Skocz do zawartości

Pytanie Opisowe


Dawidk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Mam pytanie odnośnie tego pytania bo jest tego troche na forum ale nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi otóż 

Podaj szczegółowy zakres i dobór kryteriów oceny w przypadku wykonania dodatkowego badania technicznego pojazdu kategorii O4 przeznaczonego do przewozu materiałów niebezpiecznych jako pojazd AT powyżej 10 ton.

Moja odpowiedź 

– obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia - Identyfikacja pojazdu

- obejmuje pkt 6 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia

- Cz. 9   załacznika B - pojazd powinien być wyposażony w układ przeciwblokujący kat A 

Czy wg was jest to dobra odpowiedz czy czegoś brakuje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dawidk napisał:

Czy wg was jest to dobra odpowiedz

Według mnie, zła odpowiedż.

Ty masz w odpowiedzi na opisowe pytanie pokazać, że wiesz co należy zrobić, wymagać, sprawdzić.

Natomiast dla mnie, to pokazałeś tylko gdzie szukać odpowiedzi, wypisując to co wyżej. 

I teraz pomyśl, ile czasu zajęło napisanie tego, a ile czasu masz na pytanie opisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem Cię kolego. Wiem że trzeba opisać co się robi i najlepiej swoimi słowami . Bardziej mi chodziło tu o część Adr bo wiadomo że trzeba zaświadczenie że jest wyposażony w  układ przeciwblokujący kat A no i trzeba go sprawdzić oczywiście . Ale jest to przyczepa i czy to wszystko z wymagań Adr ? Bo mi nic wiecej do głowy nie przychodzi z tej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, więc inaczej ...

A gdyby to nie była przyczepa/naczepa a samochód, to czy jeszcze jakieś dokumenty byś wymagał ?

A jeśli tak, to jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 18:01, Dawidk napisał:

pojazd AT

Trzeba zacząć od tego:

"... „Pojazd AT” oznacza:
(a) pojazd, inny niż pojazd EX/III lub FL oraz inny niż MEMU, przeznaczony do przewozu towarów niebezpiecznych w cysternach stałych, cysternach odejmowalnych o pojemności większej niż 1 m3 lub w kontenerach-cysternach, cysternach przenośnych lub MEGC o pojemności jednostkowej większej niż 3 m3; lub 

(b) pojazd-baterię, inny niż pojazd FL, o pojemności całkowitej większej niż 1 m3; ..."

Pytanie uzupełniające powinno się pojawić - czy jest cysterna? - dokumenty?

Następnie jaka jest data 1-szej rejestracji, ponieważ od tego jest uzależnione wyposażenie dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dotyczą te zapisy badanego pojazdu to oczywiście, że tak. 9.2.2.2.1 - dotyczy ogólnie instalacji elektrycznej i dotyczy to każdego pojazdu. 9.2.2.4 - raczej nie występuje w przyczepach ale jeżeli jest musi spełniać wymagania tam zapisane. 9.2.2.5 - również dotyczy wszelkich pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adam1501 napisał:

9.2.2.4 - raczej nie występuje w przyczepach ale jeżeli jest musi spełniać wymagania tam zapisane

No nie występuje raczej ale co w przypadku egzaminu (opisówka). Wypisac to też czy ominać ten punkt? Czy może lepiej wypisać i w nawiasie "Jeśli dotyczy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.