Skocz do zawartości

Zniknął klucz prywatny z karty Encard/ ponowne pobranie certyfikatu SSL


Geofizyka

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniliśmy na naszej Stacji stary wysłużony komputer na nowy, co za tym idzie trzeba było zrobić migrację Stacji SQL, certyfikatów VPN i SSL oraz zainstalować Encard Zarządca Kart i Cisco anyconnect. Po nie małych trudnościach w końcu udało się skonfigurować wszystko na nowym komputerze ale:
1. Cisco anyconnect działa poprawnie
2.W Stacji SQL mimo że ikona Cepik świeci na zielono przy próbie łączenia z Cepik wyświetla błąd łączności, badania są na czerwono i nie można ich wysłać.
3. Po wejściu w Encard Zarządca kart jest tylko sam certyfikat i klucz publiczny - nie ma klucza prywatnego
4. Po podłączeniu czytnika z kartą Encard na starym komputerze też nie ma łączności z CEPiK i to samo w Encard Zarządca kart - widać tylko certyfikat i klucz publiczny, nie ma klucza prywatnego
5. Korzystaliśmy z instrukcji naprawczych dostępnych na forum ale bez efektu


Czy jest opcja ponownego pobrania certyfikatu SSL na kartę ze strony cepiku przy użyciu dwuczłonowego kodu?
Domyślam się, że wtedy klucz prywatny też się pobierze bo przecież do odszyfrowania certyfikatu potrzebny jest klucz publiczny i klucz prywatny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam na Encard jest tylko klucz publiczny - jeśli Cisko się łączy to coś macie namieszane w systemie - dzwonić na help - a a i zdalna pomoc Norcom wskazana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w instrukcji naprawczej encard na zdjęciach jest że ten klucz występuje, poniżej screen z instrukcji. Jak to wygląda u was?

ssl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniałem kompa i wszystko ładnie pięknie ale przy migracji certyfikatu informatyk poległ, help też nic nie wskórał po czym stwierdzono że trzeba nowe a tych się nie da na innym komputerze uruchomić..

Także u mnie skończyło się na zamówieniu nowego SSLa a do tego czasu praca na starym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yogi1984 napisał:

Ja też zmieniałem kompa i wszystko ładnie pięknie ale przy migracji certyfikatu informatyk poległ,

To i tak nie najgorzej bo mogłeś pracować. U nas nie działa na nowym ale też przestało działać na starym komputerze.

Edytowane przez IVVO
To samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zmieniałem kompa - zrobiłem kopie dysku i przywróciłem na nowym - trzeba było tylko zmienić pory USB. Zobacz czy Norcom widzi certyfikat - jak nie to mu wskazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IVVO napisał:

Też zmieniałem kompa - zrobiłem kopie dysku i przywróciłem na nowym 

Certyfikaty Stacja SQL widzi, wszystko na zielono ale jednak łączności z Cepik nie ma

Edytowane przez IVVO
To samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IVVO napisał:

Jeśli masz certyfikaty w pliku / folderze / to spróbuj 

VPN jest w pliku nie ma problemu. Gorzej z SSL który jest tylko i wyłącznie na karcie tutaj może być coś nie tak. Spróbuję go pobrać jeszcze raz ze strony cepik przy użyciu dwóch części klucza.

Edytowane przez IVVO
Nie cytuj całych postów bo pogonię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.