Skocz do zawartości

Do kolegów pracujących na programie DEKRA


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, bisko_04519 napisał:

Dekra i Patronat

Kręci Cię masochizm? Jeżeli masz zmieniać lub wybierać, to tylko Norcom

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadałem na poprzedniej stronie i nie widziałem, że się to zapisuje wielokrotnie :oops: , niemniej jednak dobrego produktu nigdy za dużo :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bisko_04519 napisał:

miał doczynienia programem Dekra i Patronat? Na którym pracuje się lepiej?

Na obu się zdarzyło. Z tym że na patronacie ostatnio 5 lat temu. Na obu czasowo po mniej więcej tyle samo, czyli po ponad trzy lata.

Każdy ma swoje plusy i minusy. Dekra wymagała jednak trochę dłuższego okresu przyzwyczajania do użytkowania.

Plus w Patronie, to dostęp do bazy danych (mimo że jest jaka jest) i opcjonalnie do homo (tego nie miałem)

Na którym lepiej ? hmm... uważam, że to kwestia przyzwyczajenia. Ja przyzwyczaiłem się już do Dekry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na obu. Moim zdaniem, a lubię mieć możliwość poustawiania sobie domyślnych funkcji, Patronat jest wygodniejszy. I nie decyduje za diagnostę, co w przypadku Dekry jest sporą uciążliwością. Lubię też podpowiedzi, które dają mi możliwość zweryfikowania wykonanych działań, co przy dużym ruchu jest bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obronę Patronata powiem że jest prosty w obsłudze , i to jest jego duży plus. Minusem że w paru miejscach NIE znaczy TAK a tak znaczy NIE :razz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zadałem pytanie w tym temacie dlatego że pracuję na PSKP i programie Patronat a niedługo mam zacząć dodatkowo na OSKP gdzie mają Dekre. Byłem dzisiaj dogadać szczegóły i miałem okazję zobaczyć pracę na programie Dekra i moje pierwsze wrażenie to masakra. Jakoś się nauczę ale np DIP według mnie jest o wiele łatwiejszy w Patronacie. Przekombinowany ten program moim zdaniem. Zobaczymy jakie wsparcie dla diagnostów w trudnych przypadkach Dekra ma do zaoferowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bisko_04519 napisał:

i moje pierwsze wrażenie to masakra.

Też tak miałem, ale nie jest tak żle

 

9 godzin temu, bisko_04519 napisał:

ale np DIP według mnie jest o wiele łatwiejszy

A co tam łatwiejszego ? DIP taki sam i tak samo wypełniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np patronat przelicza indeksy opon na kg a w dekrze tego nie widziałem. Cennik badań jest całkiem inaczej opisany niż w normalnej tabeli opłat. Opisalem pierwsze wrażenie ale zobaczymy jak będzie w praktyce. Trochę nauki będzie bo i więcej różnych badań mi dojdzie a sporo zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bisko_04519 napisał:

Np patronat przelicza indeksy opon na kg a w dekrze tego nie widziałem

  Pracując na patronacie zawsze sam sobie dobierałem z tabelki i problemu w tym nie widziałem. Zalaminowaną zawsze mam pod ręką.

Na Dekrze też jej używam. Problemem to zawsze bywało i bywa ustalenie niektórych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prawie od początku sierpnia dorabiam już na OSKP i programie Dekra. Czy ktoś z was orientuje się może czy da się ustawić żeby cały wydruk zaświadczenia był tylko na jednej stronie? W Patronacie tak się dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam pytanie do pracujących na Dekrze: Jak Wam zaciąga z CEPiK-u datę pierwszej rejestracji?

Mamy problem polegający na tym, że zaczytuje datę o jeden dzień wcześniejszą niż ta w DR. Musieliśmy poprawiać już kilka zaświadczeń.

Czy tak jest tylko u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.