Skocz do zawartości

PODWYŻKI CEN BADAŃ - akcja protestacyjna ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę prosić kogoś z obecnych dziś na proteście o trochę informacji "z pierwszej ręki" ? Ile mniej więcej osób było obecnych, jak przebiegł protest itp.
Chciałbym tam być dziś z Wami, ale niestety spora odległość + to, że jestem jedynym diagnostą na skp eliminuje mi taką możliwość.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już relacja z akcji na stronie PISKP

Dużo piszecie o tej archiwizacji. To nie przyniesie zamierzonego efektu bo można hamować hamulcem zasadniczym zamiast ręcznym, albo na pierwszej osi zamiast na drugiej a sondę spalin umieścić w innym samochodzie i mieć właściwe wyniki

A pisaliście że w Waszych stronach dużo stacji gdzie pracodawca nastawiony aby podpisywać wszystko.

Więc skutek dadzą tylko badania ponowne opisane w dyrektywie. Chodzi o to żeby nadzór badał pojazd kilka chwil po tym jak skończył badać diagnosta i dał wynik pozytywny. Wówczas stan techniczny jest taki sam jak przed chwilą i ci co klepią wszystko wpadną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solaris napisał:

Dużo piszecie o tej archiwizacji. To nie przyniesie zamierzonego efektu bo można hamować hamulcem zasadniczym zamiast ręcznym, albo na pierwszej osi zamiast na drugiej a sondę spalin umieścić w innym samochodzie i mieć właściwe wyniki

Archiwizacja stanie się wielkim utrudnieniem dla klepaczy a próbować oszukać zawsze można wszystkich, tylko że poziom oszustwa ma swoje granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

archiwizacja nie pomoże, zdjęcia nie pomogą  '",dążmy to tego żeby był tak jak było "

😔

jeśli z każdej skp. przyjechałby właściciel ,powinno być ok 4 tys . na zdjęciu naliczyłem ok. 120 osób,

 słabe zainteresowanie tymi podwyżkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy właściciele ? Przecież napisali - protest diagnostów. 

 

2 godziny temu, rurek777 napisał:

naliczyłem ok. 120 osób,

Ja tam nie wiem, ale napisali 

Cytat

 Wynagrodzenie stacji jest nieadekwatne do odpowiedzialności, jaką biorą na siebie diagności – podkreślają setki osób, które zjechały dzisiaj do Warszawy.

 

Protest diagnostów, a wypowiadali się tylko członkowie piskp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, protestowałem. Liczbę uczestników oceniam na ok 500 osób. PISKP trzeba pochwalić za świetną organizację. Przygotowali: flagi, banery z hasłami i poczęstunek. Protest od początku do końca pod kontrolą bez ekscesów. Postulaty wręczone wraz listami poparcia w  3 kartonach. 

https://piskp.pl/protest-akcja-waloryzacja-petycja-zlozona/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta dyskusja pokazuje jak bardzo podzielone jest nasze środowisko i to niestety sprawia, że jest jak jest. To system naczyń połączonych. Musimy działać razem żeby było lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawellbak napisał:

To system naczyń połączonych. Musimy działać razem żeby było lepiej

No masz rację...

A na początek by dać dobry przykład sami przedsiębiorcy prowadzący SKP zaczną od wyeliminowania patologii między sobą

np. gratisy i inna chore promocje.

Zaczną sami mówić jednym głosem i pilnować by patologia się nie szerzyła...

A na koniec by zachęcić i pokazać że też dadzą coś od siebie zagwarantować na papierze min 2x najniższą krajową jak Polska długa i szeroka....

Wtedy sam będę szedł na czele marszu i postulował że "te pieniądze nam się poprostu należy".

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 11:26, markes30 napisał:

Liczbę uczestników oceniam na ok 500 osób

Raczej bliżej 200 osób - wiadomość od uczestnika protestu, czyli mniej niż 10% właścicieli SKP się pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mirek.g napisał:

pracodawcy zawiedli

No nie wiem, przecież wszem wobec trąbiono we wszystkich mediach, że to diagności będą protestowali, bo to im najbardziej zależy na zmianie cennika za badania tech. pojazdów. :faint:

:evil:

P.S. Ciekawy jestem, czy ci najgłośniej nadający za podwyżkami tam byli. 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielg539 napisał:

Raczej bliżej 200 osób

Gdzieś czytałem o 400. Sam piskp podaje

Cytat

Zebrało się ponad 300 protestujących

Choć po zdjęciach przez nich zamieszczonych z przemarszu raczej 250

W dniu 19.11.2021 o 11:26, markes30 napisał:

PISKP trzeba pochwalić za świetną organizację

Jaka świetna organizacja, jak nie można było tych ludzi policzyć nawet w przybliżeniu +/- 50 ?

Może prawie tysiąc ? przecież 300/400 czy nawet 500 to niecały tysiąc, więc prawie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mecher napisał:

Jaka świetna organizacja, jak nie można było tych ludzi policzyć nawet w przybliżeniu +/- 50 ?

Trzeba było przyjść i policzyć samemu!

Ale oczywiście miękiszony zostały w domowych kapciach oglądając "M jak miłość".

Ja liczyłem na max. 50 osób, gdy moim skromnym zdaniem było 400.

Wiadomym też było dużo wcześniej, że ci wszyscy, którzy liczyli na to, że jednak ten PROTEST się nie uda, będą starali się zdezawuować jego przebieg i znaczenie - co właśnie się dzieje na tym Forum.

Ale fakty obronią się same. Ten PROTEST już przeszedł do historii naszej branży i nikt i nic temu nie zaradzi/nie przeszkodzi.

Pozdrawiam zwolenników "M jak miłość"

dP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, błachot napisał:

"M jak miłość"

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego - to przede wszystkim powinno przyświecać wszystkim. 

Pozdrawiam Kolego. 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezary napisał:

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego

Miłość nie wyklucza mówienia PRAWDY!

I jeszcze tylko jedna mała refleksja i kończę już.

Otóż nie tylko ja byłem zaskoczony tą stosunkowo dużą ilością uczestników, jak na ten historyczny Pierwszy Branżowy Protest. Ale tu chodzi o to, że ta ilość uczestników jest też pewnego rodzaju gwarancją, że kolejny Protest zbierze jeszcze większą ilość Uczestników. Np. gdyby PiS jednak nie dokonał waloryzacji Cennika BT lub z każdego innego powodu, który będzie godzien podobnej akcji (niezależność naszej pracy na SKP).

Pozdrawiam

dP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś nie poszedł, nie oznacza od razu, że jest miękiszonem czy fanem jakiegoś serialu. Tu są diagności, a na protest powinni się udać właściciele.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu pracodawcy pasowało by żebym poszedł ale w dzień wolny od pracy, tak żeby załoga była na proteście no i żeby stacja pracowała. On nie poszedł bo ma zaplanowany wyjazd, musi jechać odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, błachot napisał:

niezależność naszej pracy na SKP

Toż to s-f w najczystszej formie, tak dobre jak twórczość Lema. Ale tego nie zrozumiesz, bo twoje M jak miłość, to nie ten poziom, nawet bardzo szeroko pojętej rozrywki. 

 

3 godziny temu, błachot napisał:

 moim skromnym zdaniem

 A myślałem, że brak ci poczucia humoru. Jak bardzo się myliłem, wybacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.