Skocz do zawartości

Zmiany, zmiany, zmiany / PoRD - decyzja rządu ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Jasiu24 napisał:

Sądzisz że powinniśmy siedzieć cicho bo nas czytają 🫢 🤣

Wręcz przeciwnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zależy czy ktoś jest za zmianami w obecnym kształcie czy nie, albo inaczej, czy chce uświadamiać ministra o pobocznych konsekwencjach jego propozycji 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jasiu24 napisał:

Sądzisz że powinniśmy siedzieć cicho bo nas czytają 🫢 🤣

Wręcz przeciwnie 

Bijemy pianę A rząd zrobi to bez mrugniecia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wejdzie rozporządzeniem...

a co ustawą... na świętego dygdy,

zastanawiam się co byłoby w sytuacji, gdyby stacje odmówiły pobierania podwójnych opłat, przed zmianą podstawowego cennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia rozmowa z klientem: " nie zrobi pan badania bo mam ksero TDT na zbiornik, oryginał leży w siedzibie firmy w Warszawie? różni się tylko kolorem pieczątek! Jak nie to ja jadę gdzie indziej! Dwie godziny cennego czasu później badanie wykonane z wynikiem P bez problemów ! Tylko czekałem czy wróci mnie op.....lić  za to że musiał nadłożyć kilometrów... . Zmiany raczej by się przydały tylko czy coś poprawią...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mk napisał:

zastanawiam się co byłoby w sytuacji, gdyby stacje odmówiły pobierania podwójnych opłat

nie wiesz co grozi za wykonywanie badań zgodnie z przepisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adam1501 napisał:

za wykonywanie badań zgodnie z przepisami?

Za wykonywanie zgodnie z przepisami - nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michal_k napisał:

zgodnie z przepisami - nic

jak nic, utrata pracy za to grozi bo byłoby 95% negatywnych i kto by mnie chciał.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowane zmiany to typowy przykład wprowadzania zamordyzmu. Z jednej strony wprowadzając kary utemperuje się diagnostów i zarobi na tym kasę a z drugiej złupi się kierowców wprowadzając podwójna opłatę i to wszystko pod przykrywką poprawy bezpieczeństwa na drogach...  Jak nadzór ze strony TDT ma wyglądać tak jak praca w Policji, czyli na codziennej odprawie z góry już wiadomo ile mandatów trzeba dziś wystawić to możemy domyślać się jak to będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek.g napisał:

W tym przypadku to zmiany nie mają znaczenia. 

W projekcie zmian w ustawie były kontrole doraźne zaraz po przeprowadzeniu badania , jak wtedy uzasadni brak papierka i badanie z P? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są parę lat do tyłu ...

 

Cytat

"tvn24 biznes"

Do tego trzeba doliczyć opłatę ewidencyjną w wysokości 1 zł, która jest pobierana, jeżeli badanie jest zakończone wpisem do dowodu rejestracyjnego.

 

8 godzin temu, Jasiu24 napisał:

bo nas czytają

Raczej tak, bo google nic więcej o "Reksiu przybijającym pieczątki ..."  nie znalazło, tylko tam

 

i jeszcze na YT , od ~38s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Andrzej89 napisał:

utrata pracy za to grozi

Z jakiego paragrafu miał by cię zwolnić pracodawca?

17 godzin temu, Rafi90 napisał:

Obecna partia robi WSZYSTKO, i podporządkowuje WSZYSTKO pod to żeby wygrać kolejne wybory. Kosztem wszystkiego.

Co Ty z lasu wyszedłeś? I pomyliły Ci się słowa: zamiast "Obecna" powinno być "Każda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, JACEK GUZ napisał:

Przecież nie strzelą sobie w kolano

ale, mogą strzelić w co inne 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal_k napisał:

przepisami - nic

Jak nic? Odczuwam to na stacji, na której pracuje, jak mamy 7 badań przez 14 godzin (dwie zmiany), to jest dobry dzień. Na szczęście zaczyna się to zmieniać i coraz więcej Polaków zaczyna rozumieć, że nie jesteśmy ich wrogami, tylko próbujemy zadbać o bezpieczeństwo. Co do opłaty dla TDT, to jest ciekawa propozycja, przedsiębiorca z podstawowych powiedzmy 98 złotych musi odprowadzić do fiskusa VAT i dochodowy, zapłacić podatek od nieruchomości, prąd, wodę, gaz, węgiel, czy tam pelet, zus, pensję diagnostów, a tedet, nie kiwając palcem dostanie na konto pełną, czystą, nieopodatkowaną kwotę. Śmierdzi mi to szarą strefą tedetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirek.g napisał:

możemy

Nic, zostało robić swoje i czekać na zmiany na lepsze, może nadejdą (kiedyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Slawex napisał:

Jak nic? Odczuwam to na stacji, na której pracuje, jak mamy 7 badań przez 14 godzin (dwie zmiany), to jest dobry dzień

To chyba stacja ciągnie na granicy opłacalności, bo u nas na OSKP jest średnio ok 15 , tak plus minus na 11 godzin i uważam że to bez szału...

Choć Lipiec i sierpień zawsze są słabsze i teraz raczej tak okolice 10-12 mamy ale to i tak mało uważam.

 

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest chore. Mam 6 lat do emerytury ale dziwie się młodym że się pakują w ten bajzel za marne pieniądze

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafi90 napisał:

granicy opłacalności

Bez zysków, szefowie, bo jest ich dwóch, mają jeszcze inne interesy i na razie dokładają, ale jak długo, nie wiem. Problem polega na tym, że w mieście mamy jeszcze 5 innych stacji, z czego dwie to reksiownie i jak my mamy około 1500 rocznie, to oni mają po 5-6 tysięcy (małe w sumie miasto).

12 godzin temu, pitermlody napisał:

ksero protokołu

Miałem kiedyś klienta, który na badanie przed pierwszą rejestracją przyjechał z niemieckim DR, ale tylko na zdjęciach w telefonie, odmówiłem badania, czy Ty byś nie odmówił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Slawex napisał:

 

Miałem kiedyś klienta, który na badanie przed pierwszą rejestracją przyjechał z niemieckim DR, ale tylko na zdjęciach w telefonie, odmówiłem badania, czy Ty byś nie odmówił?

U nas reksiownie miały po 10-12 tyś ale na jedną był nalot to teraz ma 3500, druga ma układy to jeszcze idzie, ale przy TDT by się skończyły. Badania Vat na pojazdy z dwoma rzędami siedzeń, na krótkie numery w motocyklach z 2005 roku, na czterokołowce nie spełniające warunków itd to norma. Myślę że ze samego strachu i niewiedzy u mnie w powiecie poleci połowa ludzi, bo dziennik ustaw mieli ostatnio w ręce na egzaminie

Edytowane przez Rafi90
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.