Skocz do zawartości

Auta z UA bez ważnych BT


yogi1984

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nasze śmigają że tak powiem nielegalnie, a Oni skoro już tu się znaleźli to powinni być traktowani jak każdy inny obywatel tego kraju. Badań brak, oc dostali zdaje się na miesiąc, bezpłatna komunikacja, brak kolejek do lekarzy itd. Ja rozumiem że gro z ich znalazło się w bardzo trudnej sytuacji, ale nie może być tak że Polak, podatnik jest traktowany gorzej niż uchodźca.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojteczek napisał:

Badań brak

Jakoś do tej pory nie przejmowano się tymi pojazdami, choć poruszali się po naszych drogach i to w niemałej ilości. Skoro stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, to traktować je jak do tej pory, zatrzymać DR i skierować na BT. Jedyna ulgą niech będzie nieodsyłanie DR w ciągu 7 dni do ambasady.

22 minuty temu, wojteczek napisał:

nie może być tak że Polak, podatnik jest traktowany gorzej niż uchodźca.

Naprawdę zazdrościsz tym ludziom?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

Naprawdę zazdrościsz tym ludziom?

To nie będzie popularne, ale czy jak kolega przyjdzie do ciebie w gości to jesteś tak dobrym gospodarzem, że dajesz mu puknąć swoją żonę?

Nie chodzi o brak współczucia czy empatii dla stytacji w jakiej się znaleźli. Tylko tego jak zachowuje się nasz (nie)rząd. Dofinansowania,  plusy, ulgi, pierwszeństwa wszędzie gdzie się da, ch***e muje oswojone węże. Tylko kto ma to wszystko urobi? Ja, Ty, tamten pan i tanta pani!

Od zawsze byłem przeciwko dawaniu komukolwiek czegokolwiek za darmo, tylko dlatego że "jest" i w tym przypadku też tak uważam. To co odjaniepawla "polski" rząd koniec końców doprowadzi do gigantycznych antagonizmów i napięć społecznych, bo do tej pory zwykli polscy byli obywatelami III kategorii (I-politycy, II - sluzby), a teraz wychodzi na to, że obywatel RP z dziada pradziada został zepchnięty niżej od gości, do IV kategorii...

  • Lubię 1
  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę nikogo cytował, ale czuję obrzydzenie co do niektórych wypowiedzi. My jesteśmy w domu, mamy tak naprawdę wszystko co do spokojnego życia nam potrzeba, natomiast Oni to uchodźcy wojenni, którym bandyccy  najeźdźcy zamordowali bliskich, zniszczyli domy, zniszczyli kraj, którzy tak naprawdę nie mają nic i w takiej sytuacji niektórzy doszukują się niesprawiedliwości, i że Oni dostają za dużo ? Wstyd. 

Oby nas nie dosięgnęło to co Ich.

Edytowane przez cezary
  • Polub 1
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jast napisał:

wyremontujesz za swoje.

A UFG to od czego jest :?:

Żeby w razie przegapienia terminu OC po zmianie właściciela "przytulić" grubą kasę :?: 

 

 

kary-za-brak-oc-2022.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 18:59, Czolgista napisał:

To nie będzie popularne, ale czy jak kolega przyjdzie do ciebie w gości to jesteś tak dobrym gospodarzem, że dajesz mu puknąć swoją żonę?

Dno dna. Reprezentujesz poziom rynsztoku. Możesz mieć inne zdanie, możesz je tu zamieszczać, ale takie porównania? Ktoś Ci puknął żonę? Był z Ukrainy?

 

W dniu 2.04.2022 o 18:59, Czolgista napisał:

Nie chodzi o brak współczucia czy empatii dla stytacji w jakiej się znaleźli.

Nie wybielaj się. Nie rozumiesz ich sytuacji. Nie rozumiesz wojny. Nic nie rozumiesz. Boli Cię to, że ktoś potrzebujący dostaje bezinteresowną pomoc? Tak działa świat cywilizowany. Rolą silniejszych jest bronić słabszych. Ale Tobie marzy się świat silnych rąk. Niech każdy robi na siebie. Tylko pamiętaj, zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo Ty będziesz tym słabszym.

Cisną się na klawiaturę epitety, których obelżywość jest zbyt mała, żeby określić to co tu napisałeś. Kultura i pamięć o moim dziadku, partyzancie, który walczył za to, że możemy pisać bez obawy o więzienie, nie pozwala mi ich użyć. Hatfu!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aboz napisał:

Możesz mieć inne zdanie, możesz je tu zamieszczać, ale takie porównania

Wczoraj już o tym pisałem,  ale mod usunął objaśnienie, że nie chodziło mi dosłownie o wykorzystanie czyjejś małżonki tylko o to jak zachowuje się rząd wobec uchodźców. Rolą rządu jest w pierwszej kolejności troska o własnych obywateli! Intetes cudzoziemców, nawet jeśli ich sytuacja nie jest do pozazdroszczenia to powinna być na dalszym planie. Takie moje zdanie. 

 

14 minut temu, aboz napisał:

Rolą silniejszych jest bronić słabszych.

Trudno się z tym zgodzić. Cała natura działa na odwrót. Jest brutalna,  słabszy osobnik jest wypierany przez silniejszego.

19 minut temu, aboz napisał:

Tobie marzy się świat silnych rąk.

Możesz nie przypisywać mi słów,  których nie wypowiedziałem? Czym różnią się ukraińcy, którzy przyjechali tu do pracy np.  3 lata temu, od tych którzy dotarli tutaj tydzień temu? Dlaczego jednym daje się fory, a innym nie? I koniec końców,  jak to się na do Kowalskiego, który 30 lat zapi**dala na ten cyrk i ma przesunięty ważny zabieg o następne 2 lata,  bo rząd z jakiegoś niezrozumiałego powodu dał pierwszeństwo uchodźcom?

30 minut temu, aboz napisał:

Boli Cię to, że ktoś potrzebujący dostaje bezinteresowną pomoc

Tak jak napisał kolega wyżej.  Kij mnie obchodzi,  gdy bezinteresownie pomaga osoba fizyczna, za własne pieniądze. Ale nie państwo, które łupi nas na każdym kroku, w zamian dając nic (w najlepszym wypadku). 

  • Polub 1
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 13:34, yogi1984 napisał:

zaczyna to dostrzegać

Czysto teoretyczne pytanie , może nie wypda, jak np poradzili by sobie nasi sąsiedzi zza Odry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aboz napisał:

Tak działa świat cywilizowany. Rolą silniejszych jest bronić słabszych

Resztki świata cywilizowanego to padły nieco ponad 2 lata temu jak wymyślili  pewną chorobę, która ogarnęła cały Świat. Chorobę, która za wszelką cenę starano się nie leczyć! Później wymyślono niby szczepionki, które ze szczepionkami nie za bardzo  miały cokolwiek wspólnego a do tego stały się przyczyną wielu powikłań zdrowotnych i przypadków śmiertelnych. Potem w szczycie ostatniej fali zachorowań zniesiono kwarantannę a po dwóch tygodniach jakimś dziwnym trafem wybuchła wojna...  Tak działa ten cywilizowany świat, w którym zadłużenie rośnie w tempie trzykrotnie szybszym niż PKB.

4 godziny temu, Czolgista napisał:

Czym różnią się ukraińcy, którzy przyjechali tu do pracy np.  3 lata temu, od tych którzy dotarli tutaj tydzień temu? Dlaczego jednym daje się fory, a innym nie?

Różnią się tym, że tamci przyjechali pracować i ci obecni przyjechali żyć za cudze pieniądze.

Tak się składa, że do granicy nie mam zbyt daleko i widziałem kto i jakimi samochodami przyjeżdżał. Przez pierwszych kilka dni jechały samochody warte po 100-200 kPLN później przyjechali nieco biedniejsi ludzie, a ci którzy stracili wszystko są jakiś odsetkiem wszystkich uchodźców.

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczarze mówiąc nie wiem z czym jest problem - co najmniej od 5 lat pojazdy do 3,5t na Ukrainie nie mają przeglądu technicznego - i jakoś nikt tego się nie czepiał a ubezpieczenie ichniejsze posiadają i zieloną kartę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielg539 napisał:

Tak się składa, że do granicy nie mam zbyt daleko i widziałem kto i jakimi samochodami przyjeżdżał. Przez pierwszych kilka dni jechały samochody warte po 100-200 kPLN później przyjechali nieco biedniejsi ludzie, a ci którzy stracili wszystko są jakiś odsetkiem wszystkich uchodźców.

Z tym się zgodzę. Choć mieszkam od granicy 180km to bardzo dużo ludzi z Ukrainy w pierwszych dniach wojny podjeżdżało do nas pytać o drogę. BMW X5, nowe GLC itd itd.Zdrowe chłopy jak dęby, każdy pytał o Warszawę. Dopiero po 2 tygodniach zaczęły zajeżdżać Łady, i patrząc na tych ludzi było widać że uciekają przed wojną. W pewnej turystycznej miejscowości niedaleko mnie ośrodki udostępniły miejsca doi pobytu, po dwóch dniach oni nie będą bo tu warunki byle jakie itd. W Niemczech czekają na nich obozy, u nas szczera pomoc. A co najlepsze, to to że pracujący już u nas od lat, nagle zaczynają się podawać za tyle co uciekających i chcą jeździć autobusem za darmo, strzyc się za darmo itd , a kojarzę kilku z miejscowej firmy transportowej, i wiem że są tu conajmniej 3  lata a nie 2 tygodnie. To już jest po prostu chamskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, IVVO napisał:

nie wiem z czym jest problem

Ja tam problem co prawda nie za duży ale  widzę.....

O ile wcześniej przyjeżdżały do nas auta że tak nazwę"cywilizowane" to teraz to co przyjechało to nie oszukujmy się ale za dobrze nie wygląda.

Sprawa kolejna,że wcześniej te auta na Ukrainę wróciły a teraz.....???

Raczej u nas zostaną i coś z tym trzeba zrobić. I o tym jest ten artykuł 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, yogi1984 napisał:

Raczej u nas zostaną i coś z tym trzeba zrobić

Trzeba zrobić tak jak w cywilizowanych krajach, czyli po 3 miesiącach pobytu albo samochody rejestruje się na naszych warunkach albo powrót do kraju macierzystego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, yogi1984 napisał:

Ja tam problem co prawda nie za duży ale  widzę

Do tej pory przyjeżdżali "pracownicy sezonowi" na 9 miesięcy na UK i śmigali po polszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, danielg539 napisał:

Przez pierwszych kilka dni jechały samochody warte po 100-200 kPLN później przyjechali nieco biedniejsi ludzie, a ci którzy stracili wszystko są jakiś odsetkiem wszystkich uchodźców.

Dla mnie to żadne nowum. Mój dobry kolega z czasów studiów, pochodzący z Zaporoża potwierdził mi to, że tak na prawdę do PL przyjażdżają tylko co majętniejsi ukraińcy. Ci, którym pomoc rzeczywiście by się przydała zostali w swoich domach, bo albo nie mięli czym, albo nie mieli za co uciekać z kraju.

Paradoks jest taki, że tam rozklekotany żiguli kosztuje tyle, co u nas taka Laguna II albo Citroen C5 w dobrym stanie. 

Poza tym praktycznie co tydzień latam A4 w kierunku Podkarpacia i widzę co tam jeździ na blachach UA... Pomijając "duże", to na kilkadziesiąt luksusowych samochodów (BMW X3, X5, Jaguary, Range Rovery, itd. nawet Hyundai Ioniq się trafił) może 3 razy widziałem jakąś Samarę, czy 2107.

Wgl. to trochę dziwnie, jak pod biedronką widać auta do 10 tys. zł na polskich blachach, a tu nagle fura za kilka stów z "biednej" ukrainy.

5 godzin temu, Rafi90 napisał:

W pewnej turystycznej miejscowości niedaleko mnie ośrodki udostępniły miejsca doi pobytu, po dwóch dniach oni nie będą bo tu warunki byle jakie itd

U mnie w okolicy było podobnie. Jedna z sąsiednich gmin w ramach pomocy dla uchodźców zaoferowała im schronienie w szkole, której spora część (przez niż demograficzny) na co dzień była pusta. Przyjechała 1 grupka i hurrr durr, oni nie będą w takich warunkach, oni na wsi mieszkać nie będą, oni chcą do dużego miasta. Zabrali się i pojechali szukać szczęścia dalej.

5 godzin temu, danielg539 napisał:

czyli po 3 miesiącach pobytu albo samochody rejestruje się na naszych warunkach albo powrót do kraju macierzystego.

Niezapominajmy jednak, że żyjemy w państwi, którego rząd wyżej ceni dobro gości niż własnych obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, yogi1984 napisał:

Raczej u nas zostaną i coś z tym trzeba zrobić. I o tym jest ten artykuł

Ale co nam do tego? Mamy robić łapankę na ulicy i zaciągać ich siłą do polskiej rejestracji i robić BT?
Uchwalą przepisy to będziemy je realizowali. I tak nikt się nie liczy się z naszym zdaniem więc dajmy sobie luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej chodzi o to co będzie w razie kraksy na drodze, fundusz może nie zadziałać. Pojawia się też kolejny nowy biznes. Nie wiem jak u was, ale u mnie na południu pojawiła się moda na wypychanie trupów  Ukraińcom . Miałem już na próbę OBT 5 albo 6 pojazdów gdzie właściciel mówi że auto idzie na Ukrainę to tylko przegląd trzeba na chwilę. Jednemu powiedziałem żeby się puknął w łeb, jak mi powiedział że babka z dwójką dzieci chce kupić auto, ale w sumie pewnie i tak nie dojadą na ta swoją Ukrainę...

Oczywiście do żadnego OBT nie doszło, sprawę załatwiałem przed drzwiami, bo te auta powinny być już na złomie dawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rafi90 napisał:

A co najlepsze, to to że pracujący już u nas od lat, nagle zaczynają się podawać za tyle co uciekających i chcą jeździć autobusem za darmo, strzyc się za darmo itd , a kojarzę kilku z miejscowej firmy transportowej, i wiem że są tu conajmniej 3  lata a nie 2 tygodnie. To już jest po prostu chamskie

Jeśli myślisz, że w podobnej sytuacji Polacy np. w GB (czy w jakimkolwiek innym kraju) zachowywali by się inaczej, to jest to co najmniej naiwne. Wystarczy dokładnie poczytać ten, nawet już okrojony temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafi90 napisał:

Najbardziej chodzi o to co będzie w razie kraksy na drodze, fundusz może nie zadziałać.

Może zadziała, a może nie zadziała. To już pytanie do UFG. Nie mamy na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Czolgista napisał:

Niezapominajmy jednak, że żyjemy w państwi, którego rząd wyżej ceni dobro gości niż własnych obywateli.

Rząd to nawet emerytowane psy policyjne bardziej ceni niż swych obywateli...

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.