Skocz do zawartości

Dodatkowe światło cofania-led


Krissu72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o uwagi (ocenę) jakie zapewne są podczas weryfikacji takiego światła podczas badania okresowego. Dodam że, jest to dodatkowe światło w samochodzie terenowym podświetlające kamerę cofania dla lepszej widoczności podczas cofania w trudnym terenie.

IMG_3508 - Kopia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, adam1501 napisał:

brak haka

Hak jest tylko kula jest odkręcona, zawsze można przykręcić na badanie. 

 

30 minut temu, adam1501 napisał:

ozdobienie TR

Troszkę kamerka na nie nachodzi ale to już chyba trochę naciągane😃

A światło trzeba zdemontować, przynajmniej na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bartek24 napisał:

Hak jest tylko kula jest odkręcona

To hak jest czy go nie ma? Jak jest to ma być na badaniu kompletny, na co dzień może sobie się poruszać jak uważa za stosowne.

1 minutę temu, Bartek24 napisał:

to już chyba trochę naciągane

Już sama ramka przesłania część TR ale zwyczajowo się do tego nie czepia. Natomiast co musi i ile zakrywać TR żeby się przyczepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Bartek24 napisał:

Hak jest tylko kula jest odkręcona, zawsze można przykręcić na badanie. 

Tak kilka razy odkręci,zakręci aż się urwie, bo śruby stracą swoja wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mecher napisał:

śruby stracą swoja wytrzymałość.

Panie, przecież ta przyczepa sie urwała świeżo po przeglądzie a diagnosta powiedział, że pojazd sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krissu72 napisał:

A jeśli zamontowano by jako lampa robocza z oddzielnym włącznikiem to by był do akceptacji ?

Oczywiście, pod warunkiem, że to byłby ciągnik rolniczy i posiadałby kontrolkę jej włączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, adam1501 napisał:

To hak jest czy go nie ma? Jak jest to ma być na badaniu kompletny

Brak kuli nie świadczy o tym, że haka nie ma, bo jak sam napisałeś na codzień może się poruszać bez kuli ale na badaniu musi być przykręcona, jak napisałem. Czasami ludzie używają haka raz na rok, więc na codzień odkęcają kulę. 

21 godzin temu, adam1501 napisał:

Natomiast co musi i ile zakrywać TR żeby się przyczepić?

Myslę, że jak jesteśmy w stanie z odczytać numer bez problemu, a gdzieś tam kamerka zachodzi na część tablicy, co nie ma wpływu na możliwość odczytania numeru, to nie czepieł bym się na siłę. Nie szukajmy usterek na siłę, tymbardziej takich, które nie mają wpływu na bezpieczeństwo. Jest kamerka, delikatnie zachodzi na tablicę ale bez problemu odczytam numery i naklejkę legalizacyjną, to jest dla mnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bartek24 napisał:

Nie szukajmy usterek na siłę

Ja tam niczego na siłę nie szukam. Ustawa zabrania zakrywania TR i nie określa że w 2 czy 7% można sobie na to pozwolić. Mam możliwość określenia usterki drobnej i z niej korzystam informując klienta dlaczego tak. Pamiętaj, że każde nieodezwanie się w temacie jakiejś usterki na BT klient traktuje jako sprawność pojazdu. Następnie po paru BT jak mu zwracasz uwagę, to pada sakramentalne "... ale przez tyle lat było dobrze a pan się czepiasz...". Sytuacja z tamtego tygodnia czy dwóch, do mego zmiennika podbija kobieta z samym DR ciągnika rolniczego na OBT. Ten ją odsyła, więc na drugi dzień pojawia się z ciągnikiem, kolega sprawdza numery i się okazuje że nie grają a kobieta do niego: "... ale przez tyle lat ciągnik przechodził BT i było dobrze..." - kurtyna. Pracuje na nowym terenie i na nim standardem jest brak adnotacji HAK, brak haka (lub niekompletny) przy adnotacji, brak luterek, tablic wyróżniających, świateł, zmian konstrukcyjnych i do klienta nie dociera, że u mnie odbija się od drzwi bo ma niesprawny pojazd, tylko czepia się gruby ch*j ponieważ od zawsze przechodził BT w takim stanie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak i sławetne 30 min musimy poczekać. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszyscy (konkretnie nadzór) to widzą, znają, wiedzą i nikt z tym nie robi porządku. Nawet służby widzące na wpół rozbebeszone pojazdy które ich mijają nie reagują.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podchodzicie do sytuacji gdy ta lampa przy tablicy jest używana jako robocza tylko w terenie a na co dzień jest zakryta pokrowcem również dajecie "N" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krissu72 napisał:

na co dzień jest zakryta pokrowcem

Ustawa zabrania również zasłaniania świateł. Jak zakryte to tego nie ma? To jak zasłonię 37 świateł drogowych to je mam zamontowane na pojeździe czy nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1501 trochę przesadzasz z tymi tablicami. Wykładnia funkcjonalna jest taka, że jeśli mocowanie tablicy nie powoduje jej nieczytelności, to co do zasady jej nie zasłania. Inaczej nie byłoby możliwości zamocowania tablic inaczej niż na taśmie dwustronnej, ale to może podpadać pod niepewne mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, aboz napisał:

trochę przesadzasz z tymi tablicami.

Ja nie neguję ramek, choć literalnie zakrywają część TR. Natomiast dołożenie już czegokolwiek poza ramką traktuję jako usterkę drobną, wszelkiej maści kamerki, światełka, śruby fi 20 czy też podkładki fi 40. Nie tylko ten przepis nie jest dopracowany, sporo jest takich tematów, które podlegają różnej interpretacji w zależności od fachowca. Każdy z nas ma pewne schizy na jakimś punkcie i u niego to nie przechodzi a drugi traktuje jako UD lub w ogóle dla niego to nie usterka.

Edytowane przez adam1501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

To jak zasłonię 37 świateł drogowych to je mam zamontowane na pojeździe czy nie mam?

Gdzieś na forum jest wyrok sądu, że jak nie ma zamiaru używać to mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzegorz70 napisał:

Gdzieś na forum jest wyrok sądu, że jak nie ma zamiaru używać to mogą być.

Wyrok sądu stwierdzał, że w dzień ten pojazd nie stanowił zagrożenia w ruchu drogowym, bo taka była podstawa zatrzymania DR. Sąd nie rozbierał dzieła spełniania warunków technicznych i prawidłowości wykonania BT dla tego pojazdu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.