Skocz do zawartości

Przegląd bez dowodu


zbych1916

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle, w tego typu " wypocinach " najlepsze są komentarze :

Cytat

Mi sie kiedys zdarzylo wybrac do warzywniaka po truskawki, a zapomnialem... Kobialki!

:evil: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem zdziwienie na SKP że jak to!?

Btw: Wczoraj miałem klienta co już chciał zapłacić 184,50 bo przeczytał w internecie, że cena została zmieniona.  Inny się wykłócał, że naklejka na szybie już nie jest obowiązkowa, bo tak gdzieś przeczytał. Naczytają się i później masz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te internetowe wypociny nawet z przepisami nic wspólnego nie mają. Mnie się co drugi pyta ile kary jest za spóźnione badanie techniczne i czy mu wykonam czy musi jechać do Krakowa... Ręce opadają. Dlatego też mnie nie dziwi że media  w Polsce robią ludziom taką papkę z mózgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze są boskie.
Gość "Diagnosta" błysnął jak chrząstka w salcesonie i został naprostowany.
 
 
"Gosc: Diagnosta
wczoraj
 
Do badania niezbędny jest dowód rejestracyjny. Nie ma możliwości wykonania badania technicznego na podstawie karty pojazdu. Więc nie piszcie bzdur. Tylko się doucz. Redaktorku ?
 
 
Gosc: Kur MaÄ
wczoraj
 
@Gosc: Diagnosta
No ja pierrr... Po co się rzucasz jak nic nie wiesz. Poczytaj sobie rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów
stosowanych przy tych badaniach Przeczytaj! Przeczytaj zanim dorwiesz się do klawy!"
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej89 napisał:

się wykłócał, że naklejka na szybie już nie jest obowiązkowa,

W ciągu ostatniego miesiąca miałem trzech takich, Jeden chwile póżniej się zarzekał, że ma w domu, byle tylko podbić. A na poprawkę wrócił obrażony w 14 dniu,  bo musiał jednak w WK odebrać nową.

A każdy jak minie termin się pyta, ile więcej musi zapłacić ...

 

Ostatnio sam czytałem, że od 1 listopada wejdzie ustawa. o obowiązku wymiany opon na zimowe https://wrc.net.pl/is-pilne-od-1-listopada-wchodzi-obowiazek-wymiany-opon-ale-nie-dla-wszystkich-kto-musi-wymienic-opony

w połowie artykułu napisali, ze chodzi o Francję :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja się trochę dałem porobić kilkanaście dni temu i ze zdziwieniem i niedowierzaniem czytam "PILNE: Od 1 listopada podwyżka cen za przegląd techniczny! Wizyta u diagnosty pociągnie po kieszeni", a w artykule, że to dotyczy Włoch. I mam takie: przecież nic nie słychać, że coś ma być zmieniane w cenniku, a tu nagle 2-3 dni przed 1.11 się dowiaduję, że będę więcej kasy kasował na przeglądzie, nic o tym nie wiedząc :D Takie to dzisiejsze media, aby tylko wyświetlenia się zgadzały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej89 napisał:

Naczytają się i później masz... 

Gdy dodatkowo mod nie zna regulaminu swojego forum.

 

Ale po kilku wiadomościach przez PW zmienił zdanie.

Cytat

To użytkownik tego forum (jak Ty i wielu innych) udowodnił, że dyskusja na ten temat narusza regulamin forum a przeróbka oświetlenia pojazdu narusza prawo i wymusił na moderatorach "reakcję".

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odgrzeję kotleta Koledzy.

Przyjechał do mnie klient na badanie HAK z ksero PC. Twierdzi że w Warszawie (Bemowo u niego konkretnie) w autach z Leasingu nie wydają oryginału DR, tylko ksera "bo wszystko ma pan w systemie" (klienta słowa). Nie zrobiłem tego badania (niebadania). Klient twierdzi że mają kilka takich aut i bez problemu robią badania w Warszawie.

Coś mnie ominęło? Jakaś nowelizacja weszła? Można robić badania bez "kwitów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wrc69 napisał:

w autach z Leasingu nie wydają oryginału DR

DR wydają, tylko  KP zatrzymują u siebie.

 

16 minut temu, wrc69 napisał:

bez problemu robią badania w Warszawie.

Nie tylko w Warszawie robią badania  bez DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrc69 napisał:

w autach z Leasingu nie wydają oryginału DR, tylko ksera "bo wszystko ma pan w systemie" (klienta słowa).

Do mnie też tacy czasem zaglądają, ale tylko raz. Pewnie w końcu trafiają na "dobrą stację".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Mecher napisał:

"dobrą stację".

Był na takiej, ale tam kolejka. Kazałem mu się trzymać "dobrego chłopaka" jak takiego znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem ostatnio klienta z dowodem zastępczym,robię oczy a on mi ksero właśnie pokazuje.A za 20min cyk i badanie z fajnej stacji w cepie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 18:02, krzysieknowak napisał:

A za 20min cyk i badanie z fajnej stacji w cepie jest.

A wolno to sobie tak bez okazji wykonywania badania czerpać informację z cepiku? Nie wolno ! Kolega do ukarania, no chyba, że uiścił stosowną opłatę za pobranie danych. :giggle:

I nie wciskać mi kitu, że wiedza zasięgnięta ze stronki historii, za 20 min tam jeszcze nic nie ma. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar! Opanuj się! @krzysieknowak ani słowem nie wspomniał o "stronce historii". I weź objaśnij wszem i wobec za co człek zeta OE płaci, bo chyba nie za podglądnięcie centralnej bazy? Czyżbyś wpadł do Wisły i wody z fenolem się opił. Ten środek dawniejszymi czasy często obecny był w Odrze. Ci sąsiedzi co nazwa ich państwa z dwóch członów się składała takim ustrojstwem uzdatniali wodę w rzece.

A jak pracujesz na apce, to dobrze wiesz, że chociażby odblokowanie dowodu w moment zmienia dane w centralnej bazie. Był zablokowany i trzask-prask odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cezary napisał:

uiścił stosowną opłatę za pobranie danych. 

Tak było w planach, że

8 godzin temu, Paprock napisał:

wobec za co człek zeta OE płaci

Żeby nie buszować po systemie bez przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.