Skocz do zawartości

Paski na przednią szybę


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio naroiło się aut z naklejonymi na przednią szybę paskami przeciwsłonecznymi. Wszystko jest niby ok. ( bo przecież niektóre szyby są z takimi pasami oryginalnie ), ale plagą jest stosowanie na te pasy materiałów nieprzezroczystych. Jest to często zwykła folia samoprzylepna z jakimśtam napisem. Jak do tego podchodzicie i czy jakiś przepis to reguluje. Bo szczerze mówiąc nie znalazłem tego w przepisach i nie wiem czy można taki pas przykleić i jaki on może być szeroki. Chodzi mi konkretnie o te pasy, nie o przyciemnienie całej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi "psuju"świadectwo homologacj dotyczące każdego samochodu precyzyjnie okresla parametry i wymiary elementów składowych pojazdu i tak interpretujemy każdą niedozwoloną przeróbkę robioną przeważnie przez młodych kierowców bo jest to ograniczenie pola widzenia przez szybę przednią .POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na NIE bo reflektor czy lampa było homologowana bez "ozdobników". Ale czy cm folii na górze szyby ogranicza pole widzenia ?

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz być na nie - tylko jak się to ma do rzeczywistości ? Zatrzymujesz dowód czy mówisz Klientowi - Pana u nas nie było ? Czy robisz badanie ?

Sam nie wiem co mam obstawiać - znam Twoje zasady, ale wiem też, że każdy z nas pracuje w określonych warunkach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o 1 cm foli na szybie, nie chodzi nawet o 10 cm. przecież w samochodzie też jest osłona p. słoneczna i nikt nie każe jej demontować. Miałem ostatnio gościa co miał pas szerokości 25 cm !!! w oplu kadecie, tj. ponad 1/3 szerokości szyby.To już było nawet jak dla mnie przegięcie ( a jestem w miarę tolerancyjny ) i skończyło się przycinaniem paska. Z drugiej strony nie mam nic przeciwko paskom przyciemniającym. Jest to może i niedozwolone ale w pewnych przypadkach pozwala uniknąć gwałtownego oślepienia przez słońce, ale paski z folii nieprzezroczystej ?, bo ja wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się w takim razie zgadzam :) . W kwesti podnoszenia ogólnej estetyki kraju powiinismy przyczynić w ograniczaniu "buractwa" i zmniejszyć ilość ilosć "brewek" i "pasków". Z tym że czy to aby nie dyskryminacja mniejszości kulturowych - przecież to folklor czystej wody - folklor miejski oczywiscie.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo sprawa ma się z bardzo modnymi ostatnio kierunkowskazami diodowymi na lusterka. Problem jest taki, że owe kierunki nie mają homologacji, ale ja po prostu nie mam sumienia kazać zdjąć gościowi coś co ładnie wygląda a do tego moim zdaniem polepsza widocznośc włączonego kierunkowskazu. Sprawa wygląda tak jak kiedyś z dod. światłem stop, niegdyś zakazane i tępione - teraz zalecane, bo zwiększa bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ,są granice dowolności w watpliwym przyozdabianiu samochodów i my musimy z oczywistym umiarem teperować zakusy użytkowników do dowolności w tym temaciee.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten "cyrk" załatwiam w prosty sposób ! "Czy ma pan jakiś dokument na odstępstwo od świadectwa homologacji ", jeśli nie to dowidzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A starostwo wie o wszytskim i .... nic .... Prawda ?

W Bydgoszczy jest zdecydowanie większa kontrola nad tym, co się dzieje na SKP. Tylko pozazdrościć Panowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze duzo w tych kwestiach pomogla by policja, ktora rowniez potwierdzala by przy okazji kontroli drogowej ze samochod to nie choinka,i nie wolno sobie" wieszac co sie chce , albo ze ladnie to-to wyglada"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

jeśli nie ogranicza to pola widzenia kierowcy to w czym problem? a jeśli chodzi o policjantów to może lepiej niech oni nie weryfikują nic na drodze bo od władzy którą jak im się wydaje mają i tak pomieszało im się w głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Panie Siara z tym pomieszaniem w głowie to chyba się Panu pomieszało.Odnośnie foli to odsyłam do przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.