Skocz do zawartości

badanie dodatkowe


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byście podeszli do tego tematu.

 

Przyjeżdza na SKP klient z pokwitowanie zatrzymany DR przez Policję z powodu braku tylnej tablicy rej, ale klient w pojeździe tablicę z przodu przykręcił do tyłu i twierdzi, że tablicę już ma.

Logicznie to i tak N, ale prawnie to sprawdzamy tylko to co wpisał funkcjonariusz - co wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobic to samo co policjant - zatrzymać mu dowód za brak tablicy rejestracyjnej... z przodu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jeśli nie ma tej tabilcy rejestracyjnej to od razu jedzie do

WK po nawe tablice rejestracyjne ( z pominieńciem stacji kontroli pojazdów).

Podstawą wydania nowych tablic powinno być w tym przypadku pokwitowanie

zatrzymania dowodu rejestracyjnego wydane przez organ kontroli drogowej.

Warunek jest taki że na tym pokwitowaniu nie było wpisane więc usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewntualnie jak chcesz mozesz się zrobić mu dodatkowe. Wydaje mi się że punkt 5.1 byłby tutaj na miejscu. Zaświadzczenie z adnotacją o braku tablicy, podpis i KASA a jelenia do wydziału komunikacji. Trzeba dbać i pamiętać o firmie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jeśli nie ma tej tabilcy rejestracyjnej to od razu jedzie do

WK po nawe tablice rejestracyjne ( z pominieńciem stacji kontroli pojazdów).

Warunek jest taki że na tym pokwitowaniu nie było wpisane więc usterek.

Też tak uważam i po dyskusji .Diagnosta może go tylko poinformować” jedź po nowe tablice i DR a nam nie zawracaj głowy „.Jeszcze nie słyszałem żeby organy rejestrowe wydawały duplikaty jednej tablicy rejestracyjnej czy w ogóle tablic rejestracyjnych . Może gdzieś tak jest ,to jakiś nie naturalny temat co ma w tej sytuacji zrobić diagnosta, po prostu ta sprawa jego nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„.Jeszcze nie słyszałem żeby organy rejestrowe wydawały duplikaty jednej tablicy rejestracyjnej czy w ogóle tablic rejestracyjnych

 

Jest to możliwe pod warunkiem zdania pierwowzorów z których można odczytać numer. Czyli np. mam stłuczkę przodem, dablica w cholere pogięta ale można z niej odczytać numer. Wtedy dostanę nową o tym samym nr rej. W przypadku zagubienia lub kradzieży tylko nowe o innym numerze.

Ale to tak gwoli wyjaśnienia.

 

Też tak uważam i po dyskusji

 

I ja też tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu może wydać zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne (wtórnik) z zachowaniem dotychczasowego nr rej. i dowodu rejestracyjnego ........... par. 10,ust.2 Załącznika nr1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27.09.2003r. (Dz.u. Nr 192, poz 1878 z późn. zm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzymać mu dowód za brak tablicy rejestracyjnej
Dowód już zabrał policjant ;)

Ale dałem d... :oops::oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak miał jeszcze inne usterki to można uznać, że tablica przełożona z przodu na tył powoduje usunięcie usterki (tylko tak pytam w celu prowadzenia konwersacji).

 

A jedną tablicę WK wydaje bo on właśnie dzisiaj przyjechał z wtórnikiem tablicy rej. dla informacji trwało to 1 dzień. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.