Skocz do zawartości

Vat 2


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki wynalazek sprinter rodzaj pojazdu ciężarowy, podrodzaj : inny , przeznaczenie przewóz pojazdów. Kabina pojedyncza jeden rząd siedzeń 3 miejsca, osobna paka. I moje pytanie czy lapie się na VAT2 ?

cep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Rubel napisał:

I moje pytanie czy lapie się na VAT2 ?

Nie tylko. Prawdopodobnie łapie się jeszcze na VAT 1b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_k napisał:

Nie tylko. Prawdopodobnie łapie się jeszcze na VAT 1b.

No to dales do myslenia jak VAT 1b jak kabina osobno paka osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej w to nie wnikać czemu VAT 1b 😉. Ważne że można robić i nie ma sensu mieszać czy taki czy owaki jak to i tak wszystko jedno przy rozliczeniu jest...

Jak dla mnie VAT-2 na spokojnie i bez wnikania machnąć 

I po temacie...

 

Ps. A o tym czemu jeszcze VAT1b  na upartego chyba gdzieś już coś pisane było...

 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było. Było. Było pisane. Było zobrazowane.

VAT 1b

220px-FSR_Tarpan_237S_during_%E2%80%9EXXX_lat_motoryzacji_PRL%E2%80%9D_exhibition_at_Bonarka_City_Center_in_Krak%C3%B3w_5.JPGPodobny obraz

 

I podstawowym sednem dopasowywania auta do definicji są te trzy punkty, a nie wyłuskiwanie literkowanych podpunktów, które specjalnie wyciąłem.

 

9. Do pojazdów samochodowych, o których mowa w ust. 4 pkt 2, należą:

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

a) ...

b) ...

2) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

3) pojazdy specjalne, które spełniają również warunki zawarte w odrębnych przepisach, określone dla następujących przeznaczeń:

 

Jaśniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rubel napisał:

VAT 1b jak kabina osobno paka osobno?

A jaką ma część do przewozu ładunków? Otwartą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając trochę od tematu. Mam ostatnio nalot klientów którzy chcą zrobić badanie na VAT2, mimo iż mają już adnotacje, tyle że samochody są z dwoma rzędami siedzeń. Chyba pali się pod du**ą bo lata odliczali, a teraz księgowa jednego mówi że skoro nie zrobię pozytywnie, to żebym zrobił negatywnie i napisał czemu VAT 2 nie spełnia. Oczywiście odmawiam , i życzę szerokiej drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w  tym trudnego ?? Wynik negatywny, nie spełnia Vat-2 i tyle w temacie. Czasami się zdarzy nawiedzona księgowa która chce mieć pozytywne na takie co spełniają i negatywne na te co nie spełniają :P Dla mnie to żaden problem ;) to moje ulubione badania ^^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rafi90 napisał:

Oczywiście odmawiam , i życzę szerokiej drogi...

Kasa Ci nie miła? Prościutkie badanie, wynik N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym  jest cały czas problem - co roku przy badaniu wpisuje iż nie spełnia bo doka - do WK przy wymianie DR iż nie spełnia a i tak w nowym DR dalej VAT-2 a i jeszcze Vat 3 i 4 w nowych DR się zdarza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, IVVO napisał:

Z tym  jest cały czas problem

To wina właścicieli, którzy nie pilnują swoich spraw. Niech tylko się skarbówka obudzi i zacznie przyglądać się sprawie to momentalnie się wszystko wyprostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba skarbowy coś ruszył temat, i zaczynają szukać skąd wzięło się Vat 2, kto wpisał i na jakiej podstawie. Za chwilę będę latał jako świadek, bo dlaczego mój znajomy kolega po fachu stację dalej zrobił Vat 2 , 3 lata temu z P a ja dziś z N. Nie dziękuje, ale nie potrzebuje tych 50zeta ani chodzenia i tłumaczenia. Już taka akcja była w naszej okolicy z 6-7 lat temu podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafi90 napisał:

skąd wzięło się Vat 2,

Badanie wykonano przed 01/04/2014 gdzie był podział od 1 do 4 - i tak zostało - widząc takie bzdety warto w uwagach wpisać iż nie odpowiada ustawie o VAT - mam taki wpis gotowy i dopinam do uwag - a co klient i WK z tym zrobi to nie mój problem

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już nie mówie o "starym vacie" mówie o nowym VAT 2 gdzie ktoś przy dwóch rzędach siedzeń takowy zrobił, później wpisał i teraz chyba kontrola była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafi90 napisał:

chyba kontrola była

Ostatnio był u mnie właściciel któremu skarbówka do firmy weszła - szukał Vat-ów gdzie je robił- u mnie znalazł z 10 ale jeszcze brakło mu z 5 - jak by ich nie znalazł to tak średnio po 20tyś za każdy - tyle odliczeń od jednego pojazdu księgowa odliczała - za każdym znalezionym coś w kieszeni mu zostało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 22:02, Paprock napisał:

Było

Paprock,  a zdajesz sobie sprawę że w Tarpanie  ta ściana była  przesuwna i miedzy fotelami przednimi a ścianą mieściła się złożona tylna kanapa? Nawet na fotce widać do którego miejsca miała się cofnąć. Chyba że masz fotke wnętrza i w tym egzemplarzu jej nie było

https://www.auto-swiat.pl/klasyki/youngtimer/tarpan-237-checi-byly-dobre-a-wyszlo-jak-zawsze/6c7z437   17 fotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję. Zdaję. Jak miał jeden rząd siedzeń i dosuniętą ścianę do oparć to się łapał dokładnie pod VAT-1b a nie pod VAT-2.

Mi idzie o wyłapanie subtelnej różnicy między tymi vatami w budowie pojazdu. I dla mnie pod VAT-2 łapią się wszystkie osobne jednorzędowe kabiny z tym co za nią. A pod VAT-1b właśnie pojazdy o zabudowie podobnej do tego Tarpana i Skody, gdzie granica między kabiną a skrzynią nie istnieje. Wszystko jest w jednej bryle.

I tak:

Warszawa Pick-Up = VAT-1b: https://flib.samar.pl/700/500/7605502768ad7a27389.webp

Syrena Bosto = VAT-2: http://model143.files.wordpress.com/2017/08/dsc06478.jpg

No nie po to rozpisali to na dwa punkty, żeby otwarte paki wrzucać pod dowolne VATY. W VAT-2 jest położony nacisk na rozdzielenie kabiny od nadwozia

No coś takiego, że jes kamper i kamper. Jeden jest w bryle blaszaka, a drugi za kabiną ma dołożoną kamperową budę.

https://s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/9/1899/2048x0/1899636.jpg

https://polskicaravaning.pl/img/artykuly/zuk-kamper-moglby-byc dzisiejsza westfal_145868_3.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

Syrena Bosto

To nie Bosto, to R20.

10 minut temu, Paprock napisał:

o nie po to rozpisali to na dwa punkty, żeby otwarte paki wrzucać pod dowolne VATY.

To przyjmij do wiadomości, że spora grupa pojazdów spełnia obie definicje i nie ma żadnego znaczenia, który VAT się wybierze i jeden nie jest "ważniejszy" od drugiego. Można to klasyfikować dowolnie i nie jest to żaden błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z linku to jest VAT-2, a dlatego VAT-2 bo nie ma ściany ani przegrody, o której mowa w VAT-1. Odkryta paka dla spełnienia VAT-1 to nie wszystko. Tylna ścianka w kabinie, to jak widać też nie wszystko. Nie pierwszy i nie ostatni przypadek jednego przepisu o różnych interpretacjach. Swoje powiedziałem, napisałem, zobrazowałem. Kończę polemikę, bo dalsze brnięcie w 'swoje racje' zakończy się przysłowiowym biciem piany. Na razie. A na zakończenie pełne brzmienie VATU-1 i VATU-2:

Do pojazdów VAT-1 należą pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

Do pojazdów VAT-2 należą pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

Mam nadzieję, że widać różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.