Skocz do zawartości

Odczyt stanu licznika


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy pojawiają się u mnie zapytanie o badanie które polega na wpisaniu do CEPIKu stanu licznika. A dokładniej chodzi o pojazdy elektryczne które ludzie zakupili i dostali dofinansowanie na te pojazdy i teraz wymagają od nich aby co rok w CEPIKu pojawił się stan licznika. Jak do tego podchodzicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem takiego przypadku i faktycznie niw wiadomo jak do tego podejść . Inne czynności - ustalenie wartości licznika ? Tylko że licznik nie był wymieniany 🤔 Ewentualnie podróż na komendę Policji czy do pierwszego patrolu Policji i przebieg mu wpiszą 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACEK GUZ napisał:

podróż na komendę Policji

 Zgodnie z prawem i to gratisowo :D

A na SKP naciągane badanie + koszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, cezary napisał:

A tak jak tu podali :wink: ( mnie pasuje)

"(badanie dodatkowe na wniosek właściciela w celu dokonania odczytu wskazania drogomierza). " Ale bzdury.

Żeby spełnić wymagania, o których mowa w "dofinansowaniu" wystarczy wykonać jakiekolwiek badanie (np. na haka, bo chyba najtaniej). Oczywiście wynik będzie negatywny jeśli haka brak, ale przebieg będzie odczytany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michal_k napisał:

Ale bzdury

Może i bzdury, ale nie większe jak :

4 minuty temu, michal_k napisał:

jakiekolwiek badanie (np. na haka, bo chyba najtaniej). Oczywiście wynik będzie negatywny jeśli haka brak, ale przebieg będzie odczytany.

P.S. A mnie pasuje ponieważ dodatkowe - "ustalenie danych" to przyjemne i bezkonfliktowe badanie za sowitą opłatą. 

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezary napisał:

A mnie pasuje

No i OK. Bzdurą jest tylko pisanie, że to badanie w celu ustalenia przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 27.07.2022 o 16:38, cezary napisał:

Może i bzdury, ale nie większe jak :

P.S. A mnie pasuje ponieważ dodatkowe - "ustalenie danych" to przyjemne i bezkonfliktowe badanie za sowitą opłatą. 

:razz:

Też tak robię

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zobaczcie co rządzący z nami robią. Wprowadzą wymóg badania, nie wpiszą takiego badania w ustawę PORD i zmuszają diagnostę do naciągania przepisów . Propozycja badania 6.9 za 60 zł. Jest bardzo słaba. Jest to badanie w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do rejestracji. Ja się pytam jak identyfikację ma zrobić diagnosta ? Jakie dane niezbędne do rejestracji ma ustalić jak w DR są wpisane wszystkie ? Podobna sytuacja jest z badaniem HAK`a. Wpisali wymóg w ustawie i nie wpisali badania. Olewają nas totalnie. Każdy kto zrobi 6.9 zrobi źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, markes30 napisał:

I zobaczcie co rządzący z nami robią. Wprowadzą wymóg badania, nie wpiszą takiego badania w ustawę PORD i zmuszają diagnostę do naciągania przepisów

A możesz zapodać ten przepis, który wprowadził ten wymóg badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art 71.4 -dotyczy wpisu HAK w DR.

Liczniki co rok dla elektryków na dotacje na podstawie przepisów :

"Zgodnie z umową z NFOŚiGW, właściciel zakupionego pojazdu elektrycznego jest zobowiązany przesłać drogą elektroniczną zaświadczenie o przeprowadzonych dodatkowych badaniach technicznych pojazdu w Stacji Kontroli Pojazdów wraz z wpisem do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), z których wynikać będzie potwierdzenie spełnienia wymogu przebiegu pojazdu na poziomie nie mniejszym niż 10 000 km w danym okresie rozliczeniowym. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, markes30 napisał:

"Zgodnie z umową z NFOŚiGW, [...]

OK. Ale czy ten zapis o DBT na SKP wynika z jakieś Ustawy/Rozporządzenia czy jest to radosna twórczość urzędników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2022 o 10:45, markes30 napisał:

Każdy kto zrobi 6.9 zrobi źle

No ok. ale co z tego, w jednym miejscu piszesz o nierentowności skp, a tu mając parę złociszy do uskubania krzyczysz że to źle, że diagnosta popełnia błąd. Nie zgadzam się się z Tobą, klient wnioskuje o badanie dodatkowe, a ja najlepsze z możliwych mu je wykonuję i przy tym kasuję przyzwoitą kwotę. Obym miał takich badań jak najwięcej.

P.S. Zgadzam się z @michal_k co do wpisu w uwagach, że bzdurny, ja tam nie wpisuję nic.:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfrontuję wszystkie dane zawarte w DR z TZ, więc jest to ich ustalanie. Co dalej klient z tym robi i do czego jest mu to potrzebne, nie interesuje mnie. Amen.:evil:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markes30 napisał:

To jakie dane techniczne niezbędne do rejestracji ustalasz? 

Klient prosi abym ustalił mu np. DMC, bo wg niego jest zła i auto błędnie zarejestrowali. To ustalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.