Skocz do zawartości

Pozwolenie czasowe z wbitą datą pierwszej rejestracji w kraju


mdk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie przepraszam, jeśli temat powielam, ale nie mogę odnaleźć nigdzie akurat tej sytuacji.

Przyjechało do mnie auto z pozwoleniem czasowym na którym widnieje adnotacja z pierwszą rejestracją w kraju. Właściciel mówi, że przyjechał zrobić badanie i starostwo kazało mu przywieźć uzupełniony dip. Wybrałem badanie OKRESOWE jako, że zasugerowałem się adnotacją i konsultacjami z trzema innymi diagnostami. W DIP się wejść nie dało, ale po telefonie do norcomu dowiedziałem się ze te dane mogę uzupełnić w uwagach. Tak też zrobiłem. Dzisiaj dostaje telefon z wydziału, że to nie ma być badanie okresowe tylko jako pierwsze w kraju. Czy ja zrobiłem błąd i rzeczywiście mam zrobić to badanie jako pierwsze? Jeśli jako pierwsze to czy na podstawie pozwolenia czasowego czy na podstawie zagranicznych dokumentów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostałeś PC to zagraniczny dowód jest w WK. Klient na tyle mógłby Ci pomoc gdyby przyniósł ksera ZDR. Ja zrobił bym badanie okresowe poraz 1 (bo mam taka opcję w programie) i do tego załączył DIP. PD tego on jest, bo uwagi służą do innych celów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafi90teraz już mi klient dowiózł te dokumenty. Ale czy teraz badanie pierwsze mam zrobić na podstawie PC czy wpisywać je po vinie?

Auto ma hak. Zrobić badanie dodatkowe osobno czy zaznaczyć hak w pierwszym badaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mdk napisał:

Przyjechało do mnie auto z pozwoleniem czasowym na którym widnieje adnotacja z pierwszą rejestracją w kraju.

Tu więcej o tym badaniu

Trza odszukać w " ściągaweczce " : [Z tablicami tymczasowymi]

13 minut temu, mdk napisał:

Auto ma hak.

Zrobiłbym na porazpierwszym z takim wpisem w zaświadczenie :

- Sprawdzono poprawność przystosowania pojazdu silnikowego do ciągnięcia przyczepy, dokonano kontroli poprawności montażu urządzenia sprzęgającego - HAK .

:smile:

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mdk napisał:

Auto ma hak. Zrobić badanie dodatkowe osobno czy zaznaczyć hak w pierwszym badaniu?

W pierwszym badaniu które zrobiłeś, nie zaznaczyłeś, że auto ma hak ?

Wtedy haka nie było a teraz jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko  -trochę namieszałaś - ale każdemu się zdarza - odkręć w tym pierwszym zmieniając rodzaj badania na to co zapodałem z DIP  - anuluj - i ponownie wyślij do CEP - stracisz 35 pln za HAK ale wyprostujesz - nie rozpoczynaj nowego tylko popraw "stare" 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IVVO nie wiem czy dobrze rozumiem. Wejdę w koretkę tego badania, bo już próbowałem i mam zmienić na badanie jako przed pierwszą rejestracją? Bo czytam ten art. 74 ale nie jestem pewien czy dobrze myśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.