Skocz do zawartości

Program dla SKP - B___ch


evocatum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacząłem prace na innej SKP , a tu Super system B...CH. Jest to czwarty system na jaki pracuję, myślałem, że D...a jest najbardziej beznadziejny, a tu pojawił się system nie beznadziejny tylko żałosny. System który nie wspiera pracy UDS-a , a wręcz utrudnia.

Pobrane dane z CEP – żenada, po badaniu dane nie chce wysłać z powodu błędu, wpisanie stanu licznika to dopiero sztuka, a wypełnienie DIP zajmuje tyle czasu, że szkoda gadać. Tabelki do wypełniania mają ukryte położenie jedności, dziesiątek, setek – źle trafisz wartość za krótka albo za długa. Nie przelicza nacisków, nie oblicza ładowności wszystko z kalkulatorem. Za każdy kliknięciem wyświetla się błąd . A teraz najlepsze Twórcy sami wymyślili cennik i rodzaj badania dodatkowego. Patrz cennik poz 5,02a powołują się na art81 ust.11 pkt. 2a. Pkt 2a ma dwa podpunkty: a) powinna być cena 5.1, b) powinna być cena 5,2.

Najlepsze jest uzasadnienia w instrukcji, według Twórców nieważne czy usterka czy wypadek kwota ta sama.

Po co petycje i akcje protestacyjne, sami możemy stworzyć cennik – MOŻNA !!!!!!!!

 

 

Zmodyfikowany został sposób rejestrowania badań związanych z wejściem w życie w dniu 7 listopada 2019 r. przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym wprowadzających nowy rodzaj dodatkowego badania technicznego, któremu zgodnie z art. 81 ust. 11 pkt 2a podlega pojazd skierowany przez starostę po otrzymaniu:

a) informacji, o której mowa w art. 54f ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym,

b) wniosku organu kontroli ruchu drogowego o konieczności przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego pojazdu kategorii M2, M3, N2 i N3, przyczepy kategorii O3 i O4 i ciągnika kołowego kategorii T5 użytkowanego na drodze publicznej do wykonywania zarobkowego przewozu rzeczy

W tym celu do cennika badań technicznych wprowadzono nową pozycję o kodzie czynności 5.02a. Pozycja ta jest kopią pozycji cennikowej 5.02, a służy jedynie lepszej identyfikacji badań z art. 81 ust. 11 pkt 2a. Po wybraniu z cennika tej pozycji, na formularzu zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym jak na Rys. 9, pojawi się możliwość wskazania, z którego konkretnie podpunktu jest to badanie [F].

image.png.30167581c4986e969aebe62155798f84.png 

845067396_IMG20211227084956(1).thumb.jpg.29f2277b8cc24eb478d84c08142c7b6c.jpg

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
zmiana tytułu tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem kiedyś na tym systemie - ogólnie - trudny i nieporęczny na "słabym silniku" - a katalog w nim zawarty - np Smart 549kg się znajdzie - program "wolnego strzelca" - ale to szefostwo  decyduje na czym pracujemy. Do plusów można zaliczyć możliwość edycji wszystkiego - jednemu to spasuje drugiemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, IVVO napisał:

 Do plusów można zaliczyć możliwość edycji wszystkiego - jednemu to spasuje drugiemu nie

Jest opcja, chyba tylko dla kontrolujących - badania z korektami, i wszystko jak na patelni. W rejestrze płatności, program gromadzi dane właścicieli pojazdu z DR??? 

Najlepiej wychodzi nielegalne gromadzenia danych klientów i wykonywane korekty, a bez tych czasami wysłanie do CEP-a to wyzwanie, nieraz kilkunastokrotnie, po to aby UDS miał zajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie programy z czytnikiem to robią - gromadzą dane w mniejszym lub większym stopniu - w innych programach korekty też są widoczne - nie tylko korekty - nawet wejście w badanie - to nic nie normalnego - w ten sposób możesz sprawdzić czy ktoś nie szperał w rejestrze - a jak szperał to dlaczego - co przeglądał - ogólnie - w każdym programie warto mieć "dobre hasło" nie 1111,1234 itp i wyłączyć uprawnienia administratora - bo on może wszystko - a nie zawsze administrator jest diagnostą, ale jako administrator może sobie takie nadać  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, evocatum napisał:

Super system B...CH.

Nie jest idealny ,ale nie jest źle.

2 godziny temu, evocatum napisał:

po badaniu dane nie chce wysłać z powodu błędu

Chyba sam sobie odpowiedziałeś

2 godziny temu, evocatum napisał:

wpisanie stanu licznika to dopiero sztuka

?????

2 godziny temu, evocatum napisał:

Nie przelicza nacisków,

przelicza

Godzinę temu, evocatum napisał:

W rejestrze płatności, program gromadzi dane właścicieli pojazdu z DR?

Jest opcja, ja nie korzystam, dopisania własciciela do auta , ale jeżeli dobrze kojarze , wymagana jest zgoda (i chyva jest ona nawet drukowana?)

Godzinę temu, evocatum napisał:

do CEP-a to wyzwanie, nieraz kilkunastokrotnie

przyczyny tego szukaj raczej u siebie

3 godziny temu, evocatum napisał:

, a wypełnienie DIP zajmuje tyle czasu, że szkoda gadać

tego tez , jw.

2 godziny temu, IVVO napisał:

Pracowałem kiedyś na tym systemie

Robię na tyn naście lat , stary B-tech i obecny to dwa tematy. a może się przyzwyczaiłem ?

3 godziny temu, evocatum napisał:

nie oblicza ładowności

zapomniałem, to też oblicza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Program dla SKP - B___ch

Kilkukrotnie i bezskutecznie, próbując się dodzwonić na tel Twórców programu, postanowiłem skorzystać z forum licząc, że z czeluści wyłoni się jeden z twórców tego dzieła i po mnie pojedzie, oraz będzie wychwalał po niebiosa swoje dzieło.

I stało się!!!.

Pochwal się Duchu screenami  możliwości, o których piszesz. Chcę uczyć się od lepszych, naucz mnie tych magicznych opcji, których program nie posiada a robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, duchu napisał:

Robię na tyn naście lat

Jest to dość popularny program szczególnie na południu polski, nie wiem jak obecnie ale zakup jego to niewielki koszt - za wsparcie płaci sie niewielkie kwoty w porównaniu z innymi programami - więc na co liczyć - działa i spełnia swoją rolę - zaletą jest możliwość wydrukowania zaświadczenia przed zakończeniem badania z czego wielu diagnostów jest zadowolonych bo czasy sobie można "fajnie" ułożyć - ogólnie - jakie Euro takie i Koko Loko - w działaniu podobny jak apka Paproka której funkcjonalność  mogłem sprawdzić na OSKP w medalikarni w czasie zakupu samochodu - wszystko z "paluszka" - żadnej automatyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BATECH, TUVPOL, DEKRA to bliźniaki. Jednak stawiałbym, że matką jest Dekra, a te dwa pozostałe to synusie. Wszystko mierne i równe apce. Wniosek prosty, na rynku pozostaje jeden PROGRAM the best i drugi dobry. O deemesie nie piszę nawet, bo on ma niszowe zapotrzebowanie na stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem kiedyś u gościa który był bardzo zamożnym człowiekiem -  wspomniałem o przejściu na bardziej zawansowany program typu Norcom, SKP pro - co żeś pan oszalał - Wie Pan ile trzeba zapłacić za licencję roczną .... i pozostało do obecnej chwili jak było na tamtej stacji - w tym czasie miała koło 10000 przeglądów rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi taki jeden w rozczłapanych butach po tym świecie, co ma telefon, że go PEGASUS nawet nie podsłucha. Telewizor black & white też można mieć, bo niby czemu nie. Ten przedpotopowy fon oraz  TV z poprzedniej ery swoją rolę pełni. Ale serio, o to w tym chodzi aby w XXI wieku pracować na badziewiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Paprock napisał:

Ale serio, o to w tym chodzi aby w XXI wieku pracować na badziewiu?

Jak się kot nauczy to śpi i mruczy

Pewni ludzi są nie reformowalni i tak już pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, evocatum napisał:

, że z czeluści wyłoni się jeden z twórców tego dzieła i po mnie pojedzie, 

I stało się!!!.

Błąd , jestem tylko  użytkownikiem nie autorem

18 godzin temu, evocatum napisał:

Pochwal się ... screenami  możliwości, o których piszesz

Dobre , dobre ... rozumiem ,  screnna ci zrobić bez i z wpisem ? 

18 godzin temu, evocatum napisał:

naucz mnie

Nie jestem od tego by cie uczyć , pd tego autor programu , pracodawca , może kolega z pracy ...

18 godzin temu, evocatum napisał:

których program nie posiada a robi

Posiada i robi .Tu leży wina w uzytkowniku ...

18 godzin temu, evocatum napisał:

bezskutecznie, próbując się dodzwonić

Dziwne , nie mamy z tym problemu , a nr jest ogólnie dostepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko 1 zmienia lb na kg , 2-dwuklik liczy ładowność , 3- zmienia z kg na kN , tak samo na dip ,4- dane szczegółowe z cepik ,może najpierw trzeba na spokojnie zapoznać się z instrukcją , nie jestem autorem program moim zdaniem prosty jak budowa cepa , jak nie wysyła błędnych bt do cepik to wada ? 

metr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.