Skocz do zawartości

ZK z ciężarowy na osobowy


jarek95

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy wiemy jak wygląda po nowelizacji przepisów kwestia ZK z pojazdu ciężarowego na osobowy. W Naszym WK wymagane jest.

1. Świadectwo homologacji pierwotnej z kategorią M1

2. Oświadczenie producenta (importera), że pojazd może zostać przywrócony do konfiguracji pojazdu osobowego.

3. FV z serwisu posiadającego stosowne PKD o demontażu kratki  i montażu pasa, zagłówka czy kanapy w fabryczne punkty mocowania.

4. Badanie na ZK razem z okresowym.

Niestety trafił się bardzo problematyczny klient z dokumentem jaki dodałem w załączniku i twierdzi, że to w zupełności wystarczy. WK niestety nie okazał się pomocny i stąd moje pytanie do Was, czy ktoś kiedyś spotkał się z czymś takim i czy zrobilibyście ZK ? (FV za przebudowę jest)

 

 

 

20211117_151159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie rzeczy, łącznie z tym oświadczeniem które tu zapodałeś nie wystarczą. Fiat Polska musi wystawić oświadczenie że sprawdzili poprawność zamontowania pasów i siedzeń. Może się to odbyć tylko jeśli poprzednio odwiedzi się ASO fiata, tam fizycznie zostaną sprawdzone owe miejsca i pasy,a wtedy FIAT wyda papier że potwierdza poprawność zamontowania pasów i siedzeń. Taki dokument jest zgodny z par 9i

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek95 napisał:

W Naszym WK wymagane jest.

1. Świadectwo homologacji pierwotnej z kategorią M1

2. Oświadczenie producenta (importera), że pojazd może zostać przywrócony do konfiguracji pojazdu osobowego

Mają na to jakieś potwierdzenie w przepisach?

Godzinę temu, jarek95 napisał:

twierdzi, że to w zupełności wystarczy.

Nie wystarczy. Dokument od producenta ma potwierdzać prawidłowość montażu.

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek95 napisał:

czy ktoś kiedyś spotkał się z czymś takim i czy zrobilibyście ZK ?

Tak z Toyoty w Radości miałem podobne pismo. Nie zrobiłem badania bo z przepisów wynika jasno, producent ma się wypowiedzieć o poprawności montażu siedzeń i pasów obecnie a nie opowiadać w jakim stanie samochód wyjechał z fabryki kilka czy kilkanaście lat temu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a taki pojazd Peugeot 208 samochód ciężarowy van 2 miejsca siedzące i klient zdemontował kratę oddzielającą przestrzeń pasażerską od ładunkowej i teraz chce na osobowy dwu miejscowy czyli liczba miejsc się nie zmieni tylko będzie osobowy czy wystarczy jak będzie miał tylko oświadczenie z warsztatu o demontażu kraty czy wogóle tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale samochód osobowy może być wyposażony w dowolną konstrukcję zabezpieczającą cokolwiek walającego się po bagażniku. Owszem ten przedmiot zwany kratą/przegrodą jest uzasadniony w niektórych przypadkach ale wiadomo, że istnieją samochody ciężarowe bez tego elementu. I co wtedy, co zdemontować żeby kaprys klienta zrealizować?

Poza tym do znudzenia te same wątki powielacie! Z 'szukajki' nie korzystacie wcale! Bałagan na forum robicie i tyle!

Na razie! :516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pojawił się projekt zmian zakładający :

W § 9i doprecyzowano przepis zezwalający na zastąpienie badania wykonanego przez jednostkę uprawnioną albo Dyrektora TDT oświadczeniem producenta pojazdu lub jego upoważnionego przedstawiciela potwierdzającym konstrukcyjne do tego przeznaczenie.

 

Trochę to pomoże , choć szczerze mówiąc ja na ZK to mam coraz mniejszą ochotę, bo pytań o zmianę z ciężarowego na osobowy bez zmiany liczby miejsc mam już dość. Oczywiście samochód nigdy nie miał przegrody, więc nic się nie zmienia, ale klienci próbują się upierać że nikt tego nie zabrania. Zacząłem odsyłać gości bo szkoda sił na tłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.