Skocz do zawartości

FORD FOCUS 2018 rok


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś coś wie na temat obecnych oznaczeń w numerze VIN Forda Focusa 2018 rok, taki VIN -WF0NXXGCHNJR00000 w poz.4i10  litera N oznaczała ,że to kombi, a przyjechał homologowany hatchback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie rozgryzał typów nadwozi, bo to cienka czerwona linia, a właściwie mina. Już nie wspomnę o hatchbackach, liftbackach, fastbackach, a ostatnio nawet notchbackach... Kiedy to się zatrzyma? Podobnie jak skoda. Skoda Kodiaq, Kamiq, Enyaq, Karoq, Kushaq, Na Paku, Na Boku, W Kayaku i wiele innych. :evil:

https://zhumor.webnoviny.sk/zo-skody-si-utahuje-cely-internet-slovaci-vymyslaju-vtipne-nazvy-novych-modelov-20-obrazkov/

Sam ostatnio zwątpiłem z dziewięcioosobowym Dukaciakiem, który KOMBI  jako podrodzaj miał wpisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Paprock napisał:

Ja bym nie rozgryzał typów nadwozi

Ja również nie dociekam, jeżeli choć trochę się to mieści w podstawowej klasyfikacji. 

11 godzin temu, Paprock napisał:

Sam ostatnio zwątpiłem z dziewięcioosobowym Dukaciakiem, który KOMBI  jako podrodzaj miał wpisane.

Też chciałbym go zobaczyć jak to wygląda w dwóch rzędach siedzeń. A jeżeli był tak homologowany, to chciałbym zobaczyć ten "nieomylny kwit".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drąż bo homologacyjne cuda czasem się zdarzają i jak przyjeżdża do mnie typowy Quad z kategorią T to też mi to nie leży ale robię, bo homo to homo. Natomiast jak taki Quad przyjedzie już bez kategorii to OBT u mnie nie zazna. Taka logika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafi90 napisał:

Nie drąż bo homologacyjne cuda czasem się zdarzają

Podejrzewam, że w żadnym sanktuarium na świecie tylu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czegoś się nie da przepchnąć tak to się da tak. Słyszałem od Pana z pewnej instytucji że zadzwonili do nich z pytaniem co robić, bo ktoś sprowadził sobie z Czech Tatre, no i ma homologacje europejską na kategorie T...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2022 o 18:06, wiesław napisał:

że to kombi, a przyjechał homologowany hatchback

W Golfie coś takiego sie zdarzało , stał HB a w kwitach kombi..

18 minut temu, Rafi90 napisał:

ma homologacje europejską na kategorie T...

Ten może i nie ma homo i nie u nas , ale jak widać ... https://40ton.net/jeden-wyjatkowo-nielegalny-drugi-wyjatkowo-ladny-czteroosiowe-daf-y-dwa-sposoby/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, duchu napisał:

Golfie coś takiego sie zdarzało , stał HB a w kwitach kombi..

Tak ,ale FORD w nr.VIN oznaczał rodzaj nadwozia literą  N , stąd moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wiesław napisał:

oznaczał rodzaj nadwozia literą

Może zmienił zdanie, może system kodowania się zmienił... może... może.... , nie za dużo jak na zwykłego diagnostę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

nie za dużo jak na zwykłego diagnostę? 

w dawnych latach przebijanie numerów to była norma, a szczególnie FORDY były przerabiane, po nr VIN można było sprawdzić czy ma 4 ,czy 2 drzwi, czy to miał być kombi ,można było sprawdzić model np Taunus był w dowodzie ,a przyjechała Sierra i tak to u mnie została taka dociekliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VW Golf czy tam Audi A3 (Sportback) chyba jeśli jest ta dodatkową szyba za tylnymi drzwiami to jest klasyfikowane homologacyjne jako kombi, a nie hatchback.

volkswagen-golf-1_1200.thumb.jpg.a782c0a919b56de0ba9462cdd5c5afa4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 10:30, duchu napisał:

W Golfie coś takiego sie zdarzało , stał HB a w kwitach kombi..

Kiedyś takiego golfa trafiłem dałem oczywistą omyłkę. Pani była na tyle zdyscyplinowana że udała się do WK wyjaśnić sprawę. Wystraszyła się bo mówię jak nic tył od innego pojazdu 🤣

WK dokopało się do homo a tam właśnie Kombi...

WK kontaktował się z VW Polska i dostali odpowiedź że była taka seria pojazdów, i że tak ma być .... BO TAK...  :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał zonka jak klient który miał Mondeo ST dowiedział się że w kwitach to "zwykły" Mondziak. Poruszył cale starostwo, ubezpieczalnie i jeszcze wszystkich chciał do sądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili różnice w nadwoziach są tak niewielkie iż trudno jednoznacznie określić co jest co - stąd wielu producentów coraz częściej daje po prostu AF w bryłach trudnych do zakwalifikowania  - ale to i tak nie do końca - ten sam model z tego samego rocznika potrafi być AB/AC lub AF - prosty przykład fordowski liftback  - AA/AB czy AF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd różnice w nadwoziach i podrodzajach? Bo My widzimy pojazd z zewnątrz, nie znając jego "szkieletu", a to ma niebagatelne znaczenie w klasyfikacji danego typu nadwozia. Przykładowo wspomniany Golf to konstrukcja o czterech słupkach i w zależności jak potraktujemy dwa ostatnie (jako oddzielne słupki czy zintegrowane CD), tak klasyfikuje się dany pojazd (albo kombi albo HB). To tak w ogromnym uproszczeniu, bo zależności jest dużo więcej. Najgorsze jest to, gdy klient udaje mądrego i za nic nie przetłumaczysz, że jest dobrze. Wtedy wyciągam asa z rękawa i kieruję do producenta pojazdu z reklamacją.

A wiedzę tą posiadłem dzięki @michal_k, kiedy lat temu kilka trafiło na stację BMW X3 o podrodzaju sedan.

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aboz napisał:

kieruję do producenta pojazdu z reklamacją

To chyba zły kierunek, bo to się tych szarpie:

49 minut temu, Rafi90 napisał:

Poruszył cale starostwo, ubezpieczalnie i jeszcze wszystkich chciał do sądu...

:hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.