Skocz do zawartości

Auto bez dokumentów


marcinek652

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, grzegorz70 napisał:

Tak sprawdzali vin, że nie zauważyli że jest niezgodność między autem, a dowodem.

Albo nie sprawdzają wcale, albo "ten za szybą", ale i to rzadko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, hobbystapol napisał:

Ty tak na serio :)

Chłop walił jak w dym, że przecież dwa lata nie było problemu a tu nagle zonk... Na moje pytanie a gdzie się znajduje właściwy dokument klient mówi, że nie wie chyba zgubił, więc zapytałem a może u prokuratora w szufladzie leży jako dowód w jakiejś sprawie. Zrobił duże oczy i ze zrezygnowaną miną wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od czasu wejścia w życie aplikacji mObywatel jest to często spotykany problem mam przynajmniej kilka osób w miesiącu które chcą na podstawie aplikacji zrobić przegląd nie do wszystkich niestety dociera kulturalne tłumaczenie, że w świetle przepisów nie jest to dokument na podstawie którego można zrobić BT.

Mam wrażenie, że temat aplikacji został porzucony przez rządzących bo w obecnej formie bez aktów prawnych legitymizujących jej używanie na równi z dokumentami fizycznymi jest w sumie bezużyteczna.

Jak nerwy puszczają to zawsze można klientowi zrobić BT i wysłać mmsem zdjęcie pieczątki 😆 ja tak kiedyś zrobiłem nachalnemu Panu który chciał zrobić badanie na kserze DR odbiłem pieczątkę na pustej kartce A4 podpisałem i wręczyłem Panu jej ksero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojteczek napisał:

nie od tego pojazdu który zatrzymali do kontroli

Ze 20-kilka  lat temu miałem tak ze strażnikami w Poznaniu, Kadet na zakazie z blokada a kwity od corsy ...Dzielny byłem do końca ...i potulny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Paprock napisał:

Wywiesić w widocznym miejscu i dekle mają pozamiatane. Na Reksiów nie poradzę.

Ale powie Ci że nie jesteście administracja publiczną i co wtedy?:) Lepiej wywiesić informacje jakie dokumenty są wymagane do przeprowadzenia badania i poniżej napisać mPojazd nie jest dokumentem który jest wskazany w rozporządzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek95 napisał:

Mam wrażenie, że temat aplikacji został porzucony przez rządzących

Wprost przeciwnie. Aplikacja jest rozwijana. Właśnie udostępniono wersję przeglądarkową.
https://www.gov.pl/web/mobywatel/mobywatel-w-przegladarce1

 

13 minut temu, LimonQ napisał:

Lepiej wywiesić informacje jakie dokumenty są wymagane do przeprowadzenia badania

Co ma być wywieszone określa Ustawa/Rozporządzenie. Ja nie mam problemu z wyjaśnieniem. Może mam "klientów w krawatach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radekd2 napisał:

Co ma być wywieszone określa Ustawa/Rozporządzenie. Ja nie mam problemu z wyjaśnieniem. Może mam "klientów w krawatach".

To jest minimum jeżeli chodzi o spełnienie warunków dla stacji. Nikt i nic nie zabrania wywiesić własnego regulaminu, chociażby z informacją, że wstęp na stanowisko kontrolne tylko za zgodą diagnosty. "UWAGA KANAŁ OTWARTY", "OBIEKT MONITOROWANY", itp..., itd...

 

6 godzin temu, LimonQ napisał:

Ale powie Ci że nie jesteście administracja publiczną i co wtedy?:)

A czym innym są stacje kontroli? A akty prawne w nich obowiązujące, i dookoła to wszystko ogólnie zwie się administracją publiczną.

https://mfiles.pl/pl/index.php/Administracja_publiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paprock napisał:

A czym innym są stacje kontroli?

Prywatnymi przedsiębiorstwami które maja odpowiednie zezwolenie do wykonywania określonych funkcji. Nie wydaje mi się żeby diagnosta był funkcjonariuszem publicznym :)

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonariuszem nie jest, ale wykonuje czynności z zakresu administracji publicznej.

A uprawnienie do wykonywania zawodu wydaje prywaciarz, czy administracja?

Prywaciarz prowadzi działalność z zakresu administracji publicznej i do tej działalności zatrudnia uprawnionego przez administrację publiczną pracownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adam1501 napisał:

Niedawno miałem klienta z kserówką czarno-białą DR, wyciętą i złożoną w oryginalny DR a wewnątrz dwie pieczątki wbite do tego "dokumentu" z OBT z ostatnich dwóch lat i szok klienta, że się u mnie nie da zrobić BT.

To samo miałem i taki dziadek ze stacji obok w tą kserówkę wbił mu trzy razy pieczątkę szok aż wziąłem tą kserówkę i zrobiłem fotkę i rozesłałem po znajomych śmiechu było co niemiara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pitermlody napisał:

To samo miałem i taki dziadek ze stacji obok w tą kserówkę wbił mu trzy razy pieczątkę szok aż wziąłem tą kserówkę i zrobiłem fotkę i rozesłałem po znajomych śmiechu było co niemiara

4. W przypadku określonym w ust. 1 pkt 1 oraz w przypadku stwierdzenia zniszczenia dowodu
rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność lub uzasadnionego
podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), dowód
rejestracyjny (pozwolenie czasowe) zatrzyma również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań
technicznych. Zatrzymany dokument przesyłany jest niezwłocznie organowi, który go wydał.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, radekd2 napisał:

Co ma być wywieszone określa Ustawa/Rozporządzenie.

Co musi być wywieszone.

10 godzin temu, Krzysztof plus napisał:

w przypadku stwierdzenia zniszczenia dowodu
rejestracyjnego

Trzeba go najprzód widzieć aby móc zatrzymać ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, LimonQ napisał:

Ale powie Ci że nie jesteście administracja publiczną i co wtedy?:)

To  wypada mu powiedzieć, by nauczył się czytać bo wyżej w par.2 pkt 6 jest "Dane dostępne w usłudze nie stanowią dowodu rejestracyjnego oraz nie są tożsame z dowodem rejestracyjnym ani go nie zastępują"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Gdzie solidny kurs dla niedouczonych diagnostów mogę zrobić ? Pytam ponieważ dzisiaj miły pan zarzucił mi brak wiedzy i zasugerował doszkolenie z powodu tego, że nie chciałem wykonać OBT bez DR, a jemu żona powiedziała, że już od dwóch lat robi się OBT na wiadomą apkę. Inne skp  badanie jej zrobiły mimo braku DR.  :rotfl:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głupim nie ma co gadać, bo ma większe doświadczenie i z góry przegrany jesteś. 

A że na naszej branżowej łace wypasa się więcej baranów od diagnostów, to nam zawodowcom pozostaje być czarną owcą. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cezary napisał:

Pytam ponieważ dzisiaj miły pan zarzucił mi brak wiedzy i zasugerował doszkolenie z powodu tego, że nie chciałem wykonać OBT bez DR

Trzeba było mu pokazać zapis na podstawie jakich dokumentów robi się identyfikację pojazdów.

"...w § 2: a) w ust. 1 w pkt 1 lit. a otrzymuje brzmienie:
„a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi w:
– dowodzie rejestracyjnym,
– pozwoleniu czasowym,
– pokwitowaniu, o którym mowa w art. 132 ust. 2 ustawy, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1 i 13 ustawy,”,
„– centralnej ewidencji pojazdów, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1, 9–13, 15, 15a, 17 i 21 ustawy, w przypadku pojazdu, któremu zatrzymano dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe),”;..."

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem taki zonk, tyle że babka miała 3 lata robione bt "na kartce" bo dowód jest gdzieś nie wiadomo gdzie. Może zginął może w WK....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat jak Cezary,to ja mam codziennie co najmniej jeden.Ja mam teraz taki patent na to,że mówię klientowi żeby złożył skargę na mnie do wydziału nadzoru w starostwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Adam, Cezary to wszystko wie i obstawiam, że nawet deklowi zapodał. Tylko weź zyeba przekonaj, jak on ma przecież mObywatela. :evil:

No i serdeczne podziękowania jaśnie księciuniom diagnostykom, co tylko do szargania zawodu i przez pomyłke zdobyli uprawnienia.

37 minut temu, cezary napisał:

Gdzie solidny kurs dla niedouczonych diagnostów mogę zrobić ?

Tu czytaj, wyszperane z zakamarków mObywatela:

 

mObywatel.jpg

 

No i teraz połącz to z tym, co Adam zapodał, z tym co oczywiste jest! 👍

Wydrukuj i powieś na drzwiach tak, żeby niedowiarkom ślepia wypalało!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Szanownym Kolegom, ale w związku z tym, że bywam gburowaty, zwłaszcza w takim przypadku jak zapodałem to nie będę się silił na jakiekolwiek tłumaczenia petentowi  i daję mu tylko jedną radę, proszę jechać tam gdzie tak robią. Amen. :icon_mrgreen:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.