Skocz do zawartości

Ponowne sprawdzenie


duchu

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, zbitur napisał:

też - ponowne

Tak samo, ale to kwestia tego co się wybierze z listy w rodzaju badania. Na poprawce wybieram zawsze "Ponowne sprawdzenie usterek (...)" i w uwagach coś typu badanie poprawkowe do badania xyz z dnia xyz. usterki usunięto. 

Nie zostawiam ponownie okresowe badanie i opis w uwagach, bo to wg mnie nie jest okresowe, tylko poprawkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej89 napisał:

wg mnie nie jest okresowe, tylko poprawkowe. 

A wg ustawy

Cytat

Art.  81.

2.  Badania techniczne dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z
warunkami technicznymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie ma takiego rodzaju badania jak badanie "Ponowne sprawdzenie usterek" Są badania Okresowe, dodatkowe i co do zgodności (zabytek), więc na dobrą sprawę poprawka powinna być kontynuacją okresowego, bo przecież finalnie wyznaczamy termin badania, co jest zarezerwowane dla badania okresowego. Wiadomo jak to w Polsce,każdy podchodzi do tego inaczej i pewnie jakbyś nie napisał, tak będzie dobrze

  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I potem po tych "ponownych" kwiatkach , samochód na czerwono świeci w cepie ,mimo tego że auto naprawione i termin następnego BT ustalony . Bo system nie ogarnia tych dziwnych tworów. 

 Ale przynajmniej widać za co N dostał ,rok wcześniej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innej stacji okresowe, ale w tej do 14 dni:

Badanie techniczne polegające na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów pojazdu, w których stwierdzono usterki, przeprowadza się w zakresie ich usunięcia wyłącznie w stacji kontroli pojazdów, w której te usterki stwierdzono, w okresie nie dłuższym niż 14 dni od dnia poprzedniego badania technicznego. W innej stacji kontroli pojazdów albo po upływie tego terminu przeprowadza się badanie okresowe i dodatkowe, jeżeli są one wymagane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zbych1916 napisał:

I potem po tych "ponownych" kwiatkach

U mnie nic na czerwono nie świeci po "ponownych kwiatkach". No chyba że to czerwone róże w wazonie, czy ogródku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Mecher napisał:

U mnie nic na czerwono nie świeci po "ponownych kwiatkach"

Bo program traktuje je jako OBT pomimo, że sklasyfikowane jest jako ponowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zbitur napisał:

Na Patronacie też - ponowne sprawdzenie usterek.

Można również wybrać opcję _ badanie okresowe i na legalu wyznaczyć TNB,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

Bo program traktuje je jako OBT pomimo, że sklasyfikowane jest jako ponowne.

Jak czytam, to widać nie każdy program tak traktuje. W końcu to nie "czerwone kwiatki" maku, by był problem

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wyjaśnienia - temat z kontroli i wpisane w uwagach . Kolega się postarał i wydrukował w rodzaju badania tylko "sprawdzenie usterek" , "okresowe" mu jakoś  uciekło... mimo ze program dopisuje.

22 godziny temu, Andrzej89 napisał:

Nie zostawiam ponownie okresowe badanie i opis w uwagach, bo to wg mnie nie jest okresowe, tylko poprawkowe.

Możesz się kiedyś zdziwić jak widać

19 godzin temu, zbych1916 napisał:

I potem po tych "ponownych" kwiatkach , samochód na czerwono świeci w cepie

Jakoś nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boziu kochany widzisz i nie grzmisz, że apka kolejny raz doświadczonym wyjadaczom ferment zasiała. Kiedy nastanie kres tego jakże cennego oprzyrządowania? O wiele łatwiej szło na zeszycie. Ciekawe jak sami autorzy widzą to w cyfrowym zeszycie, w sensie okresowe, czy ponowne. A jak ponowne dotyczy usterek z kilu grup, to co wtedy robić? Może osobno za każdą z grup kasować kasę i pobierać ewidencyjną opłatę, co? Tylko czekać, aż ktoś genialny wprowadzi ten dziki patent w życie i do czternastu dni po okresowym będzie pięć ponownych! KINO! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2022 o 18:37, zbitur napisał:

ponowne sprawdzenie usterek.

W Patronacie możesz sobie spokojnie wybrać okresowe i tak nalezy robić. Odpowiednią pozycję z cennika, w uwagach, że dotyczy badania nr i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

że apka

w przypadku o którym pisałem nie ona i nie inny program , tylko użytkownik zawinił

1 godzinę temu, Paprock napisał:

będzie pięć ponownych

za bardzo nie rozumiem , może watek zgubiłem ,ale do tej pory się nie zdarzyło tak

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, duchu napisał:

za bardzo nie rozumiem , może watek zgubiłem ,ale do tej pory się nie zdarzyło tak

Już wyjaśniam „dziki patent”. Otóż w pewnej apce, już nie będę pokazywał palcem, o którą chodzi dokładnie, przy rozwijaniu belki z rodzajami badań pokazują się pozycje upchane wprost z tabeli opłat, i mamy:

[RODZAJ BADANIA , CZYNNOŚCI]

 

2.1. Ponowne sprawdzenie działania hamulców – 20,00

2.4. Ponowne sprawdzenie świateł – 14,00

2.5. Ponowne sprawdzenie układu kierowniczego i luzów w zawieszeniu - 20,00

2.6. Ponowne sprawdzenie toksyczności spalin – 14,00

2.7. Ponowne sprawdzenie poziomu hałasu – 20,00

2.8. Ponowne sprawdzenie geometrii kół jednej osi – 36,00

2.9. Ponowne sprawdzenie działania amortyzatorów jednej osi – 14,00

2.10.Ponowne sprawdzenie wszystkich innych usterek łącznie – 20,00

 

No to skoro auto negatywny wynik dostało za słabe hamulce, brak światła i cienia świateł mijania, wybite końcówki kierownicze, analizę spalin i pękniętą szybę, to jak to rozpisać w zaświadczeniu z przeprowadzonego badania? Oczywiście głupoty takie cisną mi się na głowę po jakże nagannych czynnościach wykonywanych na stacjach polegających na łączeniu badań. U nas nie można i już! To teraz co, badanie od badanie ważne i ważniejsze, równe i równiejsze? Haka z okresowym nie można. Taksówki z okresowym nie można. Elki z okresowym nie można. Za to ponowne sprawdzenia łączyć można?

Owszem, byłaby sprawa prosta, gdyby [RODZAJ BADANIA, CZYNNOŚCI] sprowadzał się do skrótowego hasła [PONOWNE SPRAWDZENIE], a tak wychodzi misz-masz.

W przypadku negatywnego wyniku badania do ponownego sprawdzenia wybieram ostatnią pozycją mówiącą o wszystkich innych usterkach łącznie, no i dalej do opłaty zaciągam po kolei po dwadzieścia lub czternaście złotych.

 

 

 

3 godziny temu, Bartek24 napisał:

W Patronacie możesz sobie spokojnie wybrać okresowe i tak nalezy robić. Odpowiednią pozycję z cennika, w uwagach, że dotyczy badania nr i to wszystko.

Wiem, że mogę. Ale pewne służby chcą wiedzieć konkretnie ile wykonano badań okresowych, a ile ponownych, więc jak wszystkie ponowne podciągnę pod okresowe to  wynik zafałszuję bardzo trochę. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paprock napisał:

Już wyjaśniam „dziki patent”. Otóż w pewnej apce, już nie będę pokazywał palcem, o którą chodzi dokładnie, przy rozwijaniu belki z rodzajami badań pokazują się pozycje upchane wprost z tabeli opłat, i mamy:

[RODZAJ BADANIA , CZYNNOŚCI]

 

2.1. Ponowne sprawdzenie działania hamulców – 20,00

2.4. Ponowne sprawdzenie świateł – 14,00

2.5. Ponowne sprawdzenie układu kierowniczego i luzów w zawieszeniu - 20,00

2.6. Ponowne sprawdzenie toksyczności spalin – 14,00

2.7. Ponowne sprawdzenie poziomu hałasu – 20,00

2.8. Ponowne sprawdzenie geometrii kół jednej osi – 36,00

2.9. Ponowne sprawdzenie działania amortyzatorów jednej osi – 14,00

2.10.Ponowne sprawdzenie wszystkich innych usterek łącznie – 20,00

 

 

Ja te wszystkie rzeczy nazwał bym czynnościami, bo jednak przepisy mówią o trzech rodzajach badań, OBT, DBT i co do zgodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle w Polsce, dobrze zrobić się nie da :)

Zgodnie z rozporządzeniem badanie nosi nazwę: "Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów....", tyle, że w PoRD takie badanie nie istnieje choć w rozporządzeniu ma swój zakres i sposób postępowania.

Jak widać szkoły są dwie:

1. Robimy jako ponowne i w nazwie badania wpisujemy okresowe (niby zgodnie z PoRD, ale niezgodnie z rozporządzeniem, gdyż w rozporządzeniu zakres okresowego jest wszystkim znany, o kontynuacji poprzedniego w takim przypadku też nie może być mowy, gdyż mamy nowy numer badania nowa OE, czyli de facto będą dwa badania okresowe i wg rozporządzenia powinny być wykonywane w pełnym zakresie).

2. Robimy jako ponowne i tak wpisujemy w nazwę badania (zgodne z rozporządzeniem, ale brak wzmianki o takim postępowaniu w PoRD).

 

Drogi dwie i każda zła :) , ale jakoś to badanie wykonać trzeba. Dobrze, że póki co CEP przyjmuje obie drogi, bo inaczej było by jak z badaniem haka, niby jest, ale... to już inny temat 

Osobiście uważam, że sposób 2 jest bardziej logiczny, po pierwsze tak ujmuje to rozporządzenie, wiem, że ustawa jest ważniejsza od rozporządzenia, ale w tej samej ustawie napisano, że zakres i sposób badań określa rozporządzenie. Po drugie taki wpis jasno określa, że jest badanie wynikające z poprzedniego badania okresowego, a nie nowe okresowe, które przecież zawsze możemy wykonać pomijając tzw "ponowne". 

 

P.S. przepraszam za post pod postem, ale gdzieś mi wcięło edycje :)

Edytowane przez Jasiu24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.