Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Dzień dobry.

Skontaktowała się z nami firma która współpracuję z Armią Amerykańską w związku z badaniami ich pojazdów. Wstępnie chodzi o pojazdy cysterny. Z tego co zrozumiałem to chodzi o pojazdy typu M978A4 czyli coś takiego:

1920px-M978_tank_truck_in_Beatty,_Nevada

Na razie ogarniają sprawy związane z TDT i cysternami ale nie zdziwię się jak coś takiego przyjedzie na stacje kontroli....

Jak podejść do badania takiego pojazdu ?? Jak mają się przepisy do badania pojazdów Sił Zbrojnych innych państw ??

Napisano

No popatrz, taka rozwinięta cywilizacja, a drzwi zamyka aż na kłódkę, nie to co w cebulowym kraju ;)

  • Haha 1
Napisano

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych zapewne wskaże stacje kontroli na których się będą odbywały przeglądy tego rodzaju wynalazków:) przekaż tej firmie żeby się kontaktowała MON w tej sprawie.

Napisano
33 minuty temu, Logen napisał:

Jak podejść do badania takiego pojazdu ??

Aby do niego podejść na SKP to zgodnie z rozporządzeniem resortowym musi być spełniony takowy warunek:

"...5. Badania techniczne pojazdów należących do obcych sił zbrojnych, przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie umów międzynarodowych, o których mowa w art. 73 ust. 2b ustawy, i rejestrowanych przez właściwy organ Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, przeprowadza się zgodnie z przepisami obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z uwzględnieniem postanowień właściwych umów międzynarodowych.

6. Dopuszcza się wykonywanie badań technicznych pojazdów należących do obcych sił zbrojnych, przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie umów międzynarodowych, o których mowa w art. 73 ust. 2b ustawy, i rejestrowanych przez właściwy organ Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, w stacjach kontroli pojazdów zlokalizowanych w obiektach jednostek organizacyjnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej po uprzednim zawiadomieniu złożonym do kierownika (dowódcy, szefa, komendanta) jednostki organizacyjnej, któremu stacja kontroli pojazdów podlega, uzgodnieniu terminu tego badania oraz spełnieniu wymagań wynikających z odrębnych przepisów. ..."

Na stacjach resortowych wykonuje się dla tych pojazdów badanie diagnostyczne (nie mylić z urzędowym badaniem technicznym) potwierdzające sprawność tych pojazdów.

Napisano
W dniu 13.04.2022 o 14:20, grzegorz70 napisał:

klocek pod kołem

:) to bardzo dobry zwyczaj

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.