Skocz do zawartości

Dowód Rejestracyjny


gogolik10

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.

 

2 lata temu kupiłem samochód i przerejestrowałem go w Wydziale komunikacji otrzymując czasowy dowód rejestracyjny. 

Ze względu na szerzącą się wtedy pandemię były problemy z odebraniem stałego dowodu rejestracyjnego a potem jakoś wyleciało mi to z głowy i do tej pory nie został przeze mnie odebrany.

Teraz Chciałbym pozbyć się samochodu oddając na złom, bez dowodu rejestracyjnego nie jest to możliwe, a dowód miękki gdzieś zapodziałem. 

Co robić dalej? 

Czy dalej, po takim czasie ten dowód jest bez problemu do odebrania w Urzędzie i czy odbiorę go bez oddawania miękiego dowodu?

Dodam jeszcze że auto również  nie posiada ważnego przeglądu które z tego co czytałem jest potrzebne do wydania Twardego dowodu bądź wtórnika..

Jak to rozgryźć? 😐😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zwrócić się do WK z wnioskiem o umorzenie postępowania w sprawie rejestracji - wtedy jak gdyby pojazd wróci do stanu poprzedniego (sprzed rejestracji na Ciebie). Możesz wtedy otrzymać poprzedni dowód rejestracyjny (choćby był unieważniony) i na jego podstawie oddać pojazd do stacji demontażu. Urzędem właściwym do wyrejestrowania pojazdu będzie ten urząd, który wydał poprzedni DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Michał. Składasz podanie (tutaj przykładowy wzór - https://www.autownioski.pl/podanie-o-umorzenie-postepowania-administracyjnego-w-sprawie-rejestracji-pojazdu-rezygnacja-z-rejestracji-pojazdu.php) dostajesz decyzje i stary dowód,  a następnie oddajesz pojazd na stacje demontażu i składasz wniosek o wyrejestrowanie w urzędzie w którym wydano dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Być może niesłusznie się d****** do WK Starostwa Pow. w Kielcach, ale dla mnie to był absurd, a mianowicie - przyjechał klient który nabył pojazd w Koninie, OBT wykonane 07-09-2023 i wyznaczone do 07-09-2024 (tak stoi w CEPIk-u), niestety w DR diagnosta wpisał NTBT 06-09-2024, wymieniony WK nie przerejestruje pojazdu z tego powodu, więc albo wizyta w Koninie i poprawka przez skp wpisu w DR, albo nowe badanie, klient zdecydował zrobić nowe OBT, moja korzyść bo przytuliłem 161 zł.  Zastanawiam się po kiego **** jest ten CEPIK. :nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepik/historia/mobywatel, no chociażby po to żebyś miał co odświerzać na smartfonie i żebyś na własnej skórze się przekonał, że większość pojazdów zarejestrowanych w Polsce dostała, a więc i spełnia euro-normę, a żaden katalizatora nie ma! :evil: Jaki kraj, takie rządowe rejestry! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 10:52, cezary napisał:

wymieniony WK nie przerejestruje pojazdu z tego powodu

Też walnąłem podobnego babola, bo sobie datownika nie przestawiłem, ale u mnie skończyło się na telefonie z WK z pytaniem, która data jest prawidłowa. Bardzo uprzejma pani poprosiła jedynie o wtórnik zaświadczenia pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 10:52, cezary napisał:

wymieniony WK nie przerejestruje pojazdu z tego powodu

a wystarczyło być człowiekiem a nie jaśnie szanownym urzędnikiem

6 minut temu, aboz napisał:

u mnie skończyło się na telefonie z WK z pytaniem, która data jest prawidłowa. Bardzo uprzejma pani poprosiła jedynie o wtórnik zaświadczenia pocztą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.