Skocz do zawartości

Egzamin w tdt - ustalanie nacisków osi


adriandlugi

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do egzaminu praktycznego. W zaświadczeniu autobusu 100 są pola o dopuszczalnym nacisku osi. Skąd wziąć takie informacje na egzaminie? Wiem, ze naciski w kg są na tabliczce znamionowej, lecz w zaświadczeniu trzeba wpisać w kN. Jaki jest najprostszy sposób?

20220125_120602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, danielg539 napisał:

Przeliczyć

Czyli najprościej jeżeli nie mamy programu do obsługi SKP, a na egzaminie chyba nie ma to :

1 kg = 0,0098 kN 

i najprostszy przykład :

1000 kg x 0,0098 = 9,80 kN

:wink:

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielg539 napisał:

w praktyce programy do obsługi SKP robią to same

Na kursach uczą praktyki ? Czytaj obsługi programów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to problem zapytać egzaminatora jak masz to przeliczyć ?

Dodatkowo łapiesz plusy, za wiedzę i za skrupulatność ... To chyba nie jest aż tak trudne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiąc dodatkowe badanie techniczne adr lub bus 100 czyli załacznik nr 7 i 6 muszę wystawić zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu tech załacznik nr 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy robiąc dodatkowe adr lub bus 100 czyli zdjęcie 2 i 3 muszę wystawić dodatkowo dokument ze zdjęcia 1 ( zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu tech.poj.)20220125_145218.thumb.jpg.240ef325d52e38fe837d9cc531c76f8d.jpg

20220125_145206.jpg

20220125_145159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adriandlugi napisał:

7 i 6 muszę wystawić zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu tech załacznik nr 3?

3. Wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie
i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, jest określony w załączniku nr 6 do rozporządzenia.

 

§ 4. 1. Podczas wykonywania dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia
i pkt 9.1.2.3 umowy ADR, dla którego umowa ADR wymaga wystawienia świadectwa dopuszczenia pojazdów do
przewozu niektórych towarów niebezpiecznych, uprawniony diagnosta wykonujący badanie techniczne pojazdu wystawia
zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych
towarów niebezpiecznych. Wzór oraz sposób wypełnienia zaświadczenia o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym
pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych określa załącznik nr 7 do rozporządzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli dodatkowe bus 100- wystawiam tylko załącznik nr 6

Dodatkowe adr -wystawiam zał. Nr 7

 

A gdybym robił okresowe plus dodatkowe to wtedy dochodzi załącznik nr 3

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adriandlugi napisał:

kalkulator na egzamin praktyczny😎

Czasu jest na tyle dużo, że można to policzyć "na piechotę". A o kalkulator to najlepiej zapytać przed wejściem na egzamin, ale jak ja zdawałam to nikt nie miał i nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby zabrać. Bardziej skupiłam się na tym aby posiadać na egzaminie latarkę. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Egzamin w tdt - ustalanie nacisków osi

Jak poprosisz to dostaniesz ale późnej mogą bardziej ciebie wypytywać. Poszukaj na forum wątków z egzaminem praktycznym i czytaj, dodatkowo dla mnie przydała się książka niezbędnik diagnosty, akurat trafił mi się ADR a tam jest ładnie wszystko opisane. Jak chcesz dobrze wypaść zacznij uczęszczać do jakiejś stacji żeby nabrać obycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącznik nr 7 wiedzieć co wpisać ,a co wykreślić i jakie zaświadczenie wykorzystać dotyczące wyposażenia pojazdu,

Załącznik nr 6 , umieć takie zaświadczenie wypełnić dla autobusu , nawet miejskiego podstawionego na sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wadi napisał:

nawet miejskiego

przy miejskim pamiętać o dodatkowej opłacie za warunki dodatkowe ( tablice kierunkowe ) 

 

22 godziny temu, wadi napisał:

podstawionego na sztukę.

bywa na egzaminie ,że przyjmijmy ,że to autobus tempo 100 i wykonajmy badanie dodatkowe albo co trzeba zmienić ,żeby był to autobus tempo 100 ew czego nie spełnia ten pojazd by być bus 100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 12:14, adriandlugi napisał:

Jaki jest najprostszy sposób?

 

Najprościej to ilość kg dzielisz przez 1000, wynik mnożysz x 9,8 Otrzymujesz kN

Np 15 000 kg / 1000=15 ; 15x9,8= 147 kN

Dane z tabliczki znamionowej pojazdu. W DR możesz mieć tylko max nacisk na oś, wiec lepiej z TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
W dniu 25.01.2022 o 14:58, adriandlugi napisał:

Chodzi mi o to czy robiąc dodatkowe adr lub bus 100 czyli zdjęcie 2 i 3 muszę wystawić dodatkowo dokument ze zdjęcia 1 ( zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu tech.poj.)20220125_145218.thumb.jpg.240ef325d52e38fe837d9cc531c76f8d.jpg

20220125_145206.jpg

20220125_145159.jpg

Witam,

Również przygotowuję się do egzaminu praktycznego.

Mam pytanie odnośnie numerowania zaświadczeń, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć skąd mam ten numer wziąć? 

Na ostatnim egzaminie praktycznym zostałem poinformowany, że zaświadczenie jest błędnie wypełnione, ponieważ nie ma numeru zaświadczenia oraz numeru stacji.

Ostatnie pytanie: Na ostatnim egzaminie praktycznym miałem pytanie odnoście autobus 100 , jako badanie dodatkowe powypadkowe.

Jeżeli chodzi o zaświadczenie to dajemy tylko zał.nr 6 ? Czy data Następnego badania się zmienia czy według dw.rej. ?

Serdecznie pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Michau napisał:

Mam pytanie odnośnie numerowania zaświadczeń, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć skąd mam ten numer wziąć? 

Na ostatnim egzaminie praktycznym zostałem poinformowany, że zaświadczenie jest błędnie wypełnione, ponieważ nie ma numeru zaświadczenia oraz numeru stacji.

Struktura numeru ma być zgodna z legendą pod zaświadczeniem:

"...A) Numer zaświadczenia jest identyczny z numerem z rejestru badań technicznych pojazdów (załącznik nr 8 do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 776, z późn. zm.)). W przypadku wydania duplikatu zaświadczenia do wcześniej nadanego numeru zaświadczenia dodaje się symbol „W”, co oznacza „wtórnik”. Struktura numeru zaświadczenia (badania technicznego pojazdu) powinna mieć następującą budowę:

1) XXXXXI)/XXX/YYY/PII)/XXXXIII) – dla podstawowej stacji kontroli pojazdów

2) XXXXXI)/XXX/YYYII)/XXXXIII) – dla okręgowej stacji kontroli pojazdów

I) Pięcioznakowy numer badania zaczynający się z prawej strony, np. 00001.

II) Kod rozpoznawczy stacji kontroli pojazdów: XXX – właściwy wyróżnik województwa i powiatu oznaczony według przepisów dotyczących rejestracji i oznaczania pojazdów (dwie lub odpowiednio trzy litery), YYY – numer stacji kontroli pojazdów, P – stały element kodu rozpoznawczego podstawowych stacji kontroli pojazdów.

III) Czterocyfrowe oznaczenie roku, np. 2019. ..."

Nie ma znaczenia co napiszecie aby struktura była zgodna, to jest weryfikacja Waszej wiedzy na temat numerowania zaświadczeń a Wy skupiacie się na gotowcu czy ma być 00001/NEL/001/2022 czy też 12345/BSK/007/2022. Macie wiedzieć, że numer zaczyna się od pięciocyfrowego numeru kolejnego rejestru, następnie jest wyróżnik powiatu stacji, jej wyróżnik cyfrowy w powiecie i na samym końcu bieżący rok. Ot cała tajemna wiedza na ten temat.

15 godzin temu, Michau napisał:

Ostatnie pytanie: Na ostatnim egzaminie praktycznym miałem pytanie odnoście autobus 100 , jako badanie dodatkowe powypadkowe.

Jeżeli chodzi o zaświadczenie to dajemy tylko zał.nr 6 ? Czy data Następnego badania się zmienia czy według dw.rej. ?

Słuchajcie dokładnie pytania!!! Czego dotyczy? Dwa wytłuszczenia powyżej. Macie odpowiadać zgodnie z zadanym pytaniem. Czy pytanie było o badanie dodatkowe dla autobusu BUS100 czy też przeprowadzić badanie dodatkowe takiegoż pojazdu "po dzwonie"? To są zasadnicze tematy, ponieważ jeżeli miałeś wykonać badanie dodatkowe na BUS100 to wówczas wystawia się tylko zaświadczenie dla BUS100 (zał. 6), natomiast jak miałeś przeprowadzić badanie dodatkowe "po dzwonie" dla takiegoż pojazdu, to wówczas wystawiasz "zwykłe zaświadczenie".

Gdy wystawiane jest zaświadczenie dla BUS100, to istotą Waszego rozumowania jest myślenie przy czytaniu rubryk. Skoro rubryka "pyta" o termin następnego OBT, to macie ją przepisać na podstawie ostatniego wykonanego OBT (okresowego badania technicznego), czy to z DR czy z zaświadczenia (bo klient nie ma aktualnej pieczątki w DR, bo skończyły się miejsca) czy też z CEPiKu.

Jeżeli wykonujecie tylko DBT, to termin OBT nie ulega zmianie, ponieważ DBT nie ma wpływu na OBT, masz to namalowane w §4, ust. 2 Dz.U. 776 z 2015.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.