Skocz do zawartości

Caddy Maxi osobowe z 5 na 7 miejsc.


Zix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak obecnie zrealizować zmianę ilości miejsc z 5 na 7 w osobowym caddy maxi (długie nadwozie) rocznik 2020.

Samochód fabrycznie ma wszystkie punkty mocowania foteli i pasów (Podstawowa wersja ma 7 miejsc, rezygnacja z trzeciego rzędu jest opcja dodatkowa).

W załączeniu skan dowodu z numerem homologacji.

TDT umywa ręce - nie ma zmiany rodzaju.

Caddy anonim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie. Opcja rezygnacji jest, ale o przysposobieniu na powrót do siedmiu nie pomyśleli. Przepisy są jakie są i nikt nie przewidział takich wymysłów. Obawiam się, że 'zainteresowani' będą cisnąć o kwit wystawiony przez Volkswagen Group Polska potwierdzający poprawność montażu siedzeń i pasów.

Swoją drogę ciekawe dlaczego te punkty i pasy w nadwoziu zostają. Jak traktować takie pasy, że kupione, że używane, a może jako nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Paprock napisał:

dlaczego te punkty i pasy w nadwoziu zostają

I rzekomo o ilości miejsc w pojeździe świadczą punkty kotwiczenia :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza:

1. Definicje

1.1. „Miejsce siedzące” oznacza dowolną przestrzeń, w której może siedzieć jedna osoba i która ma wielkość przynajmniej:

a) manekina męskiego 50-percentylowego w przypadku kierowcy;

b) manekina żeńskiego dorosłego 5-percentylowego we wszystkich pozostałych przypadkach.

1.2. „Siedzenie” oznacza przeznaczoną dla jednej osoby kompletną konstrukcję wraz z wykończeniem, która może, ale nie musi, być integralna z konstrukcją pojazdu.

1.2.1. Pojęcie „siedzenia” obejmuje zarówno siedzenie indywidualne, jak i kanapę.

1.2.2. Definicja ta obejmuje także siedzenia składane i demontowalne.

Jak było można "odzyskiwać" siedzenia, to pasy ucinali. Jak zrobili pod górkę z siedzeniami, to pasy zostawiają. :-?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu nie potrzeba żadnych dokumentów dodatkowych poza ZK jak wyżej napisał Michał. Co bardziej dociekliwy urzędnik, może chcieć jakieś pisemko że pojazd ma homo na 7 osób lub coś tego typu. Zgodnie z prawem i par 9 nic tu potrzebne nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia - pasów aktualnie w tym egzemplarzu też nie ma. Sytuacja z Caddy maxi jest w ogóle powalona - podstawowa wersja osobowa ma 7 miejsc w tym rozstawie osi. Są dwie opcje dodatkowe - „rezygnacja z trzeciego rzędu siedzeń z zachowaniem pasów i mocowań fotela” (wtedy w podłodze są wkręcone „grzybki” i są pasy - tylko fotel jest wypięty i zabrany) oraz „rezygnacja z trzeciego rzędu siedzeń wraz z pasami i mocowaniami fotela” (wtedy zostają wszystkie gwinty ale zaślepione plastikowymi kołkami) - w obu wypadkach przychodzi DR na 5 miejsc.

Czy ktoś ma dostęp do tej homologacji i czy jest w stanie powiedzieć czy po usunięciu tego fotela VW zmienia homologację na 5 miejsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w tych zmianach napisać, że w podłodze przestrzeni bagażowej jakieś zaczepy zostały toćka w toćkę identiko jak w wersji siedmioosobowej, które do zahaczenia dwóch siedzeń wykorzystano, a pasy bezpieczeństwa z sufitu dyndały?  Gdybym homo zobaczył, w którym liczbę miejsc do siedzenia zawarto do 5 do 7, to jeszcze jak cię mogę. A tak, to co? W razie draki (oby nie) Volkswagen napiszę, że w życiu to nadwozie na siedem miejsc nie było homologowane i po temacie. Sorry, na klatę tego nie biorę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od wariantu i podrodzaju - kombi/wielozadaniowy liczba miejsc 5 lub 7. Jeśli VW dadzą papier że ten egzemplarz może mieć 7 to nie widział bym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Zix napisał:

Czy ktoś ma dostęp do tej homologacji i czy jest w stanie powiedzieć czy po usunięciu tego fotela VW zmienia homologację na 5 miejsc?

Dokładnie po tym numerze homo oraz wariancie i wersji  znajduje się 5 miejscowe autko.

Wróć.... jest jeszcze i  7miejscowy. Czyli jakaś tam możliwość zmian by prawdopodobnie była.

Ale dla pewności, gdyż zasoby instytutu są czasem dziwne

 

Edytowane przez yogi1984
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak to jest. Oni co chcesz to napiszą (pewnie nie za darmo). Miałem taki przypadkiem w Touranie, i klient przyniósł pismo że pojazd o tym numerze VIN mógł mieć fabrycznie 7 miejsc bo są do tego mocowania siedzeń i pasów wykonane w procesie produkcyjnym. Ogólnie z formalnego punktu widzenia nie wymagamy nic, zdroworozsądkowo papier potwierdzający możliwość konwersacji na 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak wygląda mniej więcej sedno problemu, dlatego wyżej zapodałem, że ‚zainteresowani’ będą cisnąć o jakiś volkswagenowski kwit.

Z innej beczki, to dla mnie nie ma możliwości przerobienia czteromiejscowej Pandy lub Swifta na pięć siedzeń, bo akurat inny model/wersja tak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na każdą taką zmianę papier w teczce trzymam, choć wielu tu się ze mnie śmiało jak zaczynałem karierę w 2018 że takie papiery to nie potrzebne, nie mam prawa/ obowiązku i w ogóle. A jednak mam, trzymam i lepiej się z tym czuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja - wydział komunikacji w którym jest zarejestrowany ten okaz chce „tylko opis zmian” bo taka zmiana „nie podlega pod paragrafy 9”, „nie chce wyciągu z homologacji ani żadnych papierów od VW”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafi90 napisał:

Ja na każdą taką zmianę papier w teczce trzymam

A ja ewentualnie wymagam stosownego dokumentu do wglądu i makulatury nie zbieram. Wykonanie badania z wynikiem P potwierdza, że stosowne dokumenty były przedstawione.

W omawianym przypadku poprosiłbym o potwierdzenie producenta na wykonanie mocowań w procesie produkcyjnym aby był zachowany paragraf o mocowaniu i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już kilka razy przekonałem że wierzyć nikomu nie można, i raz w sporze z dużą i znaną siecią telefoniczną wygrałem tylko dzięki temu że wiem jak używać dyktafonu. Trochę jeszcze pomógł Rzecznik Konsumentów, bo byłbym kilka tyś w plecy bo oczywiście oni mówili , informowali i wszystko było jasne. Otóż nie było i tylko to że się zabezpieczyłem mi pomogło. Dziś mamy świat jaki mamy, ktoś kto mówi tak, za chwilę powie nie. Prosty przykład choćby z DTD. Kilka lat temu pisali że VIN w przyczepie ciężarowej jest niepotrzebny, zmienił się stołek i już jest. Pisma powyżej 10 lat archiwizują, i żadnej informacji nie udzielą. Ten kto je ma może sobie ewentualnie pomóc. Kto nie ma, zostanie zinterpretowany wedle widzimisie nowego dyrektora/ zastępcy czy kogoś tam jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
6 godzin temu, rokikiki napisał:

Minęło trochę czasu...
Byłoby super miło, gdyby ktoś z dyskutantów wpisał parę słów... @Zix, udało Ci się?

Nie udało i raczej nie ma na to szans. Dotarłem do oryginalnego wyciągu z homologacji dla tego egzemplarza i jest „ilość miejsc 5” w związku z czym żaden diagnosta ani rzeczoznawca tu nic nie wskóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Ja w temacie, a mianowicie jak mój sąsiad kupował nową 7 osobową Skodę Kodiakq to chciał ją zakupić z oryginalnym hakiem i otrzymał odpowiedz w salonie, że wówczas skoda będzie 5 osobowa. Niema możliwości zamówić Skody Kodiakq 7 osobowej z hakiem. Więc ostatecznie kupił skodę 5 osobową bo na haku mu bardziej zależało. I może o to samo chodzi z tymi Caddy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Caddy 2K5 ten problem nie występuje - DMC przyczepy wszystkich wersji wyposażenia to 1500Kg niezależnie od ilości miejsc. Po prostu jak zamawia się „rezygnację z 3 rzędu siedzeń, wraz pasami bezpieczeństwa i mocowaniami” samochód w DR i homologacji ma 5 miejsc.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.