Skocz do zawartości

Auto bez dokumentów


marcinek652

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Staram się nie zaśmiecać forum i rzadko coś tu piszę.

Wczoraj miałem upierdliwego klienta na SKP. Chciał zrobić badanie techniczne auta bez dokumentów ponieważ jak twierdzi ma aplikację i tam jest wszystko czego ja potrzebuję, pochodzi ze szczecina a mieszka od tygodnia w łódzkim na stałe. Oczywiście został poinformowany o potrzebie posiadania dokumentów no i odjechał, po 2 godzinkach wraca i mówi ze objechał wszystkie stacje w okolicy i nikt mu nie chce zrobić badania wiec może jakoś da się dogadać i nie wymyślać głupot bo jesteśmy prawie sąsiadami . Oczywiście w szczecinie nie ma nikogo w domu, nikt mu nie może dokumentów wysłać i ma straszny problem. Więc ponownie dostał informację ze bez dokumentów nic nie uzyska-odjechał smutny,a ja zawsze w takich sytuacjach notuję numer rejestracyjny autka. Tak  dzisiaj rano zerkam w Cepik, wprowadzam dane tegoż autka i okazuje się że jeszcze wczoraj pan wykonał badanie techniczne w Rawie Mazowieckiej . Koledzy no brak słów!!!  Jak można być takim idiotą,jak ma być dobrze jak my sami diagności puszczamy takie badziewie. Nie znając auta i właściciela nie widząc nigdy dokumentów na oczy gość siada do kompa i w ślepo wali mu badanie z wynikiem pozytywnym. Nikt z nas nie jest święty ale aż tak ludzie mogą tracić rozum???  Jak mają nas szanować inni jak my sami siebie nie szanujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyłoby, żeby wyciągnął z dwie żarówki i "nadział się" na patrol policji i już dokument (papierowy) miałby w kieszeni. Trochę nie myślący klient. Co do szacunku, to straciłem nadzieję, zresztą niech martwi się ten, który się podpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, marcinek652 napisał:

Jak można być takim idiotą

Trzeba było zadzwonić do Rawy Mazowieckiej i zapytać B|

Miałbyś odpowiedż z pierwszej ręki, bez zadawania pytania retorycznego na forum.

Zaraz kolega @markes30, ci podziękuje za jak to ujął -  kształtowanie tak "pozytywnej" opinii o nas diagnostach :giggle:

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, thefilinek napisał:

ciekawe co wpisał jako dokument, DR czy KP.

zapewne wpisał w miejsce serii dokumentu TEL a w miejsce numeru nr telefonu właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na luz bo to u nas norma , mam takie dwa trzy badania w tygodniu , dam N zaraz obok dadzą P , brak TDT też zrobią, brak tabliczki znamionowej haka zrobią, nieczytelna tabliczka zn. pojazdu zrobią w czym problem da się da. Wymogi formalne nie są problemem , stan techniczny pojazdu też nie stanowi problemu. Latają "amerykańce" w czerwonym tylnym kierunkowskazie. Najlepsze że ostatnio pod koniec szychty przyjechał jeden taki fikuśny wózek bo mu policja dowód "wzięła elektronicznie" a on na wywczasy jechać musi ... . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeli o badaniu zza granicy na umowę? Sąsiedni powiat, już po drugiej stronie województwa praktykuje w najlepsze . Oczywiście diagności uznali starostwo za decyzyjne w tej sprawie i każdy tak robi :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem takiego z DR w smartfonie. Mówię mu ze nie mogę zrobić a On mi gada swoje, to w końcu pytam co w sytuacji jak ktoś właśnie posługuje się tym jego dokumentem i jest kontrolowany np w Rzeszowie? Odpowiedział że to jest zabronione, na co ja klientowi że identyfikacja na podstawie tel tez jest zabroniona. Finał: ja mam czas klikać a konkurencja 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa "wirtualny dowód rejestracyjny" :D też słyszałem o klepaniu badań na pokazanie danych pojazdu z apki mObywatel, bo "przecież tam są te wszystkie dane co w normalnym dowodzie" :D

 

sęk w tym że nie wiadmo czy płakać, czy śmiać się, że to się pojawia co raz częsciej >.<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie miał nic przeciwko aplikacji, ale wystarczyło zmienić akty prawne i by śmigało. Poszła gruba kasa na stworzenie mObywatela który tak naprawdę jest nieprzydatny i nigdzie nie akceptowalny (jak widać są wyjątki).

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy, że od dowodu osobistego zaczną. Ale na wiele bym nie liczył. Predzej uwierzyłbym w wszczepiane czipy do identyfikacji obywatela, niż pozwolić obywatelowi posługiwać się smartfonem w urzędach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I babcia na 70 lat przyjdzie z smartfonem... Im więcej tego elektronicznego gówna tym gorzej. Jeszcze wróci papier do łask, jak się okaże że jeden haker będzie mógł jednym klikiem zablokować cały urząd i gospodarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafi90 napisał:

I babcia na 70 lat przyjdzie z smartfonem...

Ale nikt nie unieważni dokumentów papierowych. Po prostu e-dokument będzie tak samo ważny jak papierowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, thefilinek napisał:

Ja bym nie miał nic przeciwko aplikacji,

I zaś przedsiębiorcy powiedzą koszty bo jakoś trzeba porównać ten pojazd z danymi w cepie kupić dodatkowe wyposażenie. Teraz tym łącznikiem monitora z pojazdem jest DR.

Przecież było o tym trąbione że cudzoziemcy podrabiali nasze TR, zakładali na podobny pojazd i sobie hulali na cudze konto. Sprawdzał wam kiedyś policjant Vin na drodze? Wątpię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojteczek napisał:

I zaś przedsiębiorcy powiedzą koszty bo jakoś trzeba porównać ten pojazd z danymi w cepie kupić dodatkowe wyposażenie. Teraz tym łącznikiem monitora z pojazdem jest DR.

Nie wiem o jakich kosztach piszesz?

Aby w końcu elektroniczny DR był pełnoprawnym dokumentem, to w pierwszej kolejności musi być zrobiony porządek z CEPiKiem. Wpisy/adnotacje/uwagi w nim zawarte muszą być identyczne z wersją papierową.

Jeżeli w końcu do tego dojdzie to prawdopodobnie na BT auto będzie przyjeżdżało bez dokumentów, ewentualnie np. protokół TDT na butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz DR z pojazdem,obierasz dane z cep porównujesz z DR. Jeżeli wypadnie z tego łańcucha  wyskoczy DR to albo musisz pojazd do biura albo biuro do pojazdu zbliżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wojteczek napisał:

albo musisz pojazd do biura albo biuro do pojazdu zbliżyć

Uwierz mi ale prościej jest wydrukować dane z CEPiK i porównać z pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wojteczek napisał:

Sprawdzał wam kiedyś policjant Vin na drodze?

Przypadek z wczoraj, pojazd nowy, tegoroczny, badanie dodatkowe, zatrzymany dowód za poduszki, czyli policja była. Tak sprawdzali vin, że nie zauważyli że jest niezgodność między autem, a dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jakiś czas temu miałem przypadek że zatrzymali DR nie od tego pojazdu który zatrzymali do kontroli, kierujący pomylił się i podał DR od innego pojazdu a policjant za pękniętą szybę wystawił pokwitowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2022 o 13:13, marcinek652 napisał:

Nikt z nas nie jest święty ale aż tak ludzie mogą tracić rozum???

Niedawno miałem klienta z kserówką czarno-białą DR, wyciętą i złożoną w oryginalny DR a wewnątrz dwie pieczątki wbite do tego "dokumentu" z OBT z ostatnich dwóch lat i szok klienta, że się u mnie nie da zrobić BT.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.