Skocz do zawartości

Egzamin teoretyczny - pytanie opisowe.


voland2609

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem negatywny wynik na egzaminie z badania adr. Egzamin 5/6, problem dla mnie stanowi badanie dodatkowe, nie znalazłem w przepisach jaki powinien być zakres badania dodatkowego dla cysterny adr 22t, (jeśli dobrze pamiętam to AT), 2015.06 1 rejestracja. Przed egzaminem na pytanie opisowe chciałbym się douczyć w zakresie adr, na te przepisy są dla mnie nie jasne. Jakie dokumenty powinien wymagać diagnosta przed przystąpieniem do badania oraz napisać szczegółowy zakres badania oraz jaki dokument zostanie wystawiony. Praktykę miałem tylko na pskp.

Napisałem że wymagane będzie: Decyzja na zbiornik z Udt, Legalizacja Tachografu, dokumenty na zwalcziacz, ogranicznik prędkości i abs. Potem napisałem że identyfikacja. Na koniec zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego, jeśli wynik był by pozytywny badanie ważne rok. Nie mam pewności co do zakresu badania. Proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie.

 

 

Edytowane przez voland2609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, voland2609 napisał:

Jakie dokumenty powinien wymagać diagnosta przed przystąpieniem do badania oraz napisać szczegółowy zakres badania oraz jaki dokument zostanie wystawiony.

Zbyt ogólnie opisujesz problem. Jakie badanie techniczne? Okresowe czy dodatkowe lub oba jednocześnie. Jeżeli w grę wchodzi dodatkowe badanie pod kątem ADR, to szczegółowy zakres musi wynikać z typu pojazdu i tzw tabelki z 9 rozdziału ADR. Dokument finalny jest uzależniony od rodzaju badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim na cysternę jest protokół TDT a nie UDT :P 

Cysterny z paliwem zazwyczaj spełniają wymagania dla AT i FL. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało: Badanie dodatkowe cysterny adr 2015.06, jesli dobrze pamietam to AT. Jakie dokumenty powinien wymagać diagnosta przed przystąpieniem do badania oraz napisać szczegółowy zakres badania oraz jaki dokument zostanie wystawiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, voland2609 napisał:

Pytanie brzmiało

Przy tak postawionym pytaniu nie można nic zrobić. Co to jest za pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego postu wynika, że jest to samochód ciężarowy, cysterna o DMC 22 tony.

Dokumenty: (jeżeli jest to samochód ciężarowy z cysterną to dosłownie wszystko co się da, możesz sobie sprawdzić w rozporządzeniu o badaniach technicznych w załączniku 2 tabeli w punktach 6 masz za brak jakiego dokumentu można wsadzić negatywa, wszystko co tam jest wypunktowane to ma być)

potwierdzenie spełnienia wymagań ADR dla odpowiedniej kategorii, w tym wypadku AT (w życiu takiego nie widziałem :P cysterny z paliwem zazwyczaj mają AT i FL);

potwierdzenie zwalniacza oraz maksymalnej masy do jakiej jest przeznaczony;

potwierdzenie ABS oraz jego rodzaju;

Potwierdzenie ogranicznika prędkości;

Potwierdzenie ogrzewacza spalinowego;

W praktyce zazwyczaj jest to jeden dokument.

Dodatkowo protokół i decyzja TDT na cysternę.

Dokumentów na tachograf w praktyce się nie wymaga; sprawdza się tabliczkę (naklejkę) z ostatniej kalibracji; oraz sprawdza się czy tachograf ma oznaczenia EX;

Zakres  badania zgodny z załącznikiem 9 do umowy ADR dla odpowiedniej kategorii ADR;

Na koniec wystawiamy zaświadczenie z dodatkowego badania technicznego ADR (załącznik 7 rozporządzenia o badaniach technicznych)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.