Skocz do zawartości

Zmiany, zmiany, zmiany / PoRD - decyzja rządu ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, mirek.g napisał:

Dokumentacja foto lub film to chyba będzie najlepszy "dupochron"

To bym musiał filmować każdy pojazd bo kto wie któremu klientowi przyjdzie do głowy reklamacja. I stałbym się operatorem kamery a nie diagnostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yatsek napisał:

filmować

W sumie, to nie przeszkadzała by mi kamera osobista, jak mają już niektóre służby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

Koledzy, róbcie swoje a włos z głowy nie spadnie.

Też tak uważam i wcale tego całego strasznego, okropnego TeDeTu się nie obawiam. A niektórzy, kurka wodna, jak dzieci z piaskownicy - nie wychodź bo tam zły pan z czarnej wołgi nas pożre. :evil:

Przed Policją, Inspekcją też w gacie sra... robicie?

Teraz szczerze z ręką na sercu co, komu i za co TeDET zrobił, jaką krzywdę wyrządził?

I to samo poproszę rozwinąć o inspektorach z corocznych kontroli. Nabili, nakrzyczeli, do kąta postawili, uprawnienia za nic zabrali?

Ktoś dostrzega pozytywy zmian, czy zgodnie z mentalnością narodową wszystko, be, złe, do kitu, lipa będzie, nie da się... itepe.

  • Polub 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

Koledzy, róbcie swoje a włos z głowy nie spadnie

to ile jeszcze tam tych wakatów zostało w tych zespołach:))??

nie załapie się bo ponoć od 10/14 biorą :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedyś już pisałem. TDT ma problem z ludźmi obecnie. Bardzo dużo pracowników odeszło. Także w obecnej sytuacji ja nie widzę za bardzo kim by mieli kontrolować diagnostów. No chyba, że radykalnie warunki pracy dla inspektorów zmienią. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego?

Przecież to jest nieistotne. Nieistotne są stany osobowe ani formacje kontrolujące jak swoją robotę wykonujesz dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja otwarta 12 godzin 20 samochodów x 3 zdjęcia  60 x 25 dni 1500 zdjęć x 12 miesięcy = 18000 x 5 lat = 90000 zdjęć NO Q....A SZACUN🤗

2 godziny temu, Paprock napisał:

Też tak uważam i wcale tego całego strasznego, okropnego TeDeTu się nie obawiam. A niektórzy, kurka wodna, jak dzieci z piaskownicy - nie wychodź bo tam zły pan z czarnej wołgi nas pożre. :evil:

Przed Policją, Inspekcją też w gacie sra... robicie?

Teraz szczerze z ręką na sercu co, komu i za co TeDET zrobił, jaką krzywdę wyrządził?

I to samo poproszę rozwinąć o inspektorach z corocznych kontroli. Nabili, nakrzyczeli, do kąta postawili, uprawnienia za nic zabrali?

Ktoś dostrzega pozytywy zmian, czy zgodnie z mentalnością narodową wszystko, be, złe, do kitu, lipa będzie, nie da się... itepe.

CZŁOWIEKU baw się dobrze .Zdrówka życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nawzajem. W zdrowiu do wysokiej emerytury, mimo że TDT będzie czuwał. :516:

PS.

Dostał ktoś kiedyś mandat za jazdę zgodną z przepisami? Więc ładnie proszę, przestańcie pitolić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kminiorek napisał:

90000 zdjęć NO Q....A SZACUN

Same liczniki z jednego roku to 6GB - SSD 250GB da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz najtańszy smartfon z androidem. Ustawiasz rozdzielczość zdjęć 640x480 w odcieniach szarości. Rozmiar zdjęcia ok. 140kB.

Zdjęcia przechowujesz w telefonie i automatycznie robi się kopia w Chmurze Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie, że bardziej szło o jakże cenny diagnostyczny czas zmarnowany na cykanie fotek, niż zapchana pamięć. :silent:

Wcześniej czy później i tak wszystko do HEVC będą kpmpresować, albo jeszcze ciaśniej. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest tego od pioruna, bo i HEVC, HEIF, HEIC... i nie wiadomo co jeszcze. "Japko" od dawna zapisuje fotki oszczędzając miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

oszczędzając miejsce

Miejscem to nie ma co się przejmować - z telefonu leci bezpośrednio na dysk kompa w standardowej rozdzielczości. Gorsza sprawa to jakieś kopie zapasowe -"chmura"  250GB trochę kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IWAN, ja się nie przejmuję, ale inni mają z tymi fotkami jakiś problem. Czytaj wyżej jakie wyliczenia przewidują dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej fazie testowaliśmy aplikacje - teraz mamy ją już docelowo i tak powiem " to taka oczywista oczywistość" iż robi się fotki. I jeszcze zaznaczę - nie da się dopiąć "lewej". Zdjęcie przechodzi przez serwer i jest podpisane cyfrowo - minuta, sekunda i lokalizacja wykonania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym mowa? To zadanie pracodawcy zapewnić odpowiedni sprzęt. Kiedyś jak wchodziły zdjęcia zmian konstr. to pracodawca coś mi tam gadał że swoim telefonem.  Na drugi dzień przyniosłem przedpotopowy tel do pracy i mówię:

- Pan mi pokaże jak się te zdjęcia robi. 

Nie chciał gadać tylko za kilka dni w szufladzie leżał aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

No OK, bo to nie sedno zmaian, tylko zjazd na bocznicę z głównego wątku.

 

Tak jest może takie sprawy w innym wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 09:14, Slawex napisał:

tedet, nie kiwając palcem dostanie na konto pełną, czystą

Jest o co się bić, wg. artykułu 300 tys samochodów przyjeżdża spóźnionych na bt x średnio 100 zł masz 30 mln zł, to będzie akurat na utrzymanie kontrolerów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bertone122 napisał:

przyjeżdża spóźnionych

Załóżmy, że po wprowadzeniu zmian ilość spóźnialskich zmniejszy się o połowę, to 15 milionów, to i tak niezły budżet.

5 godzin temu, Paprock napisał:

krzywdę wyrządził

Nikt tutaj nic złego o panach z tedetu nie napisał, tylko o ludziach, Polakach, kombinatorach, których spotykam prawie codziennie, niestety ogromna ilość polskiego społeczeństwa taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Slawex napisał:

polskiego społeczeństwa taka jest.

U mnie już coraz mniej takich przyjeżdża :) ale co sobie napsułem nerwów to moje a klientów nie mamy coraz mniej o dziwo tylko coraz więcej, w tym roku przybyło 14-stu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.