Skocz do zawartości

Zmiany, zmiany, zmiany / PoRD - decyzja rządu ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mirek.g napisał:

żale skupią się na nas diagnostach.

I ten płacz Panie ale to tylko 32 dni. nie da się tego jakoś minąć itd. itp.  Ty będziesz słuchać jęczenia klientów a kase przytulać TDT, żeby się choć trochę podzielili jak już nie robią podwyżek cen za badania.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem ale klienci tego nie będą rozróżniać bedziemy Ci niedobrzy 

Edytowane przez mirek.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jest to że komisja prawnicza , w której chyba zasiadają prawnicy zezwala na pobieranie podwójnej opłaty za raz wykonaną usługę

 

bo jeśli to ma być kara to nie się zajmie tym sąd albo policja lub itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rurek777 napisał:

dziwne jest to że komisja prawnicza , w której chyba zasiadają prawnicy zezwala na pobieranie podwójnej opłaty za raz wykonaną usługę

To będzie kara administracyjna jaka podwójna opłata ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JACEK GUZ napisał:

Co z tego że podwójna opłata skoro pójdzie dla TDT-u

 

Jak do TDT-u? To nie zostaje to w kasie SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, JACEK GUZ napisał:

 to właśnie my zbierzemy baty nie mając nic w zamian 😥

nic dodać nic ująć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wyjaśnione zostaną sytuacje w których nie zawsze winny jest właściciel (chodzi o spóźnienia pow. 30 dni)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ma być zmiana cennika po uporządkowaniu systemu badań technicznych. Była na ten temat wypowiedź jakiegoś "fiszy" z rządu. Źródła nie podam, w pracy jestem, innej...
Jednakże sądząc z tempa zmian w Ustawie PoRD, zmiana cennika nie nastąpi przed, w sumie rychłymi, wyborami.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wrc69 napisał:

Jak najbardziej ma być zmiana cennika po uporządkowaniu systemu badań technicznych.

Typ z MI na wczorajszej konferencji prasowej zaprzeczył, tak że ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miał powiedzieć?: Kochani wyborcy, zapłacicie więcej za OBT, ale głosujcie na nas.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wrc69 napisał:

Kochani wyborcy, zapłacicie więcej za OBT, ale głosujcie na nas.

Przecież nie strzelą sobie w kolano 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wrc69 napisał:

po uporządkowaniu systemu badań technicznych

Przecież to nigdy nie nastąpi syf jak był tak będzie dalej 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy dobrej myśli. Jak TDT przystopuje Reksiów, to OBT zaczną wyglądać tak jak powinny.
Ciągle słyszę od ludzi: Teraz to trzeba czekać pół godziny na zakończenie badania. I muszę każdemu tłumaczyć, że to jest czas na wykonanie czynności związanych z OBT a nie na siedzenie i patrzenie sobie w oczy Klient-Diagnosta.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt: "Dodatkowa opłata za badania techniczne po wyznaczonej dacie ma stanowić przychód Transportowego Dozoru Technicznego." 

Ciekaw jestem jak będzie to rozwiązane od strony praktycznej : wystawiam paragon z kasy fiskalnej na 196  zł - bo tyle pobrałem od klienta , a połowę tego trzeba oddać do TDT - zatem ,kto zapłaci od tej kwoty podatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wadi napisał:

kto zapłaci od tej kwoty podatek?

Zapewne nie TDT, w cenniku pojawi się nowa pozycja "przychód TDT z tytułu przekroczenia terminu BT" lub coś podobnego, a w dokumentach finansowych pozycja jak OE, np. zwolniony z podatku. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak projekt będzie na etapie podpisu Dudesława to wtedy uwierzę że coś się zmieni, bo to tego czasu może znów wpaść do śmietnika na kilka lat. Wyborcy nie byliby zadowoleni że Pisiory rzucają im jakieś kłody po nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dziw bierze, że to z rządu wyszło na rok przed wyborami. Przecież uszczelnienie badań w największym stopniu uderzy w posiadaczy starsztch aut, w  mieszkańców tzw Polski B. Nie oszukujmy się przeciętny kierowca passeratii co to Niemiec płakał jak sprzedawał, to wyborca obecnej władzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja myślę że to jest szum że coś się dzieje, ale na wejście zmian jeszcze poczekamy.

Obecna partia robi WSZYSTKO, i podporządkowuje WSZYSTKO pod to żeby wygrać kolejne wybory. Kosztem wszystkiego. Dlatego jeśli poczytają na portalach internetowych ludzkie żale na ten pomysł to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.