Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny Warszawa 23.05.2022


Kiejo18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem po egzaminie praktycznym w Warszawie. Na miejscu były ADR- ciągnik + przyczepa, auto z gazem (fiat punto) i autobus 100.

Ja wylosowałem ciągnik ADR gdzie miałem przeprowadzić dodatkowe badanie techniczne, z pytań dodatkowych miałem opowiedzieć :głównym wyłączniku prądu, o akumulatorach, obudowach akumulatorów(dlaczego powinny być wentylowane), silniku, układzie wydechowym, dodatkowo egzaminator spytał mnie o oznaczenie tachografu dla badanego pojazdu, co oznacza symbol ex na tachografie, pytanie o legalizację tachografu, gdzie znalazłem numer vin na aucie, a na koniec wypełnić zaświadczenie.

Egzamin zdałem, być może info się przyda innym zdającym. Pozdrawiam :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, egzamin w tym samym terminie godzina 11, Pytanie wylosowane Adr naczepa zderzak tylny jakie warunki oraz uziemienie cysterny, wypełnienie zaświadczenia dodatkowo Egzaminator zapytał: jakie dokumenty do przeprowadzenia badania.
Jakiej kategorii Abs, w jaki sposób uziemiona jest naczepa podczas napełniania i opróżniania zbiornika i podczas jazdy, jak rozpoznasz czy protokół na zbiornik nie jest sfałszowany.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dunqa napisał:

jak rozpoznasz czy protokół na zbiornik nie jest sfałszowany

Diagnosta to sierżant kryminalny? Od fałszowania dokumentów jest całe stado ludzi i nie są to diagności, chyba, że jest to dokument tak spreparowany, że kłuje w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, adam1501 napisał:

chyba, że jest to dokument tak spreparowany, że kłuje w oczy.

Ja tabliczka znamionowa z poprzedniego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak to teraz wygląda jeśli chodzi o organizację. W liście z TDT dostałem info, że egzamin rozpocznie się o 11, czyli rozumiem że każdy ze zdających ma swoją godzinę i wchodzi od razu? Czy na daną godzinę kwalifikują większą ilość osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 11 to najlepiej być z 30 min wcześniej . Egzaminator sprawdzał listę na początku a potem wołali według nazwisk. Było pytanie czy jedziemy z listy od tyłu czy od przodu tak że nigdy nie wiadomo. Mówię o egzaminie praktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jeśli chodzi o ubranie to normalnie mamy być ubrani na roboczo czy codzienny ubiór np. jeansy i bluza będzie ok? 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą oceniać twoją wiedzę i umiejętności a nie ubranie. Raczej jeansy i bluza albo koszula. Powodzenia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam, jak wygląda przebieg egzaminu praktycznego? Po wylosowaniu pytania/zadania jest czas żeby wspomóc się DZ.U. i rozporządzeniami? Czy cały czas można się nimi posiłkować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JusLew napisał:

Witam, jak wygląda przebieg egzaminu praktycznego?

Zdawałem 2 lata temu i w Poznaniu, więc nie wiem jak teraz ale komisja zapraszała Ciebie do siebie. Akurat trafiłem na autobus miejski który przyjechał na DBT jako bus 100. Miałem wykonać takie badanie na sucho opowiadając wszystko, co robię co sprawdzam, jakie dokumenty wymagam itd. Później musiałem wypisać zaświadczenie o BT, a na koniec zadawali mi pytania, co to zwalniacz i ogranicznik prędkości.

10 godzin temu, JusLew napisał:

Po wylosowaniu pytania/zadania jest czas żeby wspomóc się DZ.U. i rozporządzeniami? Czy cały czas można się nimi posiłkować? 

Z tego co pamiętam to leżały wszystkie materiały na stoliku.

Ale tak jak mówię, zdawałem 2 lata temu przed pandemią w Poznaniu więc coś mogło się zmienić od tego czasu.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu badając autobus nie sprawdzaj drogomierza 😁. Ja sprawdziłem. I włączył się sygnał dźwiękowy ostrzegający o spadku ciśnienia w układzie pneumatycznym. I pipał sobie rozpraszając wszystkich. Dopiero po odpaleniu się uspokoił.  Powiedzieli,że mogłem z głowy coś wpisać. Trochę śmiechu było. Zdałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 25.05.2022 o 15:31, dunqa napisał:

Witam, egzamin w tym samym terminie godzina 11, Pytanie wylosowane Adr naczepa zderzak tylny jakie warunki oraz uziemienie cysterny, wypełnienie zaświadczenia dodatkowo Egzaminator zapytał: jakie dokumenty do przeprowadzenia badania.
Jakiej kategorii Abs, w jaki sposób uziemiona jest naczepa podczas napełniania i opróżniania zbiornika i podczas jazdy, jak rozpoznasz czy protokół na zbiornik nie jest sfałszowany.

 

 

Jakiej odpowiedzi udzieliłeś na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak tylny powinien być wysunięty 100 mm od ściany tylnej zbiornika, dla naczepy i przyczepy abs kategorii A , uziemienie w trakcie napełniania poprzez punkt do tego przeznaczony znajdujący się obok zbiornika najczęściej jest to kawałek grubej  blachy do której przyczepia się przewód zakończony "żabką zaciskową" (może to być więcej niż jeden punkt ale wymagany jest min. jeden ) uziemienie podczas poruszania się występuję poprzez opony... egzaminator zapytał jak są oznaczone takie opony i na tym poległem.

Edytowane przez dunqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg oponeo:

Oznaczenie BasePen - opona posiada elektrostatyczne uziemienie (w rowku biegnącym przez środek bieżnika znajduje się krzemionkowa mieszanka, która odprowadza ładunki elektryczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 20:49, dunqa napisał:

uziemienie podczas poruszania się występuje poprzez opony...

I sam sobie zaprosiłeś kłopot ... o czymś słyszałeś, ale za mało.

Wystarczy gumowy pasek uziemiający (w innej wersji - pasek antystatyczny), łańcuch odpada bo powoduje iskrzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepa cysterna na egzaminie nie miała paska a pytanie brzmiało odprowadzenie ładunków podczas jazdy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamos napisał:

która wymagała by od diagnosty sprawdzania uziemienia podczas jazdy

Bo diagnosta tego nie sprawca a pytanie ma na celu weryfikację wiedzy przyszłego diagnosty aby przypadkiem nie wsadził sagana za brak uziemienia, bo nie ma paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z tym oznaczeniem ex na tachografie? Co dokładnie oznacza? Umowa ADR część 9 nic na ten temat nie mówi. Jakieś akty prawne na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.