Skocz do zawartości

VIN publiczny za szybą po wymianie deski rozdzielczej inny.


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Deko skucha. Co prawda w przypadku amerykańców tak naniesiona cecha jest uznawana na podstawie opinii, ale tu należało zerwać blaszkę z parapetu przed jego zamontowaniem. Nie we wszystkich pojazdach ta blaszka jest już nie mówiąc o jej obowiązkowości. Debeściaki ją zostawili i powstał konflikt. Teraz rób, co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mirek.g napisał:

czy to jest wynik negatywny?

Raczej nieumiejętna wymiana części zamiennej. Dla świętego spokoju niech klient ją zerwie lub wsadzi tam paragon z Biedronki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adam1501 napisał:

niech klient ją zerwie lub wsadzi tam paragon z Biedronki.

Zerwie tak, ale zakrycie może zrobić kłopoty jak kryminalni to zobaczą, jest sporo tłumaczenia i wyjaśnień. no i można posiedzieć chwile do wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cechy identyfikacyjne mają być dwie. Trwała i na tabliczce, tej nie sprawdzam, nie biorę pod uwagę. Nie wiesz czy sie zgadza bo nie masz obowiązku jej porównywania. Tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czmarek1 napisał:

zakrycie może zrobić kłopoty jak kryminalni to zobaczą

Policja nie ma pojęcia o cechach identyfikacyjnych w czasie kontroli drogowej a jak pojazd trafi w ręce kryminalnych to sami dojdą do tego, że deska nie od tego pojazdu. Problemem mogą być pozostałości po przesyłce z Kolumbii a nie w samej jej wymianie.  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adam1501 napisał:

sami dojdą do tego, że deska nie od tego pojazd

Jasne ale to zajmie chwile , w tym czasie może być ciepło

8 minut temu, mirek.g napisał:

Oj !!! chyba nie koniecznie

ja tylko sugeruję, ale znam taki przypadek że nr za szybą był zasłonięty i ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cele póki co są w naszym kraju ogrzewane więc nie powinno być problemu :silent:. Tak naprawdę, to niech się takimi rzeczami martwi właściciel pojazdu, żeby tam nie wylądował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rafi90 napisał:

tej nie sprawdzam

Też na tą na desce nawet uwagi nie zwracam. Ale gdym zwrócił i tak jak wyżej by wynikło, to niech sobie klient zerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafi90 napisał:

Według mnie cechy identyfikacyjne mają być dwie. Trwała i na tabliczce, tej nie sprawdzam, nie biorę pod uwagę.

 

2 godziny temu, Mecher napisał:

Też na tą na desce nawet uwagi nie zwracam.

Ja postępuję podobnie.

2 godziny temu, czmarek1 napisał:

zakrycie może zrobić kłopoty jak kryminalni to zobaczą, jest sporo tłumaczenia i wyjaśnień.

Kłopot może być tylko wówczas, gdy okaże się, że deska pochodzi od pojazdu skradzionego, ale to będzie problem właściciela pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kogo interesuje ten numerek jeśli nie jest to ameryka? Gdy klienci zdziweni, że szukam vinu a on jest tu( na kokpicie) to mówię wprost, że nie ma on najmniejszego znaczenia na badaniu.

Liczy się :

- numer trwale naniesiony na nadwoziu

- tabliczka znamionowa pojazdu.

Reszta naklejek dopóki nie ogranicza widoczności lub nie stwarza innego zagrożenia ( ciul wie jak) mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak klient zwraca uwagę że "tu na szybie jest VIN"- to mówię ,że ten to jest dla policji i złodziei. Policjant łatwo i szybko odczyta, a złodziej łatwo i szybko zmieni 😃

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była głośna sprawa w mediach, co prawda  to już kilka (kilkanaście? :rolleyes:) lat wstecz, dotyczyło chyba Peugeota 206, diagnosta na badaniu stwierdził niezgodność obu nr, dał N, sprawa ciągnęła się długo i coś mi świta, że oparła się o sąd, ostatecznie chyba pojazd nie mógł być zarejestrowany, poszedł na złom. Może ktoś lepiej pamięta i znajdzie w necie dla przypomnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja czytałem, jak diagnosta co rok robił badanie jednego tego samego pojazdu i pewnego roku dał N za niezgodność nr VIN. Skończyło się utratą uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, thefilinek napisał:

Natomiast ja czytałem, jak diagnosta co rok robił badanie jednego tego samego pojazdu i pewnego roku dał N za niezgodność nr VIN. Skończyło się utratą uprawnień.

Piszą wiele, gadają też, ale żeby od razu N za vin na podszybiu ? Nie wydaje mi się ...

3 godziny temu, zbitur napisał:

Zawsze jak klient zwraca uwagę że "tu na szybie jest VIN"- to mówię ,że ten to jest dla policji i złodziei. Policjant łatwo i szybko odczyta, a złodziej łatwo i szybko zmieni 😃

Dobre, ale faktycznie przy kontrolach drogowych patrzą na vin na szybie czołowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafal23 napisał:

Piszą wiele, gadają też, ale żeby od razu N za vin na podszybiu ? Nie wydaje mi się ...

 

"Adam Ł. jako uprawniony diagnosta, przeprowadził w kilkurocznych odstępach czasu badania techniczne samochodu osobowego, nie dostrzegając rozbieżności między numerem identyfikacyjnym VIN wybitym w pojeździe, a ujawnionym w dowodzie rejestracyjnym. W istniejącej niezgodności zorientował się podczas przeglądu w grudniu 2017 r. i dopiero wówczas stwierdził negatywny wynik badania. W wyniku wszczętego z urzędu postępowania starosta cofnął przyznane mu w 2008 r. uprawnienie diagnosty, wskazując na poważne naruszenie obowiązków diagnosty."

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/biznes/kontrola-pojazdow-latwo-utracic-uprawnienia-diagnosty,359279.html
 

Wiadomo sprawa z 2017 r i w sumie nie dotyczyło VINu z podszybia. Więc może mój wątek troszkę odbiega od tematu, za co przepraszam.

Edytowane przez thefilinek
dopisanie, wyjaśnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie numerem identyfikacyjnym VIN wybitym w pojeździe, a ujawnionym w dowodzie rejestracyjnym a nie na podszybiu ;-)

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.