Skocz do zawartości

Wniosek do starostwa o wykreślenie niepracujących diagnostów


koru

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.03.2022 o 07:44, michal_k napisał:

przekazuje się

Michał , jeszcze jedno pytanie , ale wynikło przy okazji. Jakis czas temu firma zatrudniła nowego i dostał umowę na czas określony , umowę później przedłużono - czy musieliśmy informować o tym WK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, duchu napisał:

czy musieliśmy informować o tym WK ?

Jeżeli nic się nie zmieniło to o czym musicie informować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jego stan cywilny i rodzinny ich nie interesuje ? jako dodatek do tej kopii umowy, koniecznie z uzgodnionymi zarobkami. I wisienka na torcie, oświadczenie o zapatrywaniach politycznych diagnosty i na kogo delikwent ostatnio głosował. Oczywiście z dopiskiem - świadom odpowiedzialności ... pocałujta mnie w rzyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, duchu napisał:

Wk twierdzi ze wg kopii umowy jego czas pracy u nas sie skończył

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Trzeba było napisać tylko, że firma XY zatrudniła diagnostę ZX i trzeba go dopisać do wykazu diagnostów stacji XYZ. Gratulować urzędowi, ma czas weryfikować umowy pracowników innych zakładów ale już o podwyżkę dla niego to się nie postarają :meditate:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dopiszę ciąg dalszy tematu :

Poszło pismo z pytaniem o podstawę prawną .

Pytania zawarte były następujące :

-w części pierwszej :

- o przedstawienie opinii w sprawie sposobu oraz  podanie aktualnej podstawy prawnej  postępowania w przypadku zmiany pracodawcy/ zmiany miejsca zatrudnienia uprawnionego diagnosty w kwestii sposobu zabezpieczenia  nieaktualnych w związku z wymienioną sytuacją pieczątek diagnosty;
- o podanie ustawowego terminu, wraz z podstawą prawną , na zabezpieczenie  pieczątek

-w części drugiej :

- o przedstawienie opinii  wraz z podaniem podstawy prawnej w sprawie żądania przez pracownika wydziału komunikacji okazania aktualnej ,kolejnej  umowy o pracę zatrudnionego pracownika/uprawnionego diagnosty ;
- o podanie ustawowego terminu, wraz z podstawą prawną  na ewentualne dokonanie tej czynności.
 
Odpowiedzi w załączniku (nazwę starostwa i adres wymazałem)

starostwo1.pdf starostwo2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ten starosta pokaże to zezwolenie na wykonanie tych pieczątek, skoro takowe wystawił.

Pieczątkę imienną posiadam jedną, którą sam sobie wykonałem i posługuje się nią na sześciu stacjach - w życiu by jej nie dostał, ponieważ nie jest ona przypisana do konkretnej stacji.

M. in. umowa o pracę... a może wystarczy oświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu konkretnego człowieka?

Ten magistrat naprawdę ma dużo wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, adam1501 napisał:

M. in. umowa o pracę

To i tak dobrze , bo jest "m.in" do tej pory było tylko i wyłącznie. A ja osobiście nie życzę sobie pokazywania mojej umowy...

30 minut temu, adam1501 napisał:

ma dużo wolnego czasu

Jak widać na doczytanie zabrakło dekady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 27.05.2022 o 14:12, duchu napisał:

Odpowiedzi w załączniku (nazwę starostwa i adres wymazałem)

A mnie bardzo ciekawi, gdzie jest to Starostwo (Polska Centralna, Wschodnia, Zachodnia, Południowa, Północna?).

Domyślam się, że to jedno z naszych dużych miast typu Warszawa, Kraków, itd., itp., et'cetera. W mniejszych miejscowościach (generalnie, bo zapewne są wyjątki) starostwa nie dysponują kadrą z takim potencjałem prawnym i odwagą w rozwiązywaniu branżowych problemów. 

Ale będę zobowiązany za jakieś wskazanie/potwierdzenie, bo mam wrażenie, że się nie mylę.

Pozdrawiam

dP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, błachot napisał:

Zachodnia

 i to mała miejscowość...

1 godzinę temu, błachot napisał:

potencjałem prawnym i odwagą

bardziej fantazja ? I świadomość że to małe miejscowości i petent odpuści ?

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 i to mała miejscowość...

 

Jestem pod wrażeniem. I gratuluję odwagi tym urzędnikom.

Czyżby na naszych oczach rodził się wreszcie prawdziwy, bo kompetentny prawnie NADZÓR nad naszym środowiskiem?

Dzięki za info

i pozdrawiam

dP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, błachot napisał:

Czyżby na naszych oczach rodził się wreszcie prawdziwy, bo kompetentny prawnie NADZÓR nad naszym środowiskiem?

Kompetentny? Starostwo żąda zwrotu czegoś, czego nie wydało? Nie ma podstaw prawnych do wydania jakiegokolwiek zezwolenia na wykonanie pieczątek, bo to wynika z przepisów regulujących działalność. Pieczątki są własnością przedsiębiorcy i ewentualnie diagnosty (imienna). Żaden przepis nie stanowi, że po zakończeniu działalności przedsiębiorca ma złożyć je Staroście. Mowa jedynie o rejestrze na nośniku elektronicznym. To samo dotyczy umów. One są chronione tajemnicą, zwłaszcza w zakresie wysokości wynagrodzenia. Wgląd do umów mogą mieć jedynie powołane do tego instytucje jak np. PIP, US, ZUS itp., nie Starosta. W takim przypadku wystarczy oświadczenie przedsiębiorcy o formie zatrudnienia, która ma decydujący wpływ na właściwą klasyfikację prawną względem ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, błachot napisał:

bo kompetentny prawnie

serio ? Ponad 10 lat nie zdążyli doczytać? I straszenie , wygramy to w SKO bo mamy opinie z PISK ?Ja ją tez mam i mam w niej co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, aboz napisał:

Żaden przepis nie stanowi, że po zakończeniu działalności przedsiębiorca ma złożyć je Staroście.

Doczytaj:
 
3. Pieczątki oraz rejestr prowadzony w formie informatycznego nośnika danych przekazuje się staroście w przypadku:
1) wykreślenia przedsiębiorcy prowadzącego stację kontroli pojazdów z rejestru przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów;
2)zawieszenia przez przedsiębiorcę, o którym mowa w pkt 1, wykonywania działalności gospodarczej;
3) zmiany podmiotu prowadzącego stację kontroli pojazdów;
4) niespełnienia przez przedsiębiorcę, o którym mowa w pkt 1, któregokolwiek z wymagań określonych w art. 83 ust. 3 ustawy.
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 08:28, michal_k napisał:

Doczytaj

Przecież ten przedsiębiorca spełnia wszystkie wyszczególnione warunki a wówczas nie ma mowy o zwrocie czegokolwiek 8-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, danielg539 napisał:

nie zachodzi tu żadna z wymienionych przesłanek zatem w przypadku odejścia diagnosty z pracy zwrot pieczęci nie jest wymagany.

No i można z tym polemizować ponieważ jest :

6) zatrudnia uprawnionych diagnostów.

Ale tego konkretnego już nie zatrudnia więc teoretycznie przesłanki zachodzą i tego niepracującego "pieszczotki" należy przekazać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o pieczątki tyczące SKP "firmowe" czy diagnosty (ów) ?

Bo wygląda, że dotyczy pieczątek firmowych, jak się tak czyta kilka razy

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cezary napisał:

No i można z tym polemizować ponieważ jest :

6) zatrudnia uprawnionych diagnostów.

No i w dalszym ciągu zatrudnia. Miał 14 diagnostów ma 13, spełnia wszystkie wymogi ustawowe i nie jest zobowiązany do zwrotu czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1501 napisał:

ten przedsiębiorca spełnia wszystkie wyszczególnione warunki a wówczas nie ma mowy o zwrocie czegokolwiek

Dokładnie tak. Odniosłem się jednak do sytuacji "ogólnie" gdyby np. zamykał działalność albo nie spełniał warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.