Skocz do zawartości

Toyota Estima kierownica po prawej stronie.


Dar-jusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu nie chodzi stricte o brytola a bardziej japońca. A poza tym są inne kraje unijne, w których prywatny import można zarejestrować. Zarejestrować po to, żeby choć w ułamku wymóg przepisu spełnić i dalej do Polski się tarabanić. Sensem jest nierozłączny zapis, a nie rodowód pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy przepis z PORD:

3. W pojeździe kategorii M1, N1, N2 i N3, o których mowa w załączniku nr 2 do ustawy, wyposażonym w pasy bezpieczeństwa lub urządzenia przytrzymujące dla dzieci, dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu jest przewożone, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w ust. 3b, w foteliku bezpieczeństwa dla dziecka lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci, zgodnym z:
1) masą i wzrostem dziecka oraz
2) właściwymi warunkami technicznymi określonymi w przepisach Unii Europejskiej lub w regulaminach EKG ONZ dotyczących urządzeń przytrzymujących dla dzieci w pojeździe.

 

Czyli jeśli nie mam kategorii w DR to nie muszę przewozić dziecka w foteliku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

 

Czyli jeśli nie mam kategorii w DR to nie muszę przewozić dziecka w foteliku???

A toto to już będziesz musiał sobie ustalać na drogach publicznych z organami uprawnionymi do kontrolowania. O efektach negocjacji nie omieszkaj nas poinformować. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cezary napisał:

O efektach negocjacji nie omieszkaj nas poinformować.

Efekt można przewidzieć na 99,9%, czyli mandat. No więc jak to jest z tą kategorią? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michal_k napisał:

No więc jak to jest z tą kategorią?

Ano tak, że w przypadku badania "brytola" jak to @Paprock zgrabnie ujął, musi być w ZDR połączenie węzłem nierozerwalnym "osobowy kategorii M1", a ponieważ diagnosta jest bogiem w kwestii wykonywania badania i wypełniania "kwitów" to taki zapis jest dogmatem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michal_k napisał:

Czyli jeśli nie mam kategorii w DR to nie muszę przewozić dziecka w foteliku???

Szacun, ale nie tędy droga. No jak, przez foteliki do angoli?

Może i każdy osobowy podpada pod M1, ale nie każdy M1 jest osobowym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

Może i każdy osobowy podpada pod M1, ale nie każdy M1 jest osobowym!

Zgadza się. To jak prostokąt (M1) i kwadrat (osobowy). Nie ma kwadratów, które by nie były prostokątami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, michal_k napisał:

Czyli jeśli nie mam kategorii w DR to nie muszę przewozić dziecka w foteliku???

Kiedyś zadałem podobne pytanie w podobnym temacie. Jak wchodziły foteliki, to miały być zamocowane pasami a mój pojazd nie posiadał z tyły pasów (bo nie musiał). Na moje pytanie odpowiedziała powiatowa drogówka żebym lepiej dzieci nie przewoził - zapewne dlatego ich nie mam 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... a może nie wiesz jak się ten teges, no jak się to robi :silent:

 

To teraz tak, czy zaświadczenie z 'porazpierwszego brytola', z kierą po prawej, spełnia warunek techniczny (a jasne, że literalnie), skoro nie podano w nim homo-kategorii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, michal_k napisał:

Zgadza się. To jak prostokąt (M1) i kwadrat (osobowy). Nie ma kwadratów, które by nie były prostokątami

A czy  każdy prostokąt jest kwadratem ? Więc w twoim przykładzie nie każdy M1 (prostokąt) jest osobowym (kwadratem)

Za to z sensem jest odwrotnie, każdy kwadrat (M1) jest prostokątem (osobowy), ale nie każdy (osobowy) prostokąt jest kwadratem (M1) :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paprock napisał:

nie wiesz jak się ten teges

Ja nigdzie nie chodzę, do nas nikt nie przychodzi, to skąd się mają brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2021 o 20:29, Mecher napisał:

Za to z sensem jest odwrotnie, każdy kwadrat (M1) jest prostokątem (osobowy), ale nie każdy (osobowy) prostokąt jest kwadratem (M1) 

Pała z logiki. Zbiór większy nie może zawierać się w zbiorze mniejszym. Nie każdy M1 to osobowy, ale już każdy osobowy to M1. Włosi nie mają z tym problemu. Bez względu czy do pojazdu mają pełne dane homologacyjne, kategorię dla osobowego zawsze wpisują. U nas mogłoby być tak samo. Mogłoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aboz napisał:

ale już każdy osobowy to M1.

Najlepszy przykład to ciężarowy po zmianach na osobowy ...

W dniu 2.12.2021 o 15:53, Dar-jusz napisał:

Odpowiedź z Toyota Polska natomiast jest taka że pojazd nie ma homologacji na Europę i oni nie potwierdzą że jest to M1.

Producent nie chce, a diagnosta ma niby potwierdzić, że to jednak M1

Ciekawe dlaczego rzeczoznawca nie napisał, że jest to pojazd tej kategorii, a tylko, że spełnia jej wymagania, skoro każdy osobowy jest M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego reasumując, jak dla mnie to odsyłam klienta  bo samochód nie spełnia wymagań (nie posiada kategorii M1 nadanej przez producenta) więc formalnie sa braki, a ja bym nie nadstawiał du*y coby je uzupełniać żeby zbawić świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

I tak właśnie zrobiłem.... żałuje tylko że tego numeru nadwozia sobie nie zapisałem, pozwoliło by to śledzić dalsze losy owej tojki.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dar-jusz napisał:

żałuje tylko

Lata temu prosiłem żeby zadając pytanie podawać jak najwięcej informacji na temat pojazdu.

 

W dniu 6.12.2021 o 13:25, aboz napisał:

Pała z logiki. Zbiór większy nie może zawierać się w zbiorze mniejszym.

Tia, Polacy do flaszki kombajn wsadzili. Mecher pamięta te czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, DARIO64 napisał:

Polacy do flaszki kombajn wsadzili

" Zboże wymłóci i chłopa przewróci " - ( niby " gil " mam pod nosem - ale Vistulę kojarzę ) :silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.