Skocz do zawartości

Najbardziej oczekiwany Linux ostatnich miesięcy - już jest!


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Dosłownie przed chwilą udostępniono wersję 10.1 dystrybucji SuSE Linux. Zwolennicy systemu spod znaku kameleona oczekiwali na nią niecierpliwie od marca bieżącego roku.

Powód opóźnień był ciągle ten sam: włączenie do dystrybucji XGL-a - odpowiadającego za, mówiąc opisowo, obsługę graficznego pulpitu przy pomocy akceleratora 3D - powodowało trudne do usunięcia komplikacje z innymi aplikacjami.Nie powinno zatem dziwić, że 10.1 pojawiło się w dziewięciu wersjach beta i trzech Release Candidate ( łącznie 12 edycji! ). Co więcej, trzęsącymi się niczym galareta okienkami i trójwymiarowymi pulpitami mogą cieszyć się nawet posiadacze bardzo słabych kart graficznych ( np. i852 ).

SuSE 10.1 wykorzystuje KDE 3.5.1 i kernel 2.6.16.13.

Czy SuSE 10.1 będzie gwoździem do trumny Windows XP i Visty? Czy zatrzyma rosnącą popularność Ubuntu? Najbliższe miesiące z pewnością dadzą zarys odpowiedzi na to pytanie.

 

źródło OpenSuSE.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SuSE 10.1 będzie gwoździem do trumny Windows XP i Visty? Czy zatrzyma rosnącą popularność Ubuntu?

Nie 8) Ponieważ na początku, przy instalacji wyskakuje błąd.

 

Aby to obejść, należy zaznaczyć wcześeśniej opcje DODATKOWY NOŚNIK INSTALACJI i wybrać katalog ze źródłem -- podmontowany katalog partycji, na której znajduje się źródło instalacji pozwinien się znajdować w /var/adm/mnt/AP_0x00000001 (końcówka może być inna, np. 2).

 

Kiedy nastąpi ponowne uruchomienie, i pojawi się błąd, że nie może znaleźć źródła instalacji, należy wcisnąć ALT+CTRL+F9 i wykonać następujące polecenia (XXX identyfikator partycji, np. hda3, na której znajduje się źródło):

 

mkdir -p /var/adm/mnt/AP_0x00000001

mount /dev/XXX /var/adm/mnt/AP_0x00000001

 

Następnie restartujemy komputer, wciskając ALT+CTR+DEL (jeżeli to nie zadziała, można wpisać pod konsolą reboot, a w ostateczności zrestartować przyciskiem na obudowie).

 

Po restarcie instalacja powinna już przebiegać normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby to obejść, należy zaznaczyć ....

 

Możesz mi zdradzić, kiedy na to wszystko znajdujesz czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy na to wszystko znajdujesz czas ?

Wystarczy zrezygnować z tak trywialnych czynności takich jak spanie i jedzenie. ;)

Ciekawe jak długo tak pociągnę. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poproszę o link do nowego,sprawdzonego (łatwo instalującego się) LINUKSA.

P.S. W naszym woj. ostatnio coraz więcej rewizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o link do nowego,sprawdzonego (łatwo instalującego się) LINUKSA.

 

Oto link do strony SuSE 10.1

http://en.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org

Instalator jest już poprawiony i nie trzeba już robić hocków-klocków przy ładowaniu systemu. Jak do tej pory posiada najbardziej przyjazny konfigurator i posiada wszysko co chcieć można od linuksa.

 

Na dodatek lada dzień pojawi sie wersja 6.10 linucha opartego na debianie. Ubontu 6.10. (Dapper Drake). Wchodząc na tę stronę https://shipit.ubuntu.com/ możesz zamówić sobie u nich pakiet składający sie z jednej płytki, na któryej jest wersja instalacyjna i jedna z sytemem "live".

W sumie można ściągnąć i SuSE i Ubuntu. Obydwa sa darmowe. Przynajmniej samemu przekonać się możesz, który bardziej Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Niektórzy użytkownicy, którzy zaktualizowali wczoraj Ubuntu, po restarcie X-serwera lub systemu zamiast środowiska GNOME zobaczyli tylko tekstowy komunikat "no screens found". Problemem okazał się pakiet xorg-server 1:1.0.2-0ubuntu10.3.

Rzut oka na grupy dyskusyjne poświęcone Ubuntu pozwala na wyłuskanie komputerów, w których objawił się wspomniany błąd. Okazuje się, że dotyczył on zarówno maszyn z chipami Nvidii ( Dell Inspiron 8600, Dell Latitute D620 ), jak i z GPU firmy ATI ( Dell Inspiron 6400, HP nx6125 ).

 

Na listach mailingowych natychmiast pojawiło się kilka sposobów pozwalających przywrócić normalne działanie systemu. My proponujemy najprostsze, a przy okazji sprawdzone i działające - patrz porada dnia "Ubuntu i 'no screens found' ( porada *niksowa ) - http://www.pcworld.pl/news/98217.html".

 

źródło PC World Komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj potrzebowałem coś wykonać w Gimp'ie i odpaliłem linuksa. Na szczęście nic się nie wydarzyło. Gdybym zobaczył "no screens found" to by mnie krew zalała. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

aproopo SuSE 10.1 - ja na instalacji DVD nie miałem ZADNYCH problemów. wszytko działa idealnie.Wg mnie jest super, Mam go w pracy i w domu :) jedynie co to trzeba doinstalować kilka paczek które ze względów licencyjnych nie mogły być dołączone, jak np w32codec-all-20060611-0.pm.0.i586.rpm czy libmp3lame-3.96.1-4.i386.rpm. do filmów program mPlayer (wraz z dodatkowymi kodekami - 20 mega). Czekam na wersje 10.2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Twórca dystrybucji Ubuntu Christmas Edition i Ubuntu Ultimate Edition ostatnio przedstawił światu swoje najnowsze wydanie zmodyfikowanego Ubuntu. Tym razem jest to wersja 1.4 Ultimate Edition i jest stworzona na bazie Feisty Fawn.

Ubuntu Ultimate Edition to rozszerzenie Ubuntu Christmas Edition. Obie dystrybucje są modyfikacją bazowego Ubuntu. Zmiany dotyczą przede wszystkim pełnego zestawienia aplikacji domyślnych, zainstalowanych sterowników, kodeków, środowisk programistycznych, itp. Usunięto wiele mało używanych aplikacji, zastępując je najpopularniejszym wśród internautów oprogramowaniem. Co ciekawsze zmieniony jest cały wygląd systemu, od okien, aż po pulpit. W rzeczywistości Ubuntu Ultimate Edition posiada wszystko, czego potrzebuje przeciętny użytkownik komputera. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.