Skocz do zawartości

SZKODA ISTOTNA brak pokwitowania z Policji


koru

Rekomendowane odpowiedzi

Ale identyfikacja nie równa się zakres badania, więc o co kaman, ale tak konkretnie jeśli można poprosić. Mowa o sytuacji kiedy ekran aplikacji do obsługi badań na czerwono komunikat wywala o zatrzymanym dowodzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran pokazuje coś tam - a ja chcę zrobić badanie 6.9b i kładę na biurko DR - jak bardzo odmienny jest zakres wykonywanych czynności od badania z pozycji 4.2? - proszę nie używać argumentu że cennik nie jest podstawą do określania moich oczekiwań jako użytkownika pojazdu - bo zwyczajnie do tej pory żadna z jego pozycji nie została z niego usunięta - za to parę dodano. Wisi sobie cennik  na każdej SKP i jest na nim pozycja 6.9b. Jeśli pokwitowanie jest obecnie tak strasznie ważne i ma większą moc niż mój DR mający status zatrzymany elektronicznie ale przecież nie unieważniony lub zagubiony - to proszę pobrać na podstawie numeru pokwitowania policji dane z Cepiku. 

Edytowane przez Vercyngetoryks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi z tym cennikiem ale generalnie temat robienia badania dodatkowego powypadkowego bez pokwitowania z policji był wałkowany wiele razy.
Badanie takie oczywiście możesz wykonać ale wg mnie nie jeżeli nie ma pokwitowania to nie możesz odblokować zatrzymanego DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem o co chodzi dlatego pozwolę sobie dopytać jeszcze.

Kolego Vercyngetoryks, wytłumacz jeszcze, jak można poprosić, dlaczego minimalizujesz wyświetlane komunikaty do nic nie znaczących informacji pod tytułem „coś tam”, a w zamian wynosisz na piedestał pozycję z tabeli opłat, że chcę, życzę sobie 6.9b.

Są badania skierowane i są badania na wniosek. Jeżeli policja wystawiła pokwitowanie, które stanowi skierowanie na dodatkowe badanie, to robimy je na podstawie SKIEROWANIA, a nie z koncertu życzeń jaśnie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dz.U.2022.988 t.j

Art.  132.  [Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego]
6a. 

Zwrotu zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, może dokonać również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych po przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie zatrzymania, a w przypadku nieprawidłowo wyznaczonego terminu badania technicznego - po jego ponownym ustaleniu, przez przekazanie do centralnej ewidencji pojazdów informacji o zwrocie.

 

Przyczyną zatrzymania jest udział w kolizji, wypadku drogowym - jeśli co do zasady badanie 4.2 i 6.9b (5.2 również) mają taki sam zakres jeśli chodzi o wykonywane czynności diagnostyczne weryfikujące stan po kolizji lub uczestniczeniu w wypadku drogowym to nie zachodzi spełnienie warunku 6a ?? W Przed 2015 rokiem pojawiał się ten problem bo na SKP nie było użytkowników z DR w ręku, a teraz są. Przez jakiś czas niektóre stosowane na SKP programy nie informowały o fakcie zatrzymania DR i można to było sprawdzić tylko zaglądając na stronę historiapojazdu.gov. Nie jest to żaden koncert życzeń klienta - nie mam zamiaru przeprowadzać kursu uświadamiającego dla klientów - ale cennik każdy może sobie przeczytać i ja właśnie czytam i zastanawiam się co mam zrobić jak pojawi się chętny na 6.9b. Mam nadzieję, że da się już uznać, że wykonanie badania 6.9b jeśli użytkownik ma DR jest możliwe - bo nie padło jak do tej pory nic co mogło by mi wskazać sposób na udzielenie odmowy. Pytanie cóż dalej gdy wynik będzie P??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamian za zatrzymany dowód rejestracyjny organ kontroli wystawia pokwitowanie i skierowanie, które stanowi jednocześnie podstawę do wykonania badania i między innymi z tego powodu dopuszczono identyfikację pojazdu na podstawie policyjnego dokumenu wraz z danymi zawartymi w centralnej bazie.

A kiedyś było tak, że funkcjonowało sławetne hasło "o dokumencie odpowiadającym mu" - mu, czyli dowodowi rejestracyjnemy w domyśle, bo jakoś nikt w odległych czasach nie pokusił się o zdefinioweanie tego "mu odpowiadającego dokumentu". No i panowie w czapkach z białymi otokami na innym wzorze dokumentu pracowali, a mianowicie na samym pokwitowaniu, które nie stanowiło skierowania na badanie. Była zamota, że jedni diagności uznawali to pokwitowanie, a drudzy klientów po pozwolenie czasowe ganiali. Życie. Tak było i się skończyło.

Wracając do klienta winszującego sobie 6.9b, to mu odpowiem, że owszem, tak, ale blokady dowodu nie cofnę póki nie wykonam 4.1 lub 4.2.

Z resztą cytowany punkt 6a cała sprawę wyjaśnia we frazie "po przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie zatrzymania", a ta przyczyna właśnie w skierowaniu jest podana! W skierowaniu w formie papierowej jak na razie! W tym skierowani, co organ kontroli wystawia, a nie klient bzdety gada.

Masz swoją rację i OK. Kończę wymianę. Amen.

:516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Vercyngetoryks napisał:

Zwrotu zatrzymanego dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, może dokonać również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych po przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie zatrzymania

I właśnie o ta przyczynę zatrzymania się rozchodzi. Przyczyna zatrzymania widnieje tylko w papierowym pokwitowaniu, więc jest ono niezbędne do dokonania badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Vercyngetoryks napisał:

Przyczyną zatrzymania jest udział w kolizji, wypadku drogowym

Masz szklaną kulę, że bez pokwitowania już wiesz za co zatrzymano DR? Jak chcesz zweryfikować czy usunięto usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vercyngetoryks logika jest po Twojej i ja się z nią w pełni zgadzam, ale w tym wszystkim jest jeszcze szanowny klient, i teraz przykład, wnioskuje on o badanie po kolizji, Ty je robisz, pobierasz 95 zł, klient niby zadowolony odjechał, ale jednak znalazł pokwitowanie a tam stoi - uszkodzona prawa przednia lampa, znajomy mu podpowiedział - diagnosta cię skubnął bo za to powinno być 21 zł, klient wraca do Ciebie i mówi, panie oszukał mnie pan. Wnioski wyciągnij sam. :silent:

P.S. A wpis w cepiku "zagrożenie bezpieczeństwa..." tak naprawdę nie wiadomo co znaczy. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, cezary napisał:

A wpis w cepiku "zagrożenie bezpieczeństwa..."

Miejmy nadzieję, że skoro są tam zamieszczane usterki znalezione podczas OBT to i OKRD też będą mogły zamieszczać usterki pokolizyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety troszkę się wylamię i powiem jak to u mnie wygląda i jak ja to robię (tylko bez oceniania proszę bo od tego jest ktoś inny:-) )

Przykład 1

-Jest pokwitowanie?

-Tak.

-Prosze pokazać.

-Proszę (w pokwitowaniu wypisana jedna usterka zbita szyba).

-Ok 21 PLN poproszę i działamy.

A Teraz przykład 2 (też zbita szyba) tylko że bez pokwitowania.

-Jest pokwitowanie?

-Nie mam.

-Ok 95 PLN poproszę i sprawdzam wszystko od A do Z. No chyba że gdzieś jednak pokwitowanie się znajdzie to może być wtedy taniej...

-No nie..., nie mam.

-A ja nie wiem za co zabrane i sprawdzam wszystko, stąd ta cena i info w CEP o DBT powypadkowym.

Oczywiście w jednym i drugim przypadku info z CEP o zagrożeniu bezpieczeństwa i nic więcej.

No tak to u nas robimy,czy słusznie czy nie to ocenę pozostawiam nadzorowi. A ten że nadzór uwag do takiego sposobu działania nie wnosi 😎

Dziękuję.To wszystko co w tym temacie ze swojej strony do dodania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, yogi1984 napisał:

A ja nie wiem za co zabrane i sprawdzam wszystko, stąd ta cena i info w CEP o DBT powypadkowym.

Problem zrobi się jak wpisana została usterka z poza zakresu badania lub nawet z poza katalogu usterek, a znając radosną twórczość funkcjonariuszy to jak najbardziej jest to możliwe.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale taką podmiankę z 4.1 i/lub 4.2 na 6.9b stosujecie tylko przy kolizjach/usterkach, czy za brak aktualnych badań również pokwitowanie/skierowanie pomijacie i lecicie po całości okresowe na wniosek?

 

Godzinę temu, danielg539 napisał:

Problem zrobi się jak wpisana została usterka z poza zakresu badania lub nawet z poza katalogu usterek, a znając radosną twórczość funkcjonariuszy to jak najbardziej jest to możliwe.

A trudne tamaty były już tu przerabiane. Tamten problem też rozwikłacie przez 6.9b: 👉  https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/16449-badanie-dodatkowe-mocowanie-ładunku/&do=findComment&comment=307782

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Paprock napisał:

czy za brak aktualnych badań również pokwitowanie/skierowanie pomijacie i lecicie po całości okresowe na wniosek?

Jeżeli chodzi o mnie - DR zatrzymany to musi być zaświadczenie. Przyczyna nieistotna.

Edit.
Bez zaświadczenia nie odblokuje DR.

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyli jak klient nie ma pokwitowanie/skierowanie to do WK po tablice czerwone i co dalej? skierowanie przez starostę  na badanie po wypadku/kolizji 6.9 ? ,a czy w takim skierowaniu jest napisane za co konkretnie zatrzymano dowód? , Michał pisał że kopii nie mają 

W dniu 26.05.2022 o 13:17, michal_k napisał:
W dniu 26.05.2022 o 12:59, zbitur napisał:

Wydział Kom. ma kopię. 

A niby skąd miałby mieć?

bo jeśli nie to wracamy na początek koła czyli dalej nie wiemy za co zatrzymany został DR. A co jeśli:

2 godziny temu, danielg539 napisał:

.. jak wpisana została usterka z poza zakresu badania lub nawet z poza katalogu usterek, a znając radosną twórczość funkcjonariuszy to jak najbardziej jest to możliwe.

Czy jak klient ma skierowanie z WK to też odmówić bo brak w nim informacji za co konkretnie zatrzymano dowód czy teraz już to jest nieistotne.  Coraz bardziej schylam się do wypowiedzi yogi1984,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Boguslaw napisał:

Czy jak klient ma skierowanie z WK

Z WK, to skierowanie jak z dokumentów przedstawionych do rejestracji wynika, że powypadkowy.

Nie jestem przekonany, by WK wystawił takie skierowanie, przy elektronicznym zatrzymaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zablokowanym dowodem za brak badania, gdy klient nie ma pokwitowania robicie?? Po zaciągnięciu danych jest informacja o braku aktualnych badań technicznych pojazdu. Czy obligatoryjnie trzeba wpisywać ten numer pokwitowania do zaświadczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepik caly czas sie rozwija ale i tak kazdy program do badan inaczej wyswietla informacje o zatrzymanym dowodzie. W apce zobaczysz numer pokwitowania i organ zatrzymujacy dowod. Pare razy dzwonilem na komende z roznymi skutkami. Raz podali przyczyne telefonicznie innym razem mowil ze trzeba przyjechac wyrobic duplikat. W programie od japy nigdzie nie znalazlem takich informacji jak numer pokwitowania itd... 

Co do braku pokwitowania za brak badan to mialem taki przypadek, ze byl zabrany dowod za brak badan + usterka (nie pamietam jaka ale to bez roznicy, powiedzmy ze urwane lusterko) mialem pokwitowanie i tam wszystko bylo opisane. W cepiku byla tylko informacja o braku badan... 

Jezeli chodzi o mnie to bez pokwitowania moge co najwyzej zrobic badanie 6.9 ewentualnie okresowe ale zeby odblokowac dowod to trzeba sobie pojechac na komende :P

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yogi1984 napisał:

-Jest pokwitowanie?

-Nie mam.

-Ok 95 PLN poproszę i sprawdzam wszystko od A do Z. No chyba że gdzieś jednak pokwitowanie się znajdzie to może być wtedy taniej...

 

 

A ja gdybym miał zrobić bez pokwitowania (choć się za to nie biorę) to zrobił bym tak 95 + za okresowe bo tak naprawdę biore kota w worku i może być tam wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

A ja gdybym miał zrobić bez pokwitowania (choć się za to nie biorę) to zrobił bym tak 95 + za okresowe bo tak naprawdę biore kota w worku i może być tam wszystko

Każdy powypadkowy/pokolizyjny  jest kotem w worku czy to z pokwitowaniem od policji czy też nie. Zakres dodatkowego badania tech.poj. o którym mowa w art 81 ust.11 ustawy obejmuje zakres okresowego badania czyli w pkt 0-10 w całości punkt za punktem jest to oczywiste (jedni biorą za to kasę inni nie ,było poruszane na forum tak że w to nie wnikam)+ dział I załącznika nr 2 po całości.

Przy mojej ikonce widnieje liść więc proszę o wyrozumiałość że chcę rozwiać wątpliwości . 

Pytanie do zacnego grona: Co ma zrobić 80letni pan Jan z Bieszczad który miał wypadek w Szczecinie(przykładowe dane) i gdzieś zgubił karteczkę od policjanta, tylko nie mówcie że ma pilnować i nie zgubić bo na 30 milionów pojazdów jest to niemożliwe giną dowody rej , karty pojazdu, jak i portfele czy karty kredytowe itp.  Jak ma postępować aby odblokować ten swój dowód u siebie w Bieszczadach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Boguslaw napisał:

Jak ma postępować aby odblokować ten swój dowód u siebie w Bieszczadach.

Kolego pisałem o tym powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Boguslaw napisał:

Zakres dodatkowego badania tech.poj. o którym mowa w art 81 ust.11 ustawy obejmuje zakres okresowego badania czyli w pkt 0-10 w całości punkt za punktem jest to oczywiste

Gdzie tę oczywistość wyczytałeś?

"...obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Boguslaw napisał:

 Czyli jak klient nie ma pokwitowanie/skierowanie to do WK po tablice czerwone i co dalej?

Jakie czerwone tablice? Normalnie, do Komedy policji po duplikat. Wydają bez problemów. Wielu kilentow tak załatwiało. 

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Boguslaw napisał:

Pytanie do zacnego grona: Co ma zrobić 80letni pan Jan z Bieszczad który miał wypadek w Szczecinie(przykładowe dane) i gdzieś zgubił karteczkę od policjanta, tylko nie mówcie że ma pilnować i nie zgubić bo na 30 milionów pojazdów jest to niemożliwe giną dowody rej , karty pojazdu, jak i portfele czy karty kredytowe itp.  Jak ma postępować aby odblokować ten swój dowód u siebie w Bieszczadach. 

Pytanie do Ciebie, co zrobisz jako diagnosta jak 80-letni pan Jan z Bieszczad do Ciebie na badanie ulepem przyjedzie bez dowodu, karty pojazdu, bez pieniędzy i karty płatniczej na dodatek? A oczywiście, że dokumenty, karty i pieniądze giną. W dodatku na badaniach złomki się trafiają. Jest jakaś taryfa ulgowa na tragiczny stan techniczny samochodu ze względu na schyłkowy wiek szofera, użytkownika, właściciela?

Tyle się słyszy o roli diagnosty jako funkcjonariusza publicznego, tyle zachłyśnięć do zrównania diagnosty z urzędnikiem państwowym. A tu proszę jakie koncertowo-życzeniowe podejście do sprawy. Bo co? Bo klient ma 100 lat, bo stary, bo młody, bo cwany, bo niegramotny, bo dwie dychy górką położył... Gdzie z takim podejściem równać się do funkcjonariusza, gdzie do urzędnika, jak na drogach widać co jeden z drugim potrafi przyklepać. Jak nie czerwone kierunkowskazy, to folię na szybach. Jak nie ryczący wydech, to choinkę na TIRZE. Ja nie ma dowodu, to mObywatel wystarczy. A czytał ktoś w ogóle regulamin tej aplikacji, czy z partyzanta zapoznanie odhaczył? A który naczelnik urzędu skarbowego od zeznania podatkowego seniora zwolni. A który bank seniorowi spłatę rat zamrozi? Jak na razie ustawa PoRD traktuje wszystkich jednakowo. Bez ulg, bez zwolnień, bez odstąpień. Póki jeden z drugim żyje, oddycha, chodzi, jeździ, no to sorry Gregory, nie ma litości.

A może takie wydumane zasady powinny w policji obowiązywać i ten be pan policjant nie powinien seniorowi dowodu zatrzymywać, no bo przecież gubią się, zapodziewają, giną. KINO!!!

  • Piwo 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.