Skocz do zawartości

Problem z rejestracją Jawa 350


Dkuter88

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.  Mam problem z rejestracją motocykla Jawa 350. Motocykl posiada krótki VIN i stary DR. Z badaniem technicznym nie było problemu diagnosta po numerze rejestracyjnym lub po numerze DR znalazł pojazd i zrobił wpis w cepiku o BT jak również wpisał przebieg. Wszystkie te dane można było sprawdzić w historii pojazdu. W WK okazało się że pod tymi danymi faktycznie widnieje mój motocykl lecz nie zgadzał się właściciel z DR. Reszta danych pokrywała się. Związku z tym motoru nie udało się przejestrowac. WK niby wysłał jakieś pismo do Warszawy o zmianę w cepik. Sprawa ciągnie się ponad pół roku. W historii pojazdu nie można już po tych danych znaleźć pojazdu. Związku z tym mam pytanie czy mogłyby mi ktos sprawdzić pojazd w bazie danych i czy jest on dopuszczony w tej chwili do ruchu. Przypominam że BT i OC jest ważne. VIN 285272 numer rej. RZY8666 data pierwszej rej.21.12.1987.  Z góry bardzo dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe :

- istnieją 2 wpisy z tymi samymi cechami ( NR+numer rozpoznawczy+data 1 rejestracji+nr DR )

- w obydwu przypadkach termin badania :

1992512177_JAWATS.JPG.aaa05b1cdad2322d38ecc3aaff9752a8.JPG

- problem w tym, że jedna Jawa 350 ma pojemność silnika 249, a druga Jawa 350 TS i ma pojemność silnika 348 i tu nie wiadomo o co kaman. 8/

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w WK mówili że jeszcze nie mieli takiego przypadku😄 Moja jawa to jest ta 350 ts o pojemności 348 i to badanie techniczne z 01.09 było właśnie na nią robione. Przebieg 19998km. Dobrze myślę że motocykl jest w sumie zarestrowany i nie powinno być problemów w razie kontroli?

Edytowane przez Dkuter88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dkuter88 napisał:

nie zgadzał się właściciel z DR.

W DR są dane poprzedniego właściciela, czy Twoje :?: 

A brakuje ciągłości zmian właścicieli w umowach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż dokumenty w urzędzie i nie przejmuj się tym co mówią urzędnicy. Oczekuj na wydanie decyzji o rejestracji albo decyzji o odmowie (wtedy odwołasz się do SKO, chociaż nie wiem jaką mogą dać podstawę prawną). 

Tak to będziesz czekał w nieskończoność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną odmowy rejestracji są błędne dane w Cepiku i jak to pani ładnie ujęła system tego nie puści. Poczekam jeszcze trochę jak nic nie ruszy to postaram się o odmowę na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2022 o 06:42, Dkuter88 napisał:

jak to pani ładnie ujęła system tego nie puści.

Ale Ciebie to nie powinno obchodzić. Ty masz komplet dokumentów i masz mieć zarejestrowany pojazd, nie dając się "wyrzucić" z okienka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2022 o 06:42, Dkuter88 napisał:

Przyczyną odmowy rejestracji są błędne dane w Cepiku i jak to pani ładnie ujęła system tego nie puści. Poczekam jeszcze trochę jak nic nie ruszy to postaram się o odmowę na piśmie.

Dostałeś to na piśmie czy na gębę? Jak dostaniesz na piśmie to wrzuć tutaj - myślę że wtedy ktoś coś ciekawego podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie na słowo. Pokserowani wszystkie papiery i wysłali to podobno do Warszawy. Od nich już nic nie zależy tylko w cepiku muszą to wyprostować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to było?

Złożyłeś wniosek? Maja 30 dni na wydanie decyzji. Jak będziesz się z nimi tak "cackał" to nie licz że Ci to zarejestrują. 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie składałem wniosku. Nie jest to pilna sprawa ale minęło w sumie już ok. 6mc jak byłem w WK więc zaczynam drążyć temat. Dzwoniłem w tym czasie dwa razy do WK i twierdzą że czekają na wyprostowanie danych w cepiku. Na dniach napisze wniosek i oficjalnie będę się starał o przerejestrowanie. Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dkuter88 napisał:

minęło w sumie już ok. 6mc

Żeby Ci nie wystawili opłaty za przekroczenie terminu przerejestrowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jacdiag napisał:

Żeby Ci nie wystawili opłaty za przekroczenie terminu przerejestrowania

Nie występuje nic takiego jak kara za terminu "przerejestrowania".

W dniu 22.03.2022 o 23:07, Dkuter88 napisał:

Na dniach napisze wniosek i oficjalnie będę się starał o przerejestrowanie. Dzięki za rady.

Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD
Art. 140mb. Kto:
1) będąc właścicielem pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej wbrew przepisowi art. 71 ust. 7 nie rejestruje pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
2) będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisowi art. 78 ust. 2 pkt 1 nie zawiadamia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu
- podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacdiag napisał:

PoRD
Art. 140mb. Kto:
1) będąc właścicielem pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej wbrew przepisowi art. 71 ust. 7 nie rejestruje pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
2) będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisowi art. 78 ust. 2 pkt 1 nie zawiadamia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu
- podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 zł.

 

Gdzie tutaj jest mowa o "przerejestrowaniu"?  Zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu jest czynnością materialno-techniczną.  Wiec NIE ma obowiązku przerejestrowania pojazdu zarejestrowanego w kraju. Nie wiem czemu tak niektórzy myślą. Ale MI żeby to pojąć będzie wdrażała zaktualizowane rozporządzenie, a w nim:

126439990_Zrzutekranu2022-03-24o15_19_59.thumb.png.589c36a220a83daf2d9a3bbb35abe135.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole się przyłączyć, obawiam się podobnej historii z moją przyczepą, chciałbym się więc dowiedzieć czy wogóle istnieje w bazie, dowód z 1985 roku jeszcze ręcznie pisany. Badanie oczywiście bezterminowe. Rej: WBA 7441 nr. ramy: 4124 1-wsza rej: 01.08.1985. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez historiapojazdu nie wyszuka.

Przez program stacyjny pokazuje 40 różnych pozycji, od ciągników przez samy i przyczepy. Coś więcej trzeba, rok produkcji, marka, może model ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.