Skocz do zawartości

Jak odblokować zatrzymany elektronicznie DR na SKP.


stachuw62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem tutaj nowy i chciałbym nawiązać do tematu odblokowania DR na SKP.  Przyjeżdża pojazd ze skierowaniem za brak aktualnych badań - chciałbym się dowiedzieć jak przebiega cały proces odblokowania DR w systemie, oraz gdzie można sprawdzić czy DR jest odblokowany.

Edytowane przez stachuw62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • stachuw62 changed the title to Jak odblokować zatrzymany elektronicznie DR na SKP.

Napisz na jakim programie pracujesz, a ktoś pracujący na takim, zapewne wytłumaczy. 

Ogólnie polega to na "odfajkowaniu"  pozycji, odblokuj dowód rejestracyjny

5 minut temu, stachuw62 napisał:

gdzie można sprawdzić czy DR jest odblokowany.

Ja sprawdzam (jeśli klient sobie życzy) wprowadzając od nowa dane pojazdu do programu. Jak po zassaniu danych z CEP nie pokazuje "DR zatrzymany", to wiadomo, że jest odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu badania i zwróceniu (odblokowaniu) dowodu rejestracyjnego zawsze improwizuję rozpoczęcie kolejnego badania dla tego pojazdu aby się przekonać czy odblokowanie wykonałem poprawnie. Oczywiście potem anuluję to improwizowane badanie ale przynajmniej wiem, że w przyszłości nic nikomu na stacji nie wyskoczy na czerwono wprowadzając do systemu dane tego samochodu. A ledwie wczoraj pojawił się na okresowym samochodzik i ZONK bo po powypadkowym badaniu przeprowadzonym na innej stacji w listopadzie dowód nie został odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stachuw62 napisał:

Norcom SQL.

Aby odblokować zatrzymany DR trzeba badanie wykonać na pokwitowaniu nie na DR- na pierwszej stronie wybierasz PP / w danych pojazdu/ i wpisujesz jego nr - na oknie badanie techniczne uaktywnia się przycisk - odblokuj DR i wszystko - jak wszystko pójdzie OK to wyskoczy chmurka z potwierdzeniem - jak nie podasz PP to komunikat iż przy tym dokumencie odblokowanie jest niemożliwe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Norcom ma taką zagadkę, w rodzaju dokumentu haczyk utajniony. W życiu bym nie rozszyfrował. Apca tego nie ma, ale dowody umiem odblokowywać. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu badania zawsze sprawdzam czy DR się odblokował - ponownie skanuje DR jako nowe i sprawdzam w CEP czy "poszło" odblokowanie - system systemem a życie życiem - działa to online więc widać od razu czy odblokowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

A to Norcom ma taką zagadkę, w rodzaju dokumentu haczyk utajniony.

Kurde... nie ma to, jak Program, który wszystko ma na wierzchu :

odb_dr.JPG.e18d587acb81b8e32cc90cdb31269516.JPG

Pyk w " ptaszka " i po sprawie . :smile:

54 minuty temu, IVVO napisał:

Po zakończeniu badania zawsze sprawdzam czy DR się odblokował

Tak. :ok

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

Kurde... nie ma to, jak Program,

odb_dr.JPG.e18d587acb81b8e32cc90cdb31269516.JPG

 

Otototototo. Śmieją się niektórzy że to prymitywne narzędzie , i dziwne ale ja tam jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rafi90 napisał:

ja tam jestem zadowolony

Oczywiście - ale jak to bywa - jeden to narzędzie wykorzysta w sposób moralny a drugi iż jest jakaś furtka - odblokować może wszystko - ja tam wolę mieć zabezpieczenie w programie aby mnie nie kusiło😋 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej, a ile razy ta apca się pyta czy odblokować, na pewno odblokować, na sto procent odblokować? Paprock do jasnej ciasnej ja, apca pytam się ciebie!  🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IVVO napisał:

odblokować może wszystko

Dokładnie ,ale tez nikt nie zagwarantuje , że po wpisaniu nr pokwitowania nie pokusi..

Jedynie jest pewność że to pokwitowanie było

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 09:08, leski66 napisał:

Kurde... nie ma to, jak Program, który wszystko ma na wierzchu :

odb_dr.JPG.e18d587acb81b8e32cc90cdb31269516.JPG

Pyk w " ptaszka " i po sprawie . :smile:

Tak. :ok

Wiadomo Patronat 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale patronat też nie puści każdego odblokowania DR . jeśli DR zatrzymany za usterki lub " powypadkowo" to badanie okresowe nie odblokuje DR bo program nie puści .odblokowanie ma być zrobione badaniem "stosownym " do powodu zatrzymania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 22:45, Mecher napisał:

wprowadzając od nowa dane pojazdu do programu. Jak po zassaniu danych

Mam pytanie z innej beczki. Czy wolno nam tak sobie "zasysać" dane bez wykonania badania?? Żeby np. sobie coś tam sprawdzić i później zrezygnować??

Bo u nas na odbiorze Pad instektor zasugerował, żeby tak nie robić ,bo to wszystko poźniej zostaje gdzieś tam zapisane, że bez powodu pobieramy dane pojazdu, nie wykonując badania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym nic złego i nieraz tak robię. Również na szkoleniach nikt nie twierdził że to jakieś przestępstwo. Zostaje to gdzieś na pewno,  bo można sprawdzić zapytania o pojazd i godziny tych czynności, ale żeby ktoś miał kłopoty z tego tytułu to nie słyszałem

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodził CEP online to była propozycja aby za każde pobranie danych naliczać OE. Zapewne chodziło o ukrócenie ruchu na serwerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bartek24 napisał:

Czy wolno nam tak sobie "zasysać" dane bez wykonania badania??

A czy nigdy nie pomyliłeś się przy wpisywaniu nru DR i wyświetliły się dane innego pojazdu ???

Albo poszukiwanie jakiegoś "sprzętu" z krótkim nr ramy i dowodem z brystolu.

 

broszurka napisał/a:
10. Gdy wyszukałem zły pojazd, czy mogę go wyszukać jeszcze raz?
Tak, w takim przypadku należy powtórzyć procedurę wyszukiwania pojazdu.

2. Czy mogę wyszukać pojazd sąsiada lub kolegi w ewidencji CEP?
Każde zapytanie o pojazd skierowane do CEP jest rejestrowane. Z zasady powinno się wyszukiwać wyłącznie pojazdy, których informacje są niezbędne w związku z przeprowadzanym badaniem technicznym.

:-)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często do własnego pojazdu zasysam, gdy jest problem z CEP lub wyświetli komunikat, że coś nie tak z połączeniem/certyfikatami. .

Sprawdzam czy ściągnie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym nic złego i nieprawidłowego - ile razy jest pytanie - ...a Panie, sprawdź Pan czy ten drugi mój ma jeszcze ważny przegląd... bo dowód gdzieś się zapodział 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.