Skocz do zawartości

Poświadczenie zgodności stacji kontroli pojazdów przez TDT


WuPe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przechodził ktoś w ostatnim czasie odbiór ponowny OSKP? Jest coś na co obecnie szczególnie zwracają uwagę? 5 lat temu panowie na wejściu zażyczyli sobie okazania przewodu 13PIN do sprawdzania złącza elektrycznego, może jest teraz coś na co szczególnie kładą nacisk, nie chciałbym bym podpaść na jakiejś błahostce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, WuPe napisał:

może jest teraz coś na co szczególnie kładą nacisk,

 No nie wiem, przecież sprawdzają według "listy". Odhaczają po kolei punkt po punkcie. Jeśli jest taki nacisk, to tylko na rzeczy które w ciągu pięciu lat się zmieniły, czy tez weszły nowe. Jak wcześniej stanowiska dla "anglików", przewody o których pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początkiem roku zaczęła działalność nowa skp w Kielcach, odbiór mieli na koniec listopada 2021, inspektor zażądał katalogów z danymi technicznymi w formie książkowej mimo posiadania przez stację w formie elektronicznej, wiem bo pracuje tam mój serdeczny kolega, który musiał na czas odbioru zorganizować przedmiotowe katalogi, zorganizował je. No wiadomo od kogo. :silent:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam taką możliwość to zawsze z niej korzystam. Nie pozwalam sobie na fantazję kontrolującego. Pokazuje mi zapis na podstawie czego wymaga jakiś rzeczy albo nie było tematu. Tak było z kratkami na posadzce, bo muszą być. No to zapytałem gdzie to stoi napisane a on mi pokazuje, że stanowisko kontrolne musi mieć odpływ ścieków. To zapytałem go czy kanał jest częścią składową stanowiska kontrolnego. Potwierdził, więc pokazuje mu trzy studzienki bezodpływowe w kanale. Zawiesił się i po chwili stwierdził, że w zasadzie to faktycznie są. Kolejnym razem był zgrzyt o dzienniki ustaw, bo muszą być w wersji papierowej. Zaś poprosiłem o pokazanie gdzie to stoi zapisane. Pokazuje, to proszę go aby przeczytał odnośnik - gwiazdkę i zonk "...w postaci zbiorów Dzienników Ustaw, ich kopii lub elektronicznych wersji. ...".

To są również tylko ludzie, którzy mogą mieć gorszy dzień lub brak wiedzy na temat jakiegoś szczegółu i z nimi można podyskutować, porozmawiać i dojść do jakiegoś konsensusu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adam1501 napisał:

. Pokazuje, to proszę go aby przeczytał odnośnik - gwiazdkę i zonk "...

A nagrodą za to jest "karpik" w wykonaniu "smutnego pana"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jacdiag napisał:

A nagrodą

Może nie tak, że to nagroda ale starajmy się być ludźmi i podchodzić do drugiego człowieka z pozycji partnera a nie "pan i wieśniak". Bardzo często spotykamy się z kontrolującymi którzy zachowują się jak pan na włościach i nie dopuszczają do siebie żadnych informacji. Najczęściej spotykam się z taką postawą w przypadku kontroli z magistratu. Przychodzą ludzie, którzy nie posiadają elementarnej wiedzy na temat tego co kontrolują a zachowują się tak jakbym miał chodzić zgięty w pół i cały czas przytakiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.