Skocz do zawartości

czy taka przegroda na badanie Vat jest odpowiednia?


Oczko

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie, za WT:

"...8) przegroda, o której mowa w pkt 7, w samochodzie ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t powinna odpowiadać następującym warunkom:

a) powinna być pełna na całym poprzecznym przekroju wnętrza pojazdu, co najmniej do wysokości odpowiadającej 80% wysokości oparć siedzeń znajdujących się przed nią,

b) powyżej wysokości, o której mowa w lit. a, dopuszcza się, aby odległość między elementami przegrody wynosiła nie więcej niż 100 mm w dowolnych wzajemnie prostopadłych kierunkach,

c) odległość od przegrody do ścian wewnętrznych bocznych oraz sufitu pojazdu nie powinna przekraczać 50 mm, d) powinna wytrzymać równomiernie przyłożone na całej powierzchni równoległe do osi podłużnej pojazdu obciążenie odpowiadające dwukrotnej masie ładunku przewidzianego do umieszczenia w przestrzeni ładunkowej..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przecież na zdjęciu nie ma żadnej przegrody. Tylko jakiś a'la wieszak na ubrania robocze.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba dla samobójcy to mocowanie - myślę że to rozwiązanie wystarczy we Francji do wymogów na ciężarowe - w PL nie wystarcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod VAT nie wystarcza. Pod ciężarowkę nawet w PL wystarcza. Warunkek o mocowaniu ładunku opisany w akatach polskich i unijnych.

Pod N1 👍

Pod VAT 👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nesiasps napisał:

dla samobójcy to mocowanie

Jeżeli nie utrzyma 80 kg pasażera, to tym bardziej 0,5 t ładunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2022 o 10:25, Paprock napisał:

Pod VAT nie wystarcza. Pod ciężarowkę nawet w PL wystarcza.

Dokładnie tak, tylko po co komu taka ciężarówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

No to ja mam taka gwiazdę! OK czy nie OK?

Nadmienie, że ten cały kojec to gnieciuch jak widać na focie, ogacony czerownawym pokrowcem.

 

Krata Przegroda Leżanka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zażądał opinii rzeczoznawcy, bo analizując dostępne mi EPC dla tego typu pojazdów nie znajduje żadnego potwierdzenia na to by było to rozwiązanie konstrukcyjne. Czyli brakuje mi pewności dotyczącej wytrzymałości :) - za mało pieczątek ma ta modu-fikcja. Adres werksztatu i fakt, że sołtys wykonał to na własnej krajzedze co widoczne jest jako wyraźny rzaz po przejściu piły to za mało. Kompetencja konstruktorów tego dzieła odpowiednia jest do powierzenia im wykonania skrzyni na kompost - ale taka skrzynia nie potrzebuje zaświadczenia z BT. 

Edytowane przez Vercyngetoryks
dop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jak?

Nadmienię, że w sposób szybki można pozbyć się tego kojca i zostaje sama stalowa konstrukcja.

Krata Przegroda Leżanka 2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

A teraz jak?

A coś się zmieniło w stosunku do poprzedniego zdjęcia, po za złożeniem leżanki do leśnych uciech z Bułgarkami ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i było, jednak nie mam możliwości pisania na Norcomie w pracy. 

21 godzin temu, Paprock napisał:

a nie teraz, gdy na tacy rozwiązanie podałem

Tylko przez szacunek dla Twojej osoby nie napiszę co to niby rozwiązanie przedstawia dla mnie.

 

Może trzypunktowe pasy, nadały by większego realizmu, temu ... czemuś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Jednak po postawieniu górnej części przegrody do pionu i jej zatrzaśnięciu okazało się, że to konstrukcja stabilna, pewna i sztywna. A już na bank solidniejsza od tych kratek mocowanych do podsufitek.

http://www.eurodiagnosta.pl/redaction/kratka_2020_files/picture/volvo3-1250x860.jpg

26 minut temu, Mecher napisał:

Może i było, jednak nie mam możliwości pisania na Norcomie w pracy. 

Post jest z piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.