Skocz do zawartości

SKP 2 maja otwieracie?


thefilinek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zarząd podjął wysiłek i dokonał analizy - wyszło im, że 24 grudnia i 2 maja są dniami o najniższej efektywności firmy i jako takie wręcz wymarzone by cały personel wziął sobie urlop tym samym zmniejszając pulę tych dni  jakie ma w ciągu roku do wykorzystania zgodnie z Prawem Pracy.  Przeprowadzono konsultacje społeczne :) i uzyskano informacją zwrotną od personelu, że nie spodziewaliśmy takiej światłości myśli po członkach zarządu oraz, że bardzo z tego powodu się wzruszyliśmy i nie obrazimy ich odmawiając zgody, bo  mamy teraz empiryczny dowód na to, że potrafią dodać dwa do dwóch i jeszcze wyciągnąć wnioski. Oczywiście ujawniła się nieliczna grupa obiboków, którzy woleli by wykorzystywać te dni urlopu w innych dniach roku - tzn takich gdy ich efektywność dla firmy jest nawet 10 krotnie większa. Możliwe jest że są stacje, które w tych dniach mają okres żniw i ścinania złotego runa ale ja póki co nie poczyniłem takich obserwacji - wokół mnie dominuje dniu 2 maja pragnienie zajmowania się zupełnie czymś innym niż pchaniem się z pojazdem do sfrustrowanego siedzeniem na stacji diagnosty - i to jest według mnie racjonalne - nigdy nawet nie próbowałem 2 maja załatwiać czegoś w jakiejkolwiek firmie lub urzędzie. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Vercyngetoryks napisał:

nigdy nawet nie próbowałem 2 maja załatwiać czegoś w jakiejkolwiek firmie lub urzędzie. 

Ale przy grillu i owszem, z osobistym (jak już) stawiennictwem po, a nie przed 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Vercyngetoryks napisał:

Możliwe jest że są stacje, które w tych dniach mają okres żniw i ścinania złotego runa ale ja póki co nie poczyniłem takich obserwacji

W ubiegłym roku 2 maja wypadał w niedzielą zatem w tym dniu OBT raczej nikomu się nie kończy więc na ścinanie złotego runa się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 11:09, mirek.g napisał:

Dużo osób ma wolne i może przyjechać na badanie

Co nie znaczy, że będą chcieli przyjechać, lub też czy w czasie długiego weekendu w ogóle o tym pomyślą. Ja bym tam wolał o kaszance czy karkówce pomyśleć.

A swoją drogą to częściej przyjeżdżają ci co już po terminie mają, więc i te kilka dni im nie zrobi różnicy. Wczoraj np. 8 miesięcy po terminie, a w zeszłym tygodniu z fabrycznym gazem, dwa lata bez badania jeżdził, bo myślał, że pierwsze po trzech latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gazu to ja ostatnio miałem auto po 4latach z negatywem w cep za brak adnotacji i u mnie dostał znowu nega za to samo.Na poprawkę z wpisem nie zgłosił się.Jeżdzi dalej bez ważnego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę od rana i cóż tu dużo mówić wypiłbym te 11 piw zamiast robić przeglądów. Po pracy się nadrobi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Vercyngetoryks napisał:

Napracował się ktoś 2 maja ?? 

Ludzi jak mrówków. Nie ma się co jednak dziwić, pogoda dopisała, a park oliwski dalej cieszy się powodzeniem :giggle:

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie więcej bo 6 w ciągu dnia, kiedy zazwyczaj mam po 4 dziennie ;) No niestety, kto nie klepie/olewa ten ma u nas w okolicy ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna ilość - jak co dzień. Rzeczywiście jak pisze @IVVOz dużą przewagą motocykli. Miało być do czynastej , a wyszło do piętnastej😬 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie z długimi weekendami jest dokładnie tak samo jak z wolnymi od handlu niedzielami. Jak sobie klientów wychowasz tak będziesz zapieprzał. My od tego roku wygaszamy nawet soboty, nie robimy zapisów choć przyjmujemy wolnych strzelców. Z eksperymentu już widać że straty spowodowane przez zamknięte soboty będą na poziomie 1% przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.