Skocz do zawartości

Badanie techniczne pojazdu Hammer H2 ze stanów


Marek1974

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    11

  • Jacdiag

    7

  • Marek1974

    6

  • adam1501

    5

Nie może mieć siedzeń zamocowanych bokiem do kierunku jazdy - nie dla tego roku produkcji

I jeszcze parę innych rzeczy niezgodnych z przepisami da się od razu wychwycić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ładny kurnik z tego można zrobić, do tego mobilny -drób co dzień na świeżą trawę wypuszczać😆 

 Jprd się nadziwić nie mogę kto ładuje się w to g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, pozbyć się kilu miejsc, żeby wyszło 9 i rodzaj osobowy, czy bez ruszania siedzeń specjalny sklep/bar robić?

2 godziny temu, DARIO64 napisał:

Dla kategorii M1 nie ma

No wiem, że nie ma. Dlatego zadałem głupawe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej specjalny karawan połączony ze stypą w ruchu

"Po robocie" podjedzie do McDonald's lub KFC - każdy kupi co mu pasuje-  od razu "ostatnia droga" wkroczy w inny wymiar doznań... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakby to nie był amerykan, na widok którego sierść mi się jeży, to co stoi na przeszkodzie żeby rocznik dwa tysiące trzeci miał siedzenia bokiem i robił za w pełni dziewięcioosobowy lub specjalny sklep/bar dwunasto-szesnasnastomiejscowy?

Zdaję sobie sprawę, że amerykański bar w Hummerze daleko odbiego od mojej wyobraźni widzącej pospolity sklep/bar w budzie Fiata Ducato z frytami, ale... Nieodgadniona jest przecież ułańska fantazja. ;-)

VIN po lewej nie przeszkadza, to co, wyposażenie wnętrza zawadza, żeby go jako specjalny wynalazek sklasyfikować?

 

Znajdź szczegóły różniące te samochody:

 

Ciężarowy - Specjalny.gif

Może tu lepiej widać różnicę między "specjalnym" a osobowym:

 

 

Specjalny Osobowy wnętrza.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co autor bierze się za takie coś w ogóle. Gonić to w cholerę, niech poczta sobie klepnie, a za rok będzie jeździł po całym województwie żeby dokonać obt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał na poprzedniej stronie że nie wie co z tym zrobić. Liczy że na forum się dowie i będzie błyszczał przed klientem. To klient ma wiedzieć co sprowadził i co z tego chce zrobić , a tu zdaje się  mamy oczekiwania co wyjdzie byle udało się zarejestrować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wojteczek napisał:

zdaje się  mamy oczekiwania co wyjdzie byle udało się zarejestrować

A jak myślisz po cóż to pojawiło się na SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, DARIO64 napisał:

[quote="pl.autoauctionspot.com"]

Pojazd może nie nadawać się do użytku jako pojazd i może wymagać poważnych napraw na koszt kupującego. Rejestracja może być niemożliwa, a kupujący ponosi wyłączną odpowiedzialność za ocenę i kontrolę pojazdów.  [/quote]

:-D

2022 05 13 było wydane PC na: samochód ciężarowy, furgon, liczba miejsc 3, DMC 3000 kg

Brak info o BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ja się piszę na właściciela tego Hummera, czyli barana naczelnego, a szanownych diagnostów poproszę w trzech rzeczowych punktach, dlaczego specjalnym być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Paprock napisał:

specjalnym być nie może.

Bo np.

na TZ jest "BUS" (i na fotach ilość foteli)

w PC jest "ciężarowy"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Paprock napisał:

w trzech rzeczowych punktach, dlaczego specjalnym być nie może

Strzelam:

1 - św. pozycyjne - N

2 - Szyby - N

3 - reszta świateł - N

4 - rodzaj pojazdu- N

W sumie 4 x N - nie będzie specjalny :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na załączonych fotach nie widzieliśmy tego specjalnego wyposażenia. Może być specjalnym i osobowym też może, pod warunkiem że będą wprowadzone odpowiednie zmiany bo w tej chwili to nie spełnia warunków dla żadnego obowiązującego w Polsce rodzaju.

2 godziny temu, adam1501 napisał:

po cóż to pojawiło się na SKP

Po dzień dobry staram się ustalić w jakiej sprawie klient przyjechał, i właśnie często pada odpowiedz - a po co tu można przyjechać? No to lecę w kulki z takim interesantem że brak L, albo o skierowanie na dodatkowe pytam i zaczyna się, jakiej L, jakie skierowanie,  ja tylko... I wtedy klienta uświadamiamy, albo się określasz w jakiej sprawie, albo robimy co nam się wydaje za stosowne bo my puki co nie mamy szklanej kuli. Jak wchodzisz do sklepu z butami to sprzedawca się domyśla że w sprawie butów ale nie wie czy sobie chcesz kupić czy może dla dziecka więc nie doradzi jeżeli mu nie powiesz czego szukasz. Podobnie w tym temacie, właściciel powinien się określić jako co on by to widział a diagnosta może podpowiedzieć jakie zmiany wprowadzić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie patrzmy na znamiona amerykańskie, bo jakoś piszą na tabliczkach MPV i diagności sobie radzą. Ten 'BUS' to raczej nie wiadomo co znaczy, bo nawet takiego określenie nie ma w polskiej klasyfikacji. Mnie interesuje to:

9 minut temu, wojteczek napisał:

Bo na załączonych fotach nie widzieliśmy tego specjalnego wyposażenia. Może być specjalnym i osobowym też może, pod warunkiem że będą wprowadzone odpowiednie zmiany bo w tej chwili to nie spełnia warunków dla żadnego obowiązującego w Polsce rodzaju.

A czego mu brakuje do rodzaju specjalnego? Jakie zmiany w nim wprowadzić, żeby stał się specjalnym?

Dziwaczne wyposażenie ma? No ma. To o co kaman? Nie ma co rozbierać szczegółów jak oświetlenie i widoczność. Idzie mi tylko o rodzaj specjalny tego samochodu. Co w nim jest na NIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam robić jakiś specjalny, skoro właściciel już w WK zrobił z niego ciężarowy, przy okazji zmniejszając DMC ?

 

 

W dniu 8.06.2022 o 09:20, Marek1974 napisał:

nie wiem co za bardzo z tym zrobić

A co na ten temat  dr inż. Z.S.  :?: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Paprock napisał:

Co w nim jest na NIE?

Jak dla mnie z samej definicji nie pasuje

 

36) pojazd specjalny - pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;

Dla mnie w tym przypadku, przewożenie osób nie jest jakąś specjalną funkcją. A chcąc mieć 18 miejsc to raczej o przewóz osób chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być "specjalny" ale tylko wtedy jak szofer to naczelny tryk mający na desancie jako wyposażenie specjalne stado owieczek. :silent::faint:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.