Skocz do zawartości

Homologacja


hobbystapol

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, sad_madman napisał:

co w tym dziwnego ?

Dla " wtajemniczonych " nic, a dla " niewtajemniczonych " zagadka.

Myślę, że pytający dał już " dowody ", że raczej * należy do tej pierwszej grupy.

* - tak, niekoniecznie

:smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że jakby drugoetapowa była, to wszystko byłoby wporzo. A tak, to proszę bardzo. Mogę obstawiać, że któryś tam dowód dla tego samochodu był na kolanie pisany bez wszystkich danych. Następnie jakiś nadgorliwy (może i z racji zaklepania dowodu) wziął się za prostowanie i bez zastanowienia z pierwszoetapowej tabliczki znamionowej zerżnął dane, a teraz na deser przy haku wychodzi placek. Tfu, zakalec! 

No, ale to jest tylko moje gdybanie. :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sad_madman napisał:

To skąd wziąłeś numer homologacji 

Numer homologacji był w dokumencie urzędowym.

Godzinę temu, sad_madman napisał:

skąd wziąłeś numer homologacji firmy MRauto ?

Proszę mi wskazać gdzie napisałem coś o homologacji firmy MRauto, lub prościej, gdzie napisałem kto zrobił zabudowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokąd zmierza ta wymiana?

STOP! 

Edytowane przez IVVO
niepotrzebna dyskusja w temacie - trochę to uporządkowałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2022 o 18:53, Mecher napisał:

Drugoetapowej nie stwierdzono, choć po zabudowie.

Tak z czystej ciekawości to jaki nr homo był na TZ  oryginalnej? Gdy masy się nie zmieniają to tabliczka z II etapu może zawierać tylko NR homo i z reguły też VIN choć nie zawsze jest on zamieszczany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, danielg539 napisał:

Tak z czystej ciekawości to jaki nr homo był na TZ  oryginalnej?

Ten sam co w DR, czyli ten co podałem wyżej

... Dzięki @IVVO  ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mecher napisał:

Ten sam co w DR, czyli ten co podałem wyżej

Czyli auto było zamawiane pod konkretnego producenta zabudów i już przed sprzedażą otrzymało stosowną TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Panowie podpowiedzcie jak wyciągnąć homologacje z ITS próbuje ale nic nie daje , co trzeba wypełnić , wiem ze nie wszystkie sa ale ogólnikowo żeby zadziałało

 serdecznie dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Da rade ktoś sprawdzić w homo co wychodzi po takim numerze: e1*2001/116*0379*36

Jest to opel corsa-e; typ: S-D; Wariant: BADRA12; Wersja: BX2D3EHL35;

Pytanie co tam wychodzi, ciężarowy czy osobowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Logen napisał:

e1*2001/116*0379*36

Jest ich kilkanaście, wszystkie osobowe M1, w większości 5 miejsc, ale jest kilka 4 miejsca, nie ma ani jednego z 2 miejscami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto pisze o klatkach dla psów ? Tak dziwnie wyszło, że Pan Lis :evil:

Taki żart ... albo się o jamniki  rozchodzi :biggrin:

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pojazd posiada w tylnej części klatkę do przewozu psów. Pytanie czy samo to wystarczy, aby był to pojazd osobowy 2 miejscowy ?? Nie musi teraz być pojazdem ciężarowym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Logen napisał:

pojazd posiada w tylnej części klatkę do przewozu psów

ale czy posiada przegrodę?

Klatka włożona do przewozu futrzaka, to nie przegroda oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postarajcie się zobrazować te Corsy, czy to są przepisowe ciężarówki [N1] z kratą/przegrodą lub bez niej, ale ciężarowe plus kojec dla psów. A może są to osobówki [M1] ze złożonymi tylnymi siedzeniami lub wymontowanymi tylnymi siedzeniami na potrzeby kojca dla zwierzaków. Nie od dziś wiadomo, że pojazdy różnych służb przsparzają problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1501 napisał:

Klatka włożona do przewozu futrzaka, to nie przegroda oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej.

Dlatego też jak najbardziej można taki pojazd uznać za osobowy, zwłaszcza, że masa przewożonego ładunku (psów) będzie mniejsza od masy pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to klatka zamontowana na stałe, ściana czołowa tej klatki jest równocześnie przegrodą za siedzeniami przednimi. Więc nie ma w tym przypadku co się czepiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank ta przegroda odpowiada warunkom technicznym dla pojazdu ciężarowego o d.m.c. do 2,5 t w zakresie pełnego pokrycia do 80% wysokości oparć siedzeń przed przegrodą? Jakaś drugoetapowa tabliczka dostepna jest? Pytam o ll etap homologacji bo nie wierzę żeby z tym kojcem opuściły fabrykę, a bardziej obstawiam przeróbkę Cors osobowych dla potrzeb  skarbówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.