realizować. I tego właśnie elementu mi tu brakuje. 

Aby realizować swoje plany, trzeba mieć siłę sprawczą, której ta garstka Kolegów nie ma i nigdy nie będzie miała.  Także dlatego, że błędnie identyfikuje źródło problemu.

Pozdrawiam z nowym dniem

 

dP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na braku siły sprawczej zakończyłbym tą do nikąd polemikę. Adminie czyń swoją powinność i wieszaj kłódkę. Dalsze bicie piany nie ma sensu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za rzeczową rozmową - dlatego uważam, że wątku nie należy zamykać. Czemu miałoby to służyć?

Moje argumenty? Nie mam czasu na wielkie tłumaczenie, niestety - dziś mam bardzo "wypełniony" dzień. Dlatego krótko i zwięźle.

Mam swoja PSKP, prowadzę ją od już 13 lat. Nie wtrącam się diagnostom do ich pracy, nie mam ciśnienia, nie mam parcia na wynik, choć moim zdaniem robię wszystko, aby zwiększyć obroty. Dbam o pracowników, serwisuję linię, inswestuję w sprzęt komputerowy, eski do klientów itp.
I co? Nie dopina mi się budżet. Kiedyś się dopinał, zostawało parę złotych, a teraz nie zostaje.

Nie zmodernizuję więc stacji, nie kupię nowych urządzeń (choćby analizatora), nowej geometrii, zwyczajnie mnie na to nie stać. Tak powinno być?
Dajcie mi zarobić, dajcie normalnie żyć / inwestować / cieszyć się z tego, co mam ...

Zachowujecie się jak pies ogrodnika :-(
Nie stosujcie urawniłowki, bo to czasy słusznie minione.

Chcielibyście - jako pracownicy - mieć zamrożone pensje, do wysokości tego, co zarabialiście w 2004 roku?
Zwykłą hipokryzję widzę w niektórych wypowiedziach :-(


Dużo rzeczy w branży jest do zmiany?
Jest. Bardzo dużo.
Ale gdzie Wy jesteście jako grupa zawodowa? Gdzie Wasze zjednoczenie / Wasze organizacje? Kto z Was działa zamiast tylko narzekać jak Wam źle u prywaciarzy? Kto należy do OSDS-u? Ile % diagnostów? A może są inne Stowarzyszenia / Izby gospodarcze, o których ja nie wiem?

Nie przelewajcie żalu za swoje nieudane życie na Waszych pracodawców, kreując takie osądy ...

 

  • Piwo 1
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Norbert Jezierski napisał:

Jestem za rzeczową rozmową - dlatego uważam, że wątku nie należy zamykać. Czemu miałoby to służyć?

- ograniczaniu wolności słowa, wolności dyskusji?

Bardzo dziękuję Panie Norbercie za te wszystkie słowa.

I trzymając mocno kciuki,

pozdrawiam

dP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.