Skocz do zawartości

Homologacja EU


Kupidurak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę czy ktoś z forumowiczów jest w stanie mi pomóc doradzić. Chcę kupić auto w Azji czy po nr. Vin jestem w stanie stwierdzić (odczytać) czy auto posiada homologację na Europę i czy je zarejestruję. Czy takowa homologacja jest wymagana?  Podaje nr vin

LSVAY40E3K2015175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pojazd, bo dekodery nie rozpoznają tego nr VIN?

7 minut temu, Kupidurak napisał:

Czy takowa homologacja jest wymagana?

Jeżeli pojazd był zarejestrowany za granica to homologacja nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kupidurak napisał:

Rozumiem że da radę zarejestrować?

Jeżeli spełnia wszystkie warunki techniczne i WK zaakceptuje dokumenty to da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może ktoś wyciągnąć homologację:

e4*98/14*0040*03

Typ: S

Wariant: SW61

Wersja: SW61P2

Volvo, dziwny model w dowodzie S + V70... chciałbym wiedzieć jaki tam dokładnie model widnieje w homo ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade ktoś poszukać Motorka ;) 

Numer homo nie kompletny... e3*92/61*0073

Marka Honda, Modelu nie ma w dowodzie rejestracyjnym... Typ JF09, wariant i wersja brak. Pojemność 125, Moc 10 kW, DMC 310 kg;

Znajdzie się coś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka z Chin...

e13*2002/24*0681*01

Marka - Staho

Model nie występuje

Typ/Wariant/Wersja - FH50-9AB9A

Ktoś coś ?? Tak, żeby rozdzielić typ/wariant/wersja ?? 

Motorower ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Logen napisał:

Marka - Staho

Po takiej marce brak, ale po numerze homo jest coś takiego :

Motorower.thumb.JPG.0ee87708c21408059cd01082a1a5dca7.JPG

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka i brak modelu przepisujesz z DR.

Pojazd ma określone inne dane (nazewnictwo) ze względu na to, że został przeznaczony na inny rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to już w miarę rozszyfrowałem ;) 

Teraz gorszy temat

Audi A7 Sportback

Silnik 2995 cm3 Moc 250 kW

Typ: F2 

wariant wersja i numer homo ciężko powiedzieć bo to Ameryka ^^ 

DMC 2530

Przyczepy 2000/750

Znajdziemy coś w homologacji ?? Chodzi mi głównie o podrodzaj... sedan, hatchback wielozadaniowy ?? DMC zespołu ?? Normalnie 2530 + 2000 kg ?? Oraz co tam ma wpisane w zasilaniu sama benzyna czy hybryda z EE bo to te co chyba w dowodach mają też EE...

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europejskie wersje tak maja. Na amerykanskich stronach tez wszedzie podaja takie informacje. W instrukcji obslugi slabo. Zero konkretow. Pisze ze do samochodu mozna stosowac tylko haki klasy 1 i 2... Czyli teoretyczni 3500 lbl... Okolo 1700 kg. Niestety dokladnych informacji brak. GCWR tez nie moglem nigdzie znalezc... Z tego co zauwazylem to audi duzo nie zmienia w samochodach na rynek amerykanski tak ze przepisalem z wersji europejskiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Logen napisał:

Tylko poprzelaczac na europe

ale czy homologację to posiada, bo to że świeci we właściwy sposób to pół sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ledach to i tak bedzie tylko LED AUDI pisac i tyle. Nawet na europejczykach nigdy zadnego e w koleczku nie znalazlem... No chyba ze nie wiem gdzie szukac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdej pierdółce jest  E/e w kółeczku!

A kod DOT widoczny jest?

Szyby sobie poglądaj, to zobaczysz ile "norm" spełnia. Szyby ze szczególnym uwzględnieniem kodu CCC - i nie mam na myśli tanich butów wcale, a wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na LEDACH według EKG ONZ 112 powinno być coś w stylu MD E1 1234. Czyli jakieś E powinno być ;) jak ktoś ma zdjęcie takiego oznaczenia to poproszę ;) zazwyczaj widziałem tylko opisy FULL LED, LED bla bla, no nic będziemy szukać następnym razem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi li tylko o LEDY, ale o to, co zawiera załącznik numer 3 rozporządzenia w skrócie "warunkami technicznymi" zwanym.

Wiadomo, że potwierdzeniem spełnieniem przez pojazd warunków EURO-PL jest świadectwo HOMO, a co się z tym wiąże, to numer homologacji na tabliczce podany.

A kto, jak i co potwierdza spełnienie przez amarykany obowiązujących w PL warunków, czyżby rzucenie okiem na auto?

Przecież wiadomo co wypisali na amerykańskiej tabliczce znamionowej, że amerykaniec spełnia warunki amerykańskie. No i teraz 'gupie' pytanie, czy amyrykańskie równa się nasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No dobra. Mam naklejke z ledow. Pojazd z ameryki. E w koleczku jest, ale skad mam wiedziec ze to jest homologacja na lampy itd... Jak mam czytac to oznaczenie ??

Oznaczenie RL to swiatla do jazdy dziennej... Czyli co mam tylko homologacje na swiadla do jazdy dziennej ?? A co na reszte ??

Moge dodac ze sa to full ledy, swieca bardzo ladnie jak europejczyki.

20220602_124508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Logen napisał:

Czyli co mam tylko homologacje na swiadla do jazdy dziennej ??

Tak to wygląda, że tylko na światła do jazdy dziennej jest homologacja europejska, a reszta nie posiada dopuszczenia na kontynent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.