Skocz do zawartości

Samochód osobowy przerobiony na taxi?


chinek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 months later...
  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • waldorff

    6

  • bohdang

    5

  • boden

    5

  • adam1501

    5

zgodnie z par.2ust.2.lit.b. w przypadku poj.par.2.ust.1pkt.6 diagnosta na wniosek właściciela wykonuje także badanie okresowe pojazdu ,z zastrzeżeniem par.3ust.2.

i co wy na to panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary,ale widzę nowy wpis kolegi,więc i ja się dołączę.

Nie wiem,czy jeszcze ITS propaguje przykładowy cennik dla diagnosty, jak należy

postępować przy konkretnych przypadkach.Ja takowy posiadam i na początku przydawał się. Było tam między innymi jak postępować z pierwszym taxi,nauką jazdy itd. :)

Osobiście pobieram za pierwsze taxi 98+42. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z &3 ust.1 pkt.3-98pln+42pln).

Zauważ , że ten pkt odnosi się do badania pierwszego , a nie do dodatkowego .

Dodatkowe badania , dla tego par. , zaczynają się od pkt 6 i nie ma w nich tax-i.

Tax-i występuje tylko jako dodatkowe , dlatego osobiście robię tylko dodatkowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W informacji technicznej - Patronat its str. 15 Opłaty za badania techniczne stoi wyrażnie napisane: PIERWSZE, DODATKOWE I OKRESOWE badanie techniczne

TAKSÓWKI OSOBOWEWJ składa się z: BADANIE OKRESOWE + DODATKOWE.

Jest również dopisek w uwagach cytuję: ( Zarowno przy pierwszym,dodatkowymbadaniu jak i okresowym, badanie techniczne składa się z tych samych czynności i POBIERA SIĘ JEDNAKOWĄ OPŁATĘ) 98 + 42 = 140zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W informacji technicznej - Patronat its str. 15 Opłaty za badania techniczne stoi wyrażnie napisane:

Osobiście nie mam patronatu ITS , więc nie mogę się do tego odnieść , bo nie wiem czy informacja jest aktualna z uwzględnieniem DZ.U.227 , bo czytając zapisane w 227 paragrafy , wynika , że przy taxi pobieramy tylko za dodatkowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie doszlismy do jadnolitego stanowiska, ale sklania to do poszukiwań. Chyba skłaniam sie do 98+42 chociaż 42 też wydaje się prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam patronatu ITS , więc nie mogę się do tego odnieść , bo nie wiem czy informacja jest aktualna z uwzględnieniem DZ.U.227 , bo czytając zapisane w 227 paragrafy , wynika , że przy taxi pobieramy tylko za dodatkowe .

 

Jest aktualna i dostępna dla wszystkich tu:

http://www.patronat.pl/

 

w zakładce cennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei przytoczę opinię inną , podobną do mojej.

 

Dodam, iż jeśli pojazd będzie przed rejestracją w Polsce, czyli nowy bądź z zagranicy i ktoś będzie chciał go przystosować jako TAXI to jest to możliwe. Wykonuje badanie pierwsze taksówki (nie zarejestrowany w RP) i jest przewidziana opłata za badanie pierwsze taksówki.

 

I TU STOP

 

Koniec badana bo przepis jest martwy.

 

Aby stwierdzić, że pojazd spełania wymagania TAXI należy sprawdzić świadectwo legalizacji taksometru elektronicznego więc z kasą fiskalną obecnie. Jednak aby otrzymać dokument legalizacji taksometru należy mieć pojazd już zarejestrowany w RP i posiadający numery rejestracyjne.

 

I PAT.

 

Tak więc nie ma możliwości wykonania badania pierwszego TAXI w pojeździe niezarejestrowanym.

 

Z kolei w zarejestrowanym wykonujemy już tylko dodatkowe TAXI a to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w zakresie tego badania (dodatkowego) jest też okresowe par 3.1.3).a)

ciekawe co na to skarbówka.

Ktoś napisał (sory) o badaniu nauki jazdy( paradoks) i to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię taxi tylko dodatkowe , bo nie ma go w DZ.U.227 par 3 - zakres badań , przy badaniach dodatkowych [ więc stosuję się do par 2 ] , natomiast nauka jazdy jest w par 3 pkt 10 -dodatkowe i okresowe - tak robię

Taxi jest w pkt 3 jako badaniu pierwszym , badania dodatkowe zaczynają się od pkt 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat stary ale : :viva: Jeśli pojazd posiąda urządzenia wymagane dla pojazdu "TAXI" to je sprawdzasz za 42PLN a przy badaniu okresowym +98PLN +1PLN z aCEPiK=141Pln

Jeśli przy badaniu taksówki pobierasz tylko za dodatkowe to za pojazd z LPG również powinieneś pobierać tylko 1.15 czyli 63PLN :evil: Prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda??

Przeczytaj iras uważnie z ostatnich dwóch stron posty , to będziesz wiedział na jaki temat jest dyskusja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.