Skocz do zawartości

Fiat Ducato 2020 silnik 2,3 pierwsza rejestracja w Polsce


krzysztoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zakupiłem nowego Fiata Ducato z 2020 (jako samochód ciężarowy). Docelowo pod przebudowę na camperovana. W urzędzie komunikacji odmówiono mi rejestracji pojazdu, argumentując nieaktualną homologacją / zmianą norm emisji spalin.

Czy i jak ewentualnie można to obejść?

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pojazd nie jest zarejestrowany? Jaką masz normę emisji spalin w homologacji? Ja przechodziłem przez coś takiego z 3 lata temu - producent załatwił dopuszczenie z końcowej partii produkcji. Panowie od zabudowy się nie spieszyli. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste ma EURO 6 na 2020 rok. Dzisiaj obowiązuje też EURO 6, która w międzyczasie zaostrzona została. Pewnie nadarzyła się cenowa okazja. Ja bym oddał auto, bo nigdzie nie jest powiedziane, że ktoś pochyli się nad tematem - śmiem wątpić aby FIAT był chętny.

Ciężko będzie cokolwiek ugrać z nieważnym homo, czy tam, i/lub normą.

W każdym razie powodzenia! 

 

Gdzieś zbliżony jest temat podjęcia próby rejestracji nowego traktora nieposiadającego w ogóle homologacji, także tematy ciekawe i warto poczekać na info jak zostały rozwiązane. 

Oby się nie okazało, że wcale. :silent:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzysztoo napisał:

Czy i jak ewentualnie można to obejść?

Wywieźć pojazd do kraju, który nie przejmuje się normami emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Admiral napisał:

Ja przechodziłem przez coś takiego z 3 lata temu - producent załatwił dopuszczenie z końcowej partii produkcji.

A czy przypadkiem nie minął już termin, który dopuszczał takie kombinacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekd2 napisał:

przypadkiem nie minął już termin, który dopuszczał takie kombinacje?

Tam nie będzie terminu tylko zestawienie pojazdów od nr do nr, które są zwolnione z pewnych wymogów.

2 godziny temu, michal_k napisał:

Wywieźć pojazd do kraju, który nie przejmuje się normami emisji spalin.

Dobra by była Ukraina, ale obecnie nie jest to chyba najlepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, danielg539 napisał:

Dobra by była Ukraina, ale obecnie nie jest to chyba najlepszy pomysł.

Upchać broń, amunicję i pomysł staje się dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zwrotu auta. Choć z drugiej strony poczyniłem już inwestycję w firmie zajmującej się zabudową i bardzo pasuje mi fakt, że aut jest w automacie.

Czytałem o możliwości rejestracji na zasadzie jednorazowego dopuszczenia lub próbie rejestracji zagranicą (poza EU) i ponownej rejestracji w PL już jako auto używane (po rejestracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba podzwonić po organach odpowiedzialnych za dopuszczenia jednostkowe, podpytać czy w ogóle takie coś jest możliwe i ile kosztuje, bo może opcja rejestracji poza unią wyjść i taniej i szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.