Logen Napisano 13 Kwiecień 2022 Napisano 13 Kwiecień 2022 Dzień dobry. Skontaktowała się z nami firma która współpracuję z Armią Amerykańską w związku z badaniami ich pojazdów. Wstępnie chodzi o pojazdy cysterny. Z tego co zrozumiałem to chodzi o pojazdy typu M978A4 czyli coś takiego: Na razie ogarniają sprawy związane z TDT i cysternami ale nie zdziwię się jak coś takiego przyjedzie na stacje kontroli.... Jak podejść do badania takiego pojazdu ?? Jak mają się przepisy do badania pojazdów Sił Zbrojnych innych państw ?? Cytuj
Mecher Napisano 13 Kwiecień 2022 Napisano 13 Kwiecień 2022 No popatrz, taka rozwinięta cywilizacja, a drzwi zamyka aż na kłódkę, nie to co w cebulowym kraju 1 Cytuj
nesiasps Napisano 13 Kwiecień 2022 Napisano 13 Kwiecień 2022 Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych zapewne wskaże stacje kontroli na których się będą odbywały przeglądy tego rodzaju wynalazków:) przekaż tej firmie żeby się kontaktowała MON w tej sprawie. Cytuj
adam1501 Napisano 13 Kwiecień 2022 Napisano 13 Kwiecień 2022 33 minuty temu, Logen napisał: Jak podejść do badania takiego pojazdu ?? Aby do niego podejść na SKP to zgodnie z rozporządzeniem resortowym musi być spełniony takowy warunek: "...5. Badania techniczne pojazdów należących do obcych sił zbrojnych, przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie umów międzynarodowych, o których mowa w art. 73 ust. 2b ustawy, i rejestrowanych przez właściwy organ Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, przeprowadza się zgodnie z przepisami obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z uwzględnieniem postanowień właściwych umów międzynarodowych. 6. Dopuszcza się wykonywanie badań technicznych pojazdów należących do obcych sił zbrojnych, przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie umów międzynarodowych, o których mowa w art. 73 ust. 2b ustawy, i rejestrowanych przez właściwy organ Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, w stacjach kontroli pojazdów zlokalizowanych w obiektach jednostek organizacyjnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej po uprzednim zawiadomieniu złożonym do kierownika (dowódcy, szefa, komendanta) jednostki organizacyjnej, któremu stacja kontroli pojazdów podlega, uzgodnieniu terminu tego badania oraz spełnieniu wymagań wynikających z odrębnych przepisów. ..." Na stacjach resortowych wykonuje się dla tych pojazdów badanie diagnostyczne (nie mylić z urzędowym badaniem technicznym) potwierdzające sprawność tych pojazdów. Cytuj
grzegorz70 Napisano 13 Kwiecień 2022 Napisano 13 Kwiecień 2022 Nie przejdzie, brak hamulców (klocek pod kołem). 1 Cytuj
DARIO64 Napisano 13 Kwiecień 2022 Napisano 13 Kwiecień 2022 https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?t=286 Cytuj
TED Napisano 14 Kwiecień 2022 Napisano 14 Kwiecień 2022 Ktoś może przybliżyć ten temat na tym forum? Bo tam mnie nie ma. Cytuj
adam1501 Napisano 14 Kwiecień 2022 Napisano 14 Kwiecień 2022 8 minut temu, TED napisał: Bo tam mnie nie ma. Tu się rozmawia a tam pracuje. https://dziennikustaw.gov.pl/du/2014/1318 https://dziennikustaw.gov.pl/du/2014/1319 https://dziennikustaw.gov.pl/du/2014/1320 https://dziennikustaw.gov.pl/du/2014/1321 Wszystkiego jest kilka stron odnośnie obecności wojsk zza oceanu. 1 Cytuj
nesiasps Napisano 16 Kwiecień 2022 Napisano 16 Kwiecień 2022 W dniu 13.04.2022 o 14:20, grzegorz70 napisał: klocek pod kołem to bardzo dobry zwyczaj Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.